Infopark


Druk 3D rewolucja czy morze możliwości

Co wspólnego z drukiem 3D ma Chanel czy IKEA? Jak automatyzować procesy by stać się bardziej wydajnym czasowo i kosztowo? Jakie wyzwania związane są z wydrukiem tytanowej biżuterii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było uzyskać podczas konferencji Pomorskie Dni Druku 3D odbywającej się w Gdańskim Parku Naukowo- Technologicznym. Była to już czwarta edycja wydarzenia organizowanego we współpracy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia z firmą BIBUS MENOS, jednocześnie druga poświęcona tematowi Przemysłu 4.0.
Konferencja objęta była Patronatem Honorowy Ministerstwa Rozwoju oraz Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Wydarzenie medialnie wspierali patroni – portale trójmiasto.pl i centrumdruku3d.pl

EIT Health Info Day w GPN-T

W dniu 09.03.2020 (poniedziełek) w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym (sala D, budynek C) o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie EIT Health Info Day organizowane przez Centrum Transferu Technologii GUMed, na którym przedstawiciel EIT Health Innostars: Mikołaj Gurdała (EIT Health InnoStars Innovation and Regional Manager North Eastern Europe) zaprezentuje możliwości rozwoju innowacyjnych pomysłów w programach EIT Health, a przedstawiciel Centrum Transferu Technologii opowie o Regionalnym Ośrodku Innowacji – Gdańskim uniwersytecie Medycznym Regional Innovation Scheme Hub w strukturze EIT Health.

Pomorskie Dni Druku 3D

Pomorskie Dni Druku 3D to cykliczna impreza organizowana przy współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS. To już czwarta edycja wydarzenia i jednocześnie druga poświęcona tematowi Przemysłu 4.0.

Hackerspace Game Jam - Maraton Tworzenia Gier w GPNT

W dniach 31 stycznia - 02 lutego w Parku Naukowo Technologicznym odbył się Hackerspace Game Jam. Inicjatywa działa a w ramach większej akcji - Global Game Jam, która odbywa się w kilkuset innych miejscach na świecie w tym samym czasie. 

Bezpieczeństwo przemysłu morskiego i nie tylko

30 stycznia miała miejsce trzecia edycja Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2020, która obfitowała w interesujące prelekcje, dwie merytoryczne debaty z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa farm wiatrowych oraz innowacji technologicznych na morzu. 
Tego dnia, w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni, zebrali się specjaliści oraz pasjonaci tematyki bezpieczeństwa morskiego. 

Akademia Menadżera Innowacji - II edycja

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą drugiej edycji programu szkoleniowo-doradczego Akademia Menadżera Innowacji. Jego celem jest podniesienie kompetencji pracowników i kadry zarządzającej firm. Uczestnicy otrzymują nawet 80 % dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich.
 

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2020

PZU LAB SA, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. oraz Polskie Forum Technologii Morskich w imieniu własnym oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA mają zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu: Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2020.

 

Weekend programowania

Pierwsza edycja AI Games – Hackathon AI w niedzielę (19.01.2020 r.) dobiegła końca. Weekend programowania i kodowania zgromadził w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym ponad 200 pasjonatów sztucznej inteligencji z całej Polski, którzy w ciągu 24h mieli do wykonania jedno z trzech rzuconych wyzwań.

Z punktu widzenia dzieci

Pierwsze trzy spotkania po wakacyjnej przerwie, w ramach projektu „Firmy GPNT widziane oczami dziecka”, już za nami. 
Kolejny cykl wizyt rozpoczęliśmy od odwiedzin w Aptece Gemini, październik przyniósł nam wycieczkę do Wirtualnego Biura Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a na zakończenie 2019 roku udaliśmy się wspólnie do Roma Bistro. Każde spotkanie niesie ze sobą nowe przygody dla małych odkrywców, którzy dzięki projektowi „Firmy GPNT widziane oczami dziecka” mają możliwość zobaczenia niedostępnych na co dzień zakamarków GPN-T.