Aktualności


PSSE na Infoshare 2020

Największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja o trendach i innowacjach w obszarze technologicznym startuje 23 września w formacie online. Na uczestników czeka aż 9 scen tematycznych z prelekcjami na żywo blisko 200 czołowych prelegentów z Polski i ze świata. Ponadto wirtualne expo, na którym zapraszamy do stoiska Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej.

Interizon Day 2020

Zapraszamy do udziału w konferencji Interizon Day 2020 organizowanej przez Pomorski Klaster ICT Interizon. Po raz dziesiąty przedstawiciele branży ICT na Pomorzu spotkają się, tym razem online, by podsumować osiągnięcia mijającego roku oraz poznać możliwości współpracy na nadchodzące miesiące. Pomorską Specjalną Strefa Ekonomiczna oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny są partnerami wydarzenia.

Bałtyckie Bitwy Robotów 2020

Nadchodzi kolejna edycja jedynego w swoim rodzaju wydarzenia łączącego turniej robotyki amatorskiej, 40-godzinny robohackathon oraz pokazy robotyczne. Okoliczności są wyjątkowe więc i formuła uległa zmianie, Bałtyckie Bitwy Robotów 2020 odbędą się w formie online, a relacja na żywo prowadzona będzie ze studia zlokalizowanego w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Case study GPN-T

Jaka jest rola Parku Naukowo-Technologicznego? Jak wygląda organizacja, zarządzanie czy strategia tego typu instytucji? Jakie są w niej warunki prowadzenia działalności gospodarczej dla sektora MŚP? O tych i wielu innych zagadnieniach dotyczących Parków Naukowo-Technologicznych mogli dowiedzieć się  słuchacze podczas drugiego dnia szkolenia online „Inkubatory i akceleratory – krok po kroku. Parki naukowo technologiczne w Polsce – zarządzanie, rozwój, współpraca międzynarodowa” realizowanego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

Tydzień pod znakiem popularyzacji branży IT

W 256 dzień roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Programisty. Fundacja CODE:ME po raz trzeci przedłużyła świętowanie i w dniach 06-12.09.2020 zorganizowała Tydzień Programisty, którego głównym celem była popularyzacja branży IT. Takie idee są dla nas bardzo bliskie, dlatego zostaliśmy Partnerem tego wydarzenia. 

Całe wydarzenie miało formułę hybrydową, czyli odbywały się zarówno spotkania offline, jak i online.

Przetarg pisemny nieograniczony DO.2800.4.2020

zachęcamy do udziału w postępowaniu na zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej umożliwiającej współpracę i zarządzanie zasobami realizowanym w ramach projektu „Budowa gotowości parków naukowo-technologicznych i inkubatorów w Obszarze Metropolitarnym Gdańsk-Gdynia-Sopot do świadczenia nowych lub ulepszonych specjalistycznych usług proinnowacyjnych wraz ze stworzeniem kompleksowej platformy współpracy”

Nowoczesna prototypowania w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. oraz Spółka Celowa Politechniki Gdańskiej Excento sp. z o. o. podpisały porozumienie, w ramach którego w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym powstanie nowoczesna prototypownia Protolab2.

Współpraca między podmiotami ma zaowocować rozwojem innowacyjnych przedsiębiorstw, tworzeniem nowych technologii oraz wspierać projekty studenckie.  

Bezzwrotna dotacja na projekty B+R finansowane z POIR

W jaki sposób aplikować do konkursu Szybka Ścieżka? Jakie nabory w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach POIR są obecnie prowadzone? Co to jest projekt B+R oraz co w ramach takiego projektu można sfinansować? Na te i inne pytania poznali odpowiedź uczestnicy webinaru zorganizowanego przez PSSE i GPN-T we współpracy z NCBR.