Aktualności


Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wyróżniona

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wśród najlepszych stref ekonomicznych świata. W tegorocznym rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2020 PSSE otrzymała cztery wyróżnienia.

fDi Magazine to anglojęzyczny dwumiesięcznik zawierający aktualny przegląd globalnej aktywności inwestycyjnej.

CandidFuture - rekrutacje po ludzku

Z początkiem października, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, powitaliśmy nowego Parkowicza – firmę CandidFuture  (dawniej candIT).

Spółka zajmuje się rekrutacją na stanowiska managerskie i specjalistyczne w obszarach tech i digital dla startup’ów oraz scaleup’ów z Polski i Europy. Ponadto buduje efektywne i różnorodne zespoły IT. Profile kandydatów dopasowywane są do celów biznesowych firm, ich kultur organizacyjnych oraz profili osób w zespole.

RECEPTON startup biotechnologiczny

Biotechnologia, to jeden z najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki na świecie. Dwa najważniejsze w tej chwili trendy w obszarze life science to innowacje biotechnologiczne, czyli nowe produkty bazujące na biochemii i medycynie oraz innowacje cyfrowe. Jednym z przedsiębiorstw prężnie działających w obszarze biotechnologii jest Parkowa firma RECEPTON Sp. z o.o.

Innowacyjne techniki badań nieniszczących

Festiwal cyfryzacji to doskonały czas na przedstawienie przedsiębiorstw otwartych na poszerzanie współpracy i edukację technologiczną w Polsce. Jedną z takich firm jest NNT, która swoją siedzibę oraz prototypownie  zlokalizowała w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

NNT to firma założona przez polskich naukowców i przedsiębiorców w celu rozwijania i wdrażania do praktyki przemysłowej innowacyjnego podejście do badań nieniszczących (NDT) jako narzędzia poprawy efektywności w przemyśle.

Eksperci w zakresie stosowania rozwiązań IT i Machine Learning

Gdański Park Naukowo-Technologiczny to także Strefa CO-WORK oferująca twórcze środowisko pracy, pełną inspiracji atmosferę oraz możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. Jedną z firm, którą możemy znaleźć w naszej co-workowej społeczności i chcemy o niej opowiedzieć podczas Festiwalu Cyfryzacji jest Inero Software sp. z o.o. Przedsiębiorstwo, które w 2018 roku brało udział w Akceleratorze Space3ac Intermodal Transportation powered by Pomeranian Specjal Economic Zone – inicjatywnie realizowanej w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Scale UP opartego o rządowy program Start In Poland.

Software house, z którym stworzysz swoją apkę

„Nie jesteśmy firmą, jesteśmy ludźmi” – to hasło przyświeca kolejnej Parkowej firmie, o której chcielibyśmy napisać w ramach Festiwalu Cyfryzacji. itCraft to spółka technologiczna specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla firm oraz dostarczaniu innowacyjnych dedykowanych aplikacji zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Enzymy sercem nowych technologii

Firma BLIRT od lat zajmowała się wytwarzaniem najwyższej jakości produktów przeznaczonych dla naukowców oraz badaczy z różnych dziedzin nauki. Doświadczenie w rozwijaniu metod produkcji białek oraz prowadzenie produkcji na skale przemysłową czynią BLIRT najlepszym wyborem dla klientów B2B.

High-tech na trójmiejskim niebie

Bezzałogowy statek powietrzny, czyli dron, może odbywać lot autonomiczny lub może być zdalnie sterowany poza zasięg wzroku. Ekspertem w tej dziedzinie jest Dawid Walczyna, założyciel firmy Camdrone, która od ponad roku korzysta ze Strefy Co-work w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, a niespełna pół roku temu nawiązała współpracę z PSSE i GPNT w zakresie specjalistycznych usług dronami.

Syderal: innowacje w sektorze kosmicznym

W zestawieniu naszych TOP 10 innowacyjnych przedsiębiorstw w ramach Festiwalu Cyfryzacji nie mogło zabraknąć firmy SYDERAL Polska, która od września 2019 r. ma swoją siedzibę w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

SYDERAL Polska skupia się w 100% na przemyśle kosmicznym, realizując projekty na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz europejskich firm z sektora kosmicznego.

Eye tracking z AssisTech

Jak porozumieć się z osobą, która nie porusza się, nie mówi, ani nie jest w stanie posługiwać się mimiką? W wielu przypadkach obserwacja oczu pacjenta jest jedyną możliwością na nawiązanie z nim kontaktu. System stworzony przez naukowców z firmy AssisTech sprawił, że zamiana ruchu gałek ocznych w słowa i komunikaty stała się możliwa.