Optymalizacja czasu - narzędzia, które nam w tym pomogą

Kto by się spodziewał, że siedzenie w domu może być tak męczące? Okazuje się, że ciężko pracować, odpoczywać, spać i jeść posiłki w obrębie jednego pomieszczenia. W jaki sposób odpocząć i realizować swoje pasje, kiedy czujemy, że cały czas jesteśmy w pracy? Jak doprowadzić do rozdzielenia tych dwóch sfer- pracy  i odpoczynku? Jak się zrelaksować jednocześnie rozwijając przy tym swoje zainteresowania?

Sztuką jest korzystanie z Internetu tak, aby jak najwięcej wyciągnąć z tego dla siebie. Biorąc pod uwagę to, że jako społeczeństwo jesteśmy zasypywani całą masą bodźców z zewnątrz, powinniśmy dokonać selekcji treści, które konsumujemy. Przeglądamy, czytamy, oglądamy w ramach inspiracji wiele stron, aby oderwać się od codzienności, dzięki odpowiedniej selekcji uzyskamy pewnego rodzaju kontrolę nad tym, co rzeczywiście przemycamy do swojego życia i codzienności.

Nauka języków

Nauka języków nigdy nie była tak prosta jak dziś – wystarczy dostęp do Internetu i lekcję można odbyć kiedy i gdzie chcesz. Korzystając obecnie z dużej ilości czasu wolnego, nie zmarnuj go. To właśnie ten czas żeby nauczyć się wreszcie języka hiszpańskiego, czy przypomnieć sobie słówka z niemieckiego, języka nieużywanego od lat. Nie masz już książek i zeszytów? Żaden problem, w sieci znajdziesz wszystkie niezbędne materiały na każdym poziomie znajomości języka.

Przykładowe, najpopularniejsze aplikacje i strony www:
J. angielski – DUOLINGO, LINGO, TALKS IN THE CITY, IDIOMS ILLUSTRATED, www.classcentral.com/report/new-courses 
J. hiszpański – BUSUU, SUPERMEMO, www.esfacil.eu/es, www.conjugacion.es, www.aprenderespanol.org     
J. francuski – LA BON MOT, SPEEQ
J. rosyjski – iFISZKI, UCZ SIĘ JĘZYKA ROSYJSKIEGO
J. włoski – QUIZLET MEMRISE

www.edoo.pl – j. angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski
www.memrise.com/pl

Jeżeli chcesz nauczyć się nie tylko teorii, ale także wykorzystania języka w praktyce, na ratunek przychodzą aplikacje, dzięki którym możliwa jest rozmowa z Native Speakerami. Przykładami są HELLOTALK czy TANDEM.

Blogowanie i biznes online

Internet to świetne miejsce, aby uczyć się tego co z Internetem związane – wszelkie techniczne, merytoryczne i strategiczne aspekty prowadzenia bloga, strony na facebooku czy swojego biznesu online.

Informacje, które znajdziecie w sieci są świeże i aktualne, podawane na bieżąco ze zmieniającymi się algorytmami i zasadami działania online. Uczyć można się na różnych grupach, wziąć udział w wartościowym wyzwaniu, webinarze czy spotkaniu live. Genialnym źródłem wiedzy są także podcasty. Wszystkie te materiały dostępne są zupełnie za darmo. A jeśli komuś mało zawsze można zapisać się na płatny kurs online lub szkolenie, z którego wyciągniecie jeszcze więcej.

Pani swojego czasu - www.paniswojegoczasu.pl
Kasia Pszonicka - www.kasiapszonicka.pl 
Mała Wielka Firma - www.malawielkafirma.pl 

Kursy wspomagające wykształcenie

Jeśli chcemy wykorzystać Internet do zdobycia bardziej fachowej i usystematyzowanej wiedzy, nic nie stoi nam na przeszkodzie. Bez problemu znajdziemy szkolenia, które wzbogacą CV i dodadzą co nieco do portfolio zawodowych umiejętności.

Darmowe kursy dotyczące wielu dziedzin i tematów znajdziecie oczywiście w Internecie np. 
www.creativelive.com 
www.coursera.org

Może fotografia?

W kwestii fotografii możemy zaproponować 7 godzinny, kurs fotografii: www.skillshare.com/classes/Photography

Kurs, dzięki któremu poznacie podstawowe zasady fotografii i stopniowo będziecie wdrażani w coraz bardziej zaawansowane jej elementy.

Grafika

W sieci można znaleźć wiele kursów, zarówno podstawowych jak i zaawansowanych, umożliwiających rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie grafiki. Poznacie podstawowe zasady obsługi programów, ale także wykorzystanie ich możliwości jak i własnej kreatywności do stworzenia kilku projektów DIY. 

www.skillshare.com/classes/Introduction-to-Photoshop-Basic-Skills 
www.skillshare.com/classes/Watercolor-Smart-Texturing-In-Photoshop