Aktualności


Gryf Gospodarczy trafia do QSAR Lab

Dzisiaj w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym mieliśmy okazję gościć Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Pana Leszka Bonna, który osobiście wręczył statuetkę „Gryf Gospodarczy 2020” parkowemu przedsiębiorstwu biotechnologicznemu QSAR Lab.

Kombajn Game Jam 2021

Ogólnopolski maraton programistyczny, organizowany w ramach Global Game Jam, cyklicznej imprezy zrzeszającej co roku twórców gier na całym świecie. W dniach 27-31 stycznia w wirtualnej przestrzeni pasjonaci będą tworzyć gry oparte o jedną wspólną tematykę.

W Space4Makers wystartowały… rakiety

Witamy na swoim pokładzie niezwykły zespół z kosmicznym projektem. SimBA, bo o nich tu mowa, to zespół Koła Naukowego SimLE z Politechniki Gdańskiej. Trójmiejscy studenci znaleźli się wśród 150 drużyn z całego świata biorących udział w Spaceport America Cup, największym studenckim konkursie budowy rakiet.

2020 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Jak podsumować rok 2020 jednym słowem? Chyba nie jest to możliwe ponieważ był to rok trudnych decyzji i niespodziewanych wydarzeń, ale też zmiany nawyków i zdobywania nowych doświadczeń.

Ostatni rok był całkiem inny niż wszystkie, zarówno dla nas, jak też dla przedsiębiorców i całego biznesowego otoczenia. Chcąc zostawić to co już było za sobą przygotowaliśmy krótkie podsumowanie minionych miesięcy w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym:

Zagłębie biotechnologicznych firm w GPN-T

Pomimo pandemii sektor biotechnologii postawił na dynamiczny rozwój. Rezydenci Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, jednego z największych ośrodków skupiających branżę biotechnologiczną na Pomorzu, rozwijają się, zwiększając konkurencyjność na rynku.

Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się na łamach portalu trojmiast.pl

Blirt z decyzją o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji

Biotechnologiczna firma Blirt S.A. zainwestuje ponad 10 mln zł w rozwój swoich laboratoriów w Gdyni i Gdańsku, w szczególności w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym. Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Notowany na NewConnect producent enzymów, zainwestuje w adaptację i przebudowę laboratoriów, zakup specjalistycznego wyposażenia oraz w zwiększenie wynajmowanej powierzchni w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym. 

Space4Makers wystartował

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym powstał Space4Makers –  nowoczesna przestrzeń do prototypowania w której startupy, innowacyjne przedsiębiorstwa oraz wynalazcy mogą realizować swoje nieszablonowe pomysły. Na przestrzeni 400 m2 w GPN-T funkcjonuje Protolab II oraz laboratorium robotyczne DIH4.AI. Udostępniona została również przestrzeń do indywidualnej pracy twórczej w postaci zamykanych boxów.

Wesołych Świąt

Życzymy spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. 
Niech ten czas pozwoli Wam na chwilę wytchnienia od codzienności, a nowy rok niech przyniesie Wam wiele sukcesów prywatnych i zawodowych.

Nowoczesna platforma do kursów online

Parkowe przedsiębiorstwo Codementors stworzyło platformę Teamsharq pozwalającą na uruchomienie dowolnego desktopowego oprogramowania w przeglądarce internetowej i współpracy w jego ramach.

Nauka i nowe technologie

Miniona edycja BioTech Daily koncentrowała się na bloku nowe technologie, poprzez prezentację projektów badawczo-rozwojowych oraz innowacyjnych rozwiązań ICT stosowanych w medycynie. 

W spotkaniu udział wzięli eksperci z przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność w branży biotechnologicznej, m.in. z takich firm jak Blirt S.A., QSAR lab, Eurofins Dermscan Poland, Polpharma Biologics, ośrodków naukowych takich jak Gdański Uniwersytet Medyczny czy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz inne przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność w branży biotechnologicznej.