Aktualności


PSSE na Infoshare 2021

Największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona biznesowi, nowym technologiom i startupom, odbędzie się w tym roku zarówno online jak i stacjonarnie, w gdańskim AmberExpo, w dniach 14-15 października. Na uczestników czeka 5 scen tematycznych, na których wystąpi blisko 150 czołowych ekspertów z całego świata. Ponadto na uczestników czekają targi zarówno offline jak i wirtualne expo, na których zapraszamy do stoiska Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej.

DEBATA w Noc Innowacji

Podczas Nocy Innowacji, 9 października, transmitowano online debatę „EDIH – czy Polska ma szansę zaistnieć na mapie Europy i świata jako Hub Cyfrowych Innowacji?” przeprowadzoną z ekspertami w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Hilary Koprowski

www.gigancinauki.pl to dodatek powstały we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Niedawno w ramach projektu pojawił się artykuł prof. Bolesława Orłowskiego opisujący życiorys prof. Hilarego Koprowskiego – wybitnego uczonego polskiego pochodzenia, specjalisty z dziedziny wirusologii i immunologii.

Top Innowacyjni: AronPharma

„Czerpiemy inspirację z natury” – to hasło przyświeca kolejnej Parkowej firmie, o której chcielibyśmy napisać w ramach Festiwalu Cyfryzacji. AronPharma to firma, której działalność koncentruje się przede wszystkim na badaniach i rozwoju nowych produktów (nutraceutyki, wyroby medyczne, żywność specjalnego przeznaczenia medycznego) opartych na naturalnych ekstraktach bogatych w związki polifenolowe pochodzące z owoców jagodowych (aronii, czarnego bzu, czarnej porzeczki i innych), jak i innych roślin bogatych w polifenole.

Najlepsze praktyki działalności innowacyjnej

7 października br. w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego miała miejsce wizyta delegacji polityków regionalnych, szefów administracji lokalnej oraz partnerów społeczno-gospodarczych z Kłajpedy (Litwa) oraz regionu Kurzeme (Łotwa) w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Podczas wizyty, której celem było poznanie gdańskiego ekosystemu innowacyjności delegacja odwiedziła również Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Agencję Rozwoju Pomorza, Inkubator STARTER, Port Gdańsk oraz siedzibę Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. 

Top Innowacyjni: effective

Gdański Park Naukowo-Technologiczny to także Strefa CO-WORK oferująca twórcze środowisko pracy, pełną inspiracji atmosferę oraz możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. Jedną z firm, którą możemy znaleźć w naszej co-workowej społeczności i chcemy o niej opowiedzieć podczas Festiwalu Cyfryzacji jest effective sp. z o.o.

#PoznajcieGPNT: Byte Barrel sp. z o.o.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny zyskał kolejnego nowego lokatora. Przedsiębiorstwo Byte Barrel to studio gier komputerowych, którego celem jest tworzenie ciekawych, unikalnych, ambitnych i niezależnych produkcji. Spółka została założona w 2017 roku i przez cały ten czas prowadziła projekty podwykonawcze dla innych podmiotów.

Top Innowacyjni: PIRXON S.A.

W ramach Festiwalu Cyfryzacji i naszych TOP INNOWACYJNYCH przedsiębiorstw nie mogło zabraknąć wielokrotnie nagradzanej i prężnie działającej firmy PIRXON S.A.

PIRXON S.A. (dawniej SmartMedia Sp. z o.o.) zajmuje się automatyzacją procesów biznesowych i integracją systemów informatycznych, stosując nowoczesne technologie IT m.in. w obszarze zarządzania majątkiem, należnościami i hiperautomatyzacji. Przez 15 lat spółka zbudowała pozycję lidera w branży, zdobywając ogromne doświadczenie oraz uznanie ponad 1000 klientów m.in.: Lufthansa, Arcelor Mital, Jysk, Ringer Axel Springer, Raben, Agata SA, Lumileds, Sephora, Famur.

Top Innowacyjni: IBMM

W zestawieniu naszych TOP innowacyjnych przedsiębiorstw w ramach Festiwalu Cyfryzacji nie mogło zabraknąć przedstawicieli branży biotechnologicznej.
 
Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej (IBMM) jest niezależną instytucją badawczą tworzącą elitarne centrum badań biomedycznych. Działalność IBMM koncentruje się na prowadzeniu innowacyjnych i nowatorskich projektów o charakterze wdrożeniowym i podstawowym. W tym celu IBMM rozwija sieć współpracy z licznymi jednostkami krajowymi i zagranicznymi oraz aktywnie pozyskuje finansowanie dla prowadzonych projektów.
 

Top Innowacyjni: Vision X

Festiwal Cyfryzacji to największa ogólnopolska inicjatywa edukacyjno – technologiczna mająca na celu przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Ideą organizatora Festiwalu Cyfryzacji - Digital Poland było otwarcie cyfrowego świata oraz pokazanie najciekawszych miejsc, gdzie rodzą się nowe technologie w Polsce.

W tegorocznej Edycji wydarzenia ponownie nie mogło zabraknąć Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Kontynuujemy zatem naszą zeszłoroczną serię TOP INNOWACYJNYCH przedsiębiorstw tworzących nowe technologie w GPN-T, w ramach której zabierzemy Państwa w podróż w cyfrowy świat, w którym na co dzień funkcjonują parkowe przedsiębiorstwa.