Aktualności


Pomorskie Dni Druku 3D Connectivity

Czy jesteśmy w stanie w sposób zdalny zarządzać produkcją wydruków, obsługiwać klientów i realizować ich zlecenia, bez względu na stopień skomplikowania projektów?

Na te pytania odpowiedzą organizatorzy piątej odsłony konferencji, skoncentrowanej na tematyce druku 3D -  Pomorskie Dni Druku 3D. „Connectivity” – to temat przewodni nadchodzącej edycji, zaplanowanej na 21-22 września, która tym razem po raz pierwszy, z uwagi na trwającą pandemię, odbędzie się on-line. I właśnie wokół pandemii, zbudowany będzie jego program.

IP BOX dla sektora ICT

Intellectual Property Box (IP Box) jest związany z wprowadzoną w Polsce od 1 stycznia 2019 r. możliwością skorzystania z preferencyjnej 5% stawki podatku w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z tzw. kwalifikowanych praw własności intelektualnej (zamiast 19% stawki).

Nowo powołany Transgraniczny Klaster Zielonych Technologii

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna poprzez Gdański Park Naukowo-Technologiczny dzięki współpracy przy realizacji międzynarodowego projektu „RBR - Reviving Baltic Resilience” utworzyła wraz z Partnerami z Polski, Szwecji i Litwy Transgraniczny Klaster Zielonych Technologii (Cross-border Green Technologies Cluster). Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pełni rolę Koordynatora Klastra.

Dzień otwarty Space4Makers - relacja

W dniach 3-4 września 2021 odbył się “Last Minute Panic Hackathon”, zmagania zespołów można było śledzić na żywo podczas sobotnich dni otwartych przestrzeni Space4Makers oraz SR Skalp.

Podczas hackathonu zgłoszone drużyny miały 24 godziny na przygotowanie rozwiązania “na ostatnią chwilę”, które miało rozwiązywać problemy wynikające z ograniczonego czasu. Uczestnicy swoje rozwiązania konstruowali w przestrzeni Space4Makers w której mogli korzystać z laboratorium Stowarzyszenia Robotyków SKALP, wyposażonego w drukarki 3d, elektronarzędzia, narzędzia ręczne oraz podzespoły elektroniczne.

#PoznajcieGPNT: Inero Software

Firma Inero Software została założona w 2017 r. Jej podstawową siłą jest wiedza ekspercka oraz techniczna członków zespołu, która pozwala na tworzenie wysokiej jakości rozbudowanych rozwiązań biznesowych z zakresu IT. Zasadnicza strategia firmy opiera się na budowaniu długofalowych relacji z klientami poprzez tworzenie mniejszych rozwiązań z zakresu IT.

Last Minute Panic Hackathon

Wszystkie osoby, które już zarezerwowały sobie pierwszy wrześniowy weekend (sobota 4 września) zapraszamy na dzień otwarty przestrzeni Space4Makers w Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Stowarzyszenia Robotyków SKALP.

Osoby zainteresowane udziałem w dniu otwartym będą mogły zobaczyć miejsce RoboHackathonu w 2022 roku, gdzie Stowarzyszenie Robotyków SKALP na co dzień buduje roboty. Dowiedzą się także jak można dołączyć do przestrzeni Space4Makers.

#PoznajcieGPNT: SIM-engineer

Wakacyjną porą do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego dołączyła spółka SIM-engineer. 
Spółka SIM-engineer tworzona jest jako centrum kompetencyjne w obszarze nowych technologii komputerowych (CAE – Computer Aided Engineering, CAD, MES, CFD, DEM), z uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa oraz efektywności ekonomicznej, w tym w obszarze zielonych alternatyw paliwowych (LNG, H2, etc.). Pomysł powstał na bazie ponad 20 letnich doświadczeń zawodowych Wspólników. W ich ocenie obecnie rynek jest bardzo chłonny na projektowanie rozwiązań inżynierskich z uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa związanych z zielonymi technologiami. Polska myśl techniczna jest w stanie, z sukcesem konkurować z gotowymi, importowanymi rozwiązaniami, , na które najczęściej są skazani lokalni Inwestorzy oraz Przemysł.

Tydzień Programisty is coming...

Branża IT rozwija się nieprzerwanie od kilku lat, nowoczesne technologie są już obecne w naszym życiu, a przyszłość budowana jest właśnie na ich rozwoju. Początek września to czas na świętowanie w branży, ponieważ 9 września obchodzimy dzień testera, a w 256 dzień roku, czyli 12 lub 13 września - dzień programisty. Fundacja CODE:ME już od czterech lat łączy oba święta i organizuje Tydzień Programisty - wielkie święto całej branży IT. 

ImproveIT

Już 11 września odbędzie się ImproveIT - wydarzenie skierowane do developerów oraz testerów oprogramowania. Organizatorzy zaprosili wielu ekspertów, aby na pierwszej edycji wspólnie skupić się na zagadnieniach związanych z wydajnością. Zadanie to inspirować do rozwoju, aby każdy mógł stwierdzić – I will Improve IT!

Gdańska dolina biotechnologiczna się rozrasta

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym doszło do podpisania umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, a Blirt S.A. na adaptację i przebudowę laboratoriów, zakup specjalistycznego wyposażenia oraz zwiększenie wynajmowanej powierzchni w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.