Infopark


Tarcza antykryzysowa - pomoc dla przedsiębiorców wchodzi w życie

Z dniem 1 kwietnia br., tarcza antykryzysowa, czyli pakiet ustaw, których celem ma być złagodzenie negatywnych skutków spowodowanych rozprzestrzenianiem się konoronawirusa SARS-CoV-2, wszedł w życie. 

Pakiet antykryzysowy został oparty na pięciu filarach:

1. Obrona przed utratą miejsc pracy
2. Wsparcie dla służby zdrowia
3. Bezpieczeństwo systemu finansowego
4. Wsparcie dla przedsiębiorców
5. Inwestycje publiczne

Najważniejsze założenia tarczy antykryzysowej to:

Optymalizacja czasu - narzędzia, które nam w tym pomogą

Kto by się spodziewał, że siedzenie w domu może być tak męczące? Okazuje się, że ciężko pracować, odpoczywać, spać i jeść posiłki w obrębie jednego pomieszczenia. W jaki sposób odpocząć i realizować swoje pasje, kiedy czujemy, że cały czas jesteśmy w pracy? Jak doprowadzić do rozdzielenia tych dwóch sfer- pracy  i odpoczynku? Jak się zrelaksować jednocześnie rozwijając przy tym swoje zainteresowania?

Home office – jak efektywnie pracować z domu?

Panująca epidemia koronawirusa stawia przed wieloma zarządami firm nowe wyzwania. Przedsiębiorstwa, w których jest to możliwe, zdecydowały się na oddelegowanie pracowników do domu, aby w sposób zdalny świadczyli usługi na rzecz pracodawcy.

Dla firm, które dotąd nie praktykowały pracy zdalnej, nowa sytuacja staje się nie lada wyzwaniem. Podobnie jest z pracownikami, którzy nie są przyzwyczajeni do takiego wykonywania swoich obowiązków i nie zawsze potrafią się zorganizować.

Informacja dla przedsiębiorców

Drodzy Przedsiębiorcy: Prosimy o informacje w sprawie Państwa  zasobów, które możecie przekazać innym!

Poniżej, w linku znajduje się prosty formularz opisujący Państwa zasoby, które możecie przekazać do działań wspierających walkę z koronawirusem w Polsce. 
Zgromadzone dane zostaną przekazane do Ministerstwa Aktywów Państwowych, KPRM i służb koordynujących dalsze działania. 
Z góry dziękujemy za Państwa zainteresowanie i przekazane wszelkie informacje.

Zmiany organizacyjne GPN-T

W związku z rozwojem sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce i na świecie, Dyrektor wraz z zespołem GPN-T pragnie poinformować, o sposobie organizacji poszczególnych zakresów naszej działalności.

Obecnie na terenie Parku wdrożyliśmy ponadstandrardowe  zasady bezpieczeństwa w poszczególnych wspólnych pomieszczeniach. Planujemy wprowadzenie w naszym zespole pracę zdalną, dlatego prosimy o ograniczenie wizyt w biurze GPNT.

Informacje od Zarządu PSSE

Szanowni Państwo,

Postępując według zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dbając o bezpieczeństwo w obiektach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z uwagą i troską patrzymy na rozwój sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce. 

Chcielibyśmy zapewnić Państwa, iż bezpieczeństwo pracowników naszych Najemców jest dla nas najważniejszym priorytetem i dokładamy starań, aby zapewnić najwyższą jakość i standardy obsługi naszych Klientów, w tym zapewniając bezpieczeństwo sanitarne w miejscu pracy.

O programach akceleracyjnych i inkubacyjnych na EIT Health Info Day

EIT Health Info Day w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym zgromadziło przedstawicieli startupów i przedsiębiorców. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Transferu Technologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a partnerami byli Gdański Park Naukowo- Technologiczny, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Interizon Pomorski Klaster ICT oraz Inteligentne Specjalizacje Pomorza.

Eco-ON – transgraniczne seminarium wymiany wiedzy

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza do wzięcia udziału w
Transgranicznym Seminarium Wymiany Wiedzy Eco-ON,  
Gdański Park Naukowo-Technologiczny 
1 kwietnia 2020 r.

Wydarzenie poświęcone będzie tematyce wykorzystania zielonych technologii w celu zmniejszenia zanieczyszczenia na obszarze Południowego Bałtyku oraz wprowadzania nowych rozwiązań ekoefektywnych do przemysłu.

Druk 3D rewolucja czy morze możliwości

Co wspólnego z drukiem 3D ma Chanel czy IKEA? Jak automatyzować procesy by stać się bardziej wydajnym czasowo i kosztowo? Jakie wyzwania związane są z wydrukiem tytanowej biżuterii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było uzyskać podczas konferencji Pomorskie Dni Druku 3D odbywającej się w Gdańskim Parku Naukowo- Technologicznym. Była to już czwarta edycja wydarzenia organizowanego we współpracy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia z firmą BIBUS MENOS, jednocześnie druga poświęcona tematowi Przemysłu 4.0.
Konferencja objęta była Patronatem Honorowy Ministerstwa Rozwoju oraz Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Wydarzenie medialnie wspierali patroni – portale trójmiasto.pl i centrumdruku3d.pl

EIT Health Info Day w GPN-T

W dniu 09.03.2020 (poniedziełek) w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym (sala D, budynek C) o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie EIT Health Info Day organizowane przez Centrum Transferu Technologii GUMed, na którym przedstawiciel EIT Health Innostars: Mikołaj Gurdała (EIT Health InnoStars Innovation and Regional Manager North Eastern Europe) zaprezentuje możliwości rozwoju innowacyjnych pomysłów w programach EIT Health, a przedstawiciel Centrum Transferu Technologii opowie o Regionalnym Ośrodku Innowacji – Gdańskim uniwersytecie Medycznym Regional Innovation Scheme Hub w strukturze EIT Health.