Infopark


Weekend programowania

Pierwsza edycja AI Games – Hackathon AI w niedzielę (19.01.2020 r.) dobiegła końca. Weekend programowania i kodowania zgromadził w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym ponad 200 pasjonatów sztucznej inteligencji z całej Polski, którzy w ciągu 24h mieli do wykonania jedno z trzech rzuconych wyzwań.

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2020

PZU LAB SA, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. oraz Polskie Forum Technologii Morskich w imieniu własnym oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA mają zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu: Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2020.

 

Z punktu widzenia dzieci

Pierwsze trzy spotkania po wakacyjnej przerwie, w ramach projektu „Firmy GPNT widziane oczami dziecka”, już za nami. 
Kolejny cykl wizyt rozpoczęliśmy od odwiedzin w Aptece Gemini, październik przyniósł nam wycieczkę do Wirtualnego Biura Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a na zakończenie 2019 roku udaliśmy się wspólnie do Roma Bistro. Każde spotkanie niesie ze sobą nowe przygody dla małych odkrywców, którzy dzięki projektowi „Firmy GPNT widziane oczami dziecka” mają możliwość zobaczenia niedostępnych na co dzień zakamarków GPN-T.
 

BioTech Daily za nami

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym odbyła się konferencja o tematyce life science p.n. BioTech Daily.

Dla licznie przybyłych uczestników była to doskonała okazja do wymiany informacji z zakresu prowadzonych badań, najnowszych projektów biotechnologicznych, przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu komercjalizacji oraz umożliwienie sieciowania zainteresowanych podmiotów.

BioTech Daily

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdański Park Naukowo-Technologiczny serdecznie zapraszają na BioTech Daily - konferencję o tematyce Life Science. Celem BioTech Daily jest wymiana informacji z zakresu prowadzonych badań oraz najnowszych projektów biotechnologicznych, przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu komercjalizacji, a także umożliwienie sieciowania zainteresowanych podmiotów.

ŚTP 2019 w GPNT

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny zaangażowała się w międzynarodowy projekt pn. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. 
W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się kilka wydarzeń mających na celu naukę przedsiębiorczości, pomoc w podjęciu decyzji biznesowych czy wsparcie w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej.

NNT wchodzi na rynki Ameryki Północnej i Australii

W Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym doszło do podpisania Umowy pomiędzy NNT Sp. z o.o., a Martrow Technical Products LLC & Martrow Technical Innovations LLC z siedzibą w Phoenix w stanie Arizona. 
Kontrakt dotyczy dostarczania innowacyjnych układów pomiarowych, wytwarzanych przez NNT na rynki Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Doradztwo w zakresie możliwości finansowania na rozwój działalności innowacyjnej, dni otwarte Wirtualnego Biura oraz wizyty studyjne młodzieży to propozycje Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która po kolejny  włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) to międzynarodowy projekt, który promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest w ponad 170 krajach świata już od 2008 roku.