Startupy

Gdański Park Naukowo-Technologiczny jako ośrodek stymulujący rozwój innowacyjnej pomorskiej przedsiębiorczości opartej o wiedzę, koncentruje się na wspieraniu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu.

Dlatego stwarzamy warunki i przestrzeń  przyjazne dla startupów i ich funkcjonowania. W naszym Parku miejsce do inkubacji i rozwoju swoich projektów z  sektora wysokich technologii znalazło wiele startupów. Inicjujemy i realizujemy dedykowane startupom programy akceleracyjne, m.in. Space3ac Intermodal Transportation.

Space4Makers prototypownia

Przestrzeń twórcza dla innowatorów, majsterkowiczów, startupów i innych firm, tętniąca życiem i nietuzinkowymi pomysłami. W ramach prototypowni można skorzystać z dostępu do maszyn i urządzeń pozwalających na obróbkę drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych, drukarek 3D, usługi prototypowania w ramach dwóch abonamentów cenowych. Space4Makers wyposażony jest także w salę konferencyjną i strefę relaksu.
Dowiedz się więcej > 

Inkubator Technologiczny

Program przeznaczony dla nowo powstałych przedsiębiorstw działających na rynku nie dłużej niż 3 lata o wysokim potencjale rozwojowym. Oferta inkubatora dobierana jest indywidualnie do potrzeb przedsiębiorców, zakłada między innymi preferencyjne warunki wynajmu powierzchni w GPN-T, opiekę merytoryczną, dostęp do infrastruktury technicznej czy mentoring biznesowy. 
Dowiedz się więcej >

Akceleracja

Gdański Park Naukowo-Technologiczny organizuje liczne programy i wydarzenia dedykowane osobom, które mają pomysł na biznes, ale szukają wsparcia w jego rozwoju zarowno w postaci szkoleń, mentoringu jak i współpracy, a nawet dofinansowania do dalszego rozwoju projektu.

Akceleracja LifeScience

Akceleracja LifeScience to program wspierający rozwój najciekawszych pomysłów z dziedziny LifeScience, niezależnie od aktualnego poziomu rozwoju pomysłodawców. Akceleracja organizowana jest przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny, partnerem programu jest Polpharma Biologics.

Szczegóły akceleracji >

Akceleracja Biznesów Społecznych

Akceleracja Biznesów Społecznych ma na celu wsparcie podmiotów, które realizują cele społeczne i ekonomiczne oraz wzmocnienie podmiotów ekonomii społecznej poprzez dopasowany program mentoringowy i wsparcie finansowe.

Szczegóły Akceleracji >
O projekcie >

URBAN TECH

Program akceleracyjny dla europejskich startupów, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności branż Health Tech, Smart City i Greentech. Projekt zapewnia wsparcie MŚP i start-upom w zwiększaniu potencjału ich rozwiązania.

Szczegóły URBAN TECH >
O projekcie >

​​​​​Program Eco-On - edycja 2022 zakończona

Program akceleracyjny skierowany do start-upów ukierunkowany na wsparcie rozwoju najciekawszych pomysłów z branży magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Wsparcie obejmowało mentoring podnoszący kompetencje biznesowe członków zespołu, udostępnienie miejsca do pracy (przestrzeń biurowa i techniczna) oraz grant finansowy na rozwój pomysłu. Spośród projektów zakwalifikowanych do fazy akceleracji Kapituła Oceniająca wyłoniła 3 najciekawsze pomysły.

O Programie Eco-On >

Konkurs Hej StartUp - edycja 2022 zakończona

Konkurs skirowany był do startupów technologicznych z północnej Polski, które dysponowały produktem, usługą lub rozwiązaniem co najmniej na etapie prototypu - MVP (Minimum Viable Product) gotowym do komercjalizacji. Nagrodą była możliwość udziału w prestiżowym programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów.

Szczegóły edycji 2022 >

Konkurs LifeScience - edycja 2021

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych pomysłów z dziedziny LifeScience. Konkursowe projekty wpisywały się w obszary: Biotech, Digital Health, Biogospodarka, można było także zaproponować rozwiązania poprawiające jakość życia lub zdrowia oraz wszystkie inne rozwiązania z zakresu IT/ICT i Life Science. 

Do konkursu Life Science nadesłano łącznie 40 projektów, z których wyłoniono 12 finałowych w dwóch kategoriach.

Szczególy edycji 2021 >

Space3ac

Space3ac Intermodal Transportation był inicjatywą realizowaną w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Scale UP opartego o rządowy program Start In Poland. Misją akceleratora było rozwijanie polskiego sektora kosmicznego poprzez łączenie potrzeb przemysłu i spółek skarbu państwa z potencjałem startupów, doświadczeniem ekspertów i finansowaniem.

Szczegóły >