Akceleracja

Gdański Park Naukowo-Technologiczny organizuje liczne programy i wydarzenia dedykowane osobom, które mają pomysł na biznes, ale szukają wsparcia w jego rozwoju zarowno w postaci szkoleń, mentoringu jak i współpracy, a nawet dofinansowania do dalszego rozwoju projektu.


Aktualne nabory 

Zakończone nabory


 

Program Strefa Akceleracji - edycja 2023

Głównym celem programu jest wsparcie rozwoju najbardziej innowacyjnych pomysłów, niezależnie od obecnego poziomu zaawansowania.

Nagrody w edycji 2023 programu przyznawane były w dwóch ścieżkach tematycznych: LifeSciene oraz Przemysł morski. Wsparcie obejmowało mentoring, który podnosił kompetencje biznesowe członków zespołu, udostępnienie przestrzeni biurowej i mechanicznej do pracy oraz granty na rozwój pomysłów.

Szczegóły >

Akceleracja Biznesów Społecznych

Akceleracja Biznesów Społecznych ma na celu wsparcie podmiotów, które realizują cele społeczne i ekonomiczne oraz wzmocnienie podmiotów ekonomii społecznej poprzez dopasowany program mentoringowy i wsparcie finansowe.

Zakwalifikowane do programu zespoły mogły zdobyć granty finansowe oraz skorzystać z dedykowanego wsparcia ekspertów w postaci mentoringu biznesowego i technicznego.

Szczegóły Akceleracji >
O projekcie OWES >

Konkurs Hej StartUp - edycja 2023

Druga edycja konkursu skierowanego do startupów technologicznych zlokalizowanych w północnej Polsce, które posiadają produkt, usługę lub rozwiązanie gotowe do komercjalizacji na poziomie prototypu - MVP (Minimum Viable Product).

Szczegóły >

URBAN TECH Horyzont 2020

Program akceleracyjny dla europejskich startupów, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności branż Health Tech, Smart City i Greentech. Projekt zapewnia wsparcie MŚP i start-upom w zwiększaniu potencjału ich rozwiązania.

Szczegóły URBAN TECH >
O projekcie >

​​​​​Program Eco-On - edycja 2022

Program akceleracyjny skierowany do start-upów ukierunkowany na wsparcie rozwoju najciekawszych pomysłów z branży magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Wsparcie obejmowało mentoring podnoszący kompetencje biznesowe członków zespołu, udostępnienie miejsca do pracy (przestrzeń biurowa i techniczna) oraz grant finansowy na rozwój pomysłu. Spośród projektów zakwalifikowanych do fazy akceleracji Kapituła Oceniająca wyłoniła 3 najciekawsze pomysły.

Szczegóły Programu >

Akceleracja LifeScience - edycja 2022

Druga edycja Akceleracji Life Science organizowanej przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Pomorską Specjalna Strefę Ekonomiczną w partnerstwie z Polpharma Biologics. Celem programu jest wsparcie rozwoju najciekawszych pomysłów z dziedziny LifeScience, niezależnie od aktualnego poziomu rozwoju pomysłodawców.

Szczegóły Akceleracji 2022 >

Konkurs Hej StartUp - edycja 2022

Konkurs skirowany był do startupów technologicznych z północnej Polski, które dysponowały produktem, usługą lub rozwiązaniem co najmniej na etapie prototypu - MVP (Minimum Viable Product) gotowym do komercjalizacji. Nagrodą była możliwość udziału w prestiżowym programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów.

Szczegóły edycji 2022 >

Konkurs LifeScience - edycja 2021

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych pomysłów z dziedziny LifeScience. Konkursowe projekty wpisywały się w obszary: Biotech, Digital Health, Biogospodarka, można było także zaproponować rozwiązania poprawiające jakość życia lub zdrowia oraz wszystkie inne rozwiązania z zakresu IT/ICT i Life Science. 

Do konkursu Life Science nadesłano łącznie 40 projektów, z których wyłoniono 12 finałowych w dwóch kategoriach.
Szczególy edycji 2021 >

Space3ac

Space3ac Intermodal Transportation był inicjatywą realizowaną w ramach organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu Scale UP opartego o rządowy program Start In Poland. Misją akceleratora było rozwijanie polskiego sektora kosmicznego poprzez łączenie potrzeb przemysłu i spółek skarbu państwa z potencjałem startupów, doświadczeniem ekspertów i finansowaniem.

Szczegóły >