10 edycja konferencji Interizon Day

W tym roku odbyła się 10 edycja konferencji Interizon Day. Była ona wyjątkowa nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę, ale także na nową formę organizacyjną  spowodowaną pandemią.

Tegoroczne wydarzenie Interizon Day 2020 odbyło się online. Przeprowadzona zdalnie, ze studia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, część merytoryczna wypełniona była inspirującymi wystąpieniami zaproszonych prelegentów. Na wieczór zaplanowano spotkanie networkingowe dla zainteresowanych gości i uczestników spotkali w celu poruszenia najbardziej nurtujących kwestii omawianych w ciągu prezentacji. Konferencja objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, partnerami byli Pracodawcy Pomorza, Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Konferencję otworzyli organizatorzy wydarzenia: Jarosław Parzuchowski oraz Maciej Filarecki z Pomorskiego Klastra ICT Interizon, witając zgromadzonych przed swoimi komputerami uczestników. W inauguracji brała udział także doktor Karolina Lipińska przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Następnie wprost ze studia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym prezentację dotyczącą możliwości wykorzystania platformy Arrowhead związanej z automatyzacją i cyfryzacją z obszaru Internetu Rzeczy (IoT) poprowadził Profesor Jerker Delsing z Lulea University of Technology.

Kolejnym mówcą ze studia w GPN-T był Profesor Łukasz Kulas z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W swojej prelekcji opowiedział w jaki sposób możemy wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, która spotyka się z internetem rzeczy w branży morskiej.

O nowym mechanizmie grantowym wsparcia dla wdrażania innowacji dostępnym dla przedsiębiorców opowiedział Pan Piotr Markowski reprezentujący Excento spółkę celową Politechniki Gdańskiej.
Doktor Adam Mikołajczyk Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przybliżył strategię 2030 województwa pomorskiego. W swojej prezentacji opowiedział o tym jakie korzyści mogą odnieść przedsiębiorcy w działaniach planowanych przez Urząd Marszałkowski w nowej strategii.

Zaangażowania Klastra Interizon w prace dotyczące zakresu prac Inteligentnej Specjalizacji Pomorza nr 2 - Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie przedstawiał Jarosław Parzuchowski z Fundacji Interizon. Zaprezentował między innymi korzyści  udziału w projekcie Smart Progress, obecne i planowane działania klastra oraz  success stories w ramach działania Klastra i Inteligentnych Specjalizacji.

Każda z prezentacji poruszała istotne dla obszarów działalności Pomorskiego Klastra ICT tematy. W trakcie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na chacie w celu wyjaśnienia lub rozszerzenia interesujących ich kwestii.
 
Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.