AssisTech: Od innowacyjnego pomysłu do globalnego sukcesu

Dodano

05.07.2024

W świecie nowoczesnych technologii medycznych firma AssisTech wyznacza nowe standardy, przekształcając innowacyjne pomysły w globalne sukcesy. Założona przez ekspertów z Politechniki Gdańskiej, AssisTech specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych systemów opartych na technologii śledzenia ruchu gałek ocznych. Po wielu latach owocnej współpracy, w lipcu 2024 roku firma pożegnała Gdański Park Naukowo-Technologiczny, aby przenieść się do własnej siedziby, co stanowi kolejny krok w jej dynamicznym rozwoju.

Głównym produktem AssisTech jest C-Eye®, znany w Polsce również jako ”cyberoko”. C-Eye® umożliwia alternatywną komunikację, jak również terapię i ocenę stanu pacjentów po udarach, wybudzonych ze śpiączki oraz cierpiących na inne schorzenia neurologiczne, w tym m.in. dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, czy autyzmem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, system ten pozwala pacjentom na wyrażanie swoich potrzeb – co znacząco poprawia ich komfort życia – a terapeutom umożliwia włączanie w proces rehabilitacji neurologicznej osób, które dotychczas były pozbawione takiej możliwości. Łatwość obsługi i intuicyjność C-Eye® sprawiają, że sprawdza się również w warunkach domowych, oferując m.in. wirtualną klawiaturę oraz gotowe komunikaty, ułatwiające porozumiewanie się z otoczeniem, a nawet obsługę dowolnych aplikacji komputerowych, jak również surfowanie po Internecie (za pomocą oczu). 

Sukces AssisTech to nie tylko efekt zaawansowanych technologii, ale także nieustannego zaangażowania w badania naukowe i kliniczne. Firma współpracuje z renomowanymi instytucjami naukowymi oraz klinikami, co pozwala na wdrażanie najnowszych osiągnięć technologicznych w praktyce medycznej.

Kluczową rolę w rozwoju AssisTech odegrała współpraca z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Obecność w ekosystemie GPN-T zapewniła firmie dostęp do niezwykle wartościowych wydarzeń, w szczególności w początkowej fazie rozwoju biznesu (pitchingi, rozmowy z inwestorami, szeroko pojęty networking z innymi przedsiębiorcami i kontrahentami z Polski i zagranicy) oraz możliwość intensywnego rozwoju badań nad nowymi rozwiązaniami medycznymi. Dzięki wsparciu GPN-T, AssisTech mógł dynamicznie się rozwijać i szybko wdrażać innowacje, co przyczyniło się do poprawy jakości życia wielu pacjentów.

System C-Eye® zdobył uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, a jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi i klinicznymi. Użytkownicy chwalą łatwość obsługi oraz znaczący wpływ na poprawę jakości życia.
AssisTech uzyskał również wiele prestiżowych nagród, które potwierdzają zaangażowanie w rozwój innowacyjnych rozwiązań. Wśród najważniejszych wyróżnień znajdują się: Tytuł Pioniera Dostępności 2023, Polsko-Niemiecka Nagroda Gospodarcza 2022, Najbardziej Innowacyjny Produkt WIHE 2016, Polski Produkt Przyszłości 2015 oraz Złoty Medal XXIII Targów Rehabilitacji 2015.

Firma nieustannie pracuje nad rozwojem nowych technologii mających na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami.  Poczucie misji społecznej towarzyszyło AssisTech od samego początku jej powstania i to właśnie chęć pomagania ludziom – bezpośrednio pacjentom, ale i ich rodzinom, najbliższym – stanowi fundament funkcjonowania firmy. Dzięki temu założyciele, jak i cały zespół ma wystarczającą motywację i determinację do pokonywania bieżących wyzwań, jak również dalszego rozwoju. 

Determinacja i innowacyjność AssisTech były i nadal będą dla Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego inspiracją i powodem do dumy. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszego dynamicznego rozwoju. Niech kolejne lata przyniosą jeszcze więcej przełomowych technologii, które będą poprawiać jakość życia ludzi na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że przed Wami jest jeszcze wiele sukcesów, a my zawsze będziemy z dumą śledzić Wasze kolejne kroki na drodze do globalnego sukcesu.

Zobacz również

Informacje od Zarządu PSSE

>

Informacja dla przedsiębiorców

>

Home office – jak efektywnie pracować z domu?

>

Życzenia wielkanocne

>

Tydzień pod znakiem popularyzacji branży IT

>