Audyty Technologiczne - Stowarzyszenie Robotyków SKALP

Dodano

13.05.2021

Przemysł 4.0, Fabryka Przyszłości, digitalizacja produkcji - takie i podobne tematy pojawiają się coraz częściej w dyskusjach dotyczących polskiej gospodarki. Przed postępem nie ma odwrotu, czy nam się to podoba czy nie, każda branża będzie musiała przejść cyfrową transformację. Tylko od czego zacząć? Gdzie szukać wsparcia?

Każde przedsiębiorstwo swoją przygodę z cyfrową transformacją powinno rozpocząć od wykonania oceny dojrzałości technologicznej firmy. Chcąc się rozwijać, musimy wiedzieć w którym miejscu obecnie się znajdujemy pod kątem nowoczesnych technologii. 

Pomoc w tych kwestiach oferuje Stowarzyszenie Robotyków SKALP, będące interdyscyplinarną organizacją non profit, mającą na celu promocję robotyki, edukację związaną z nowoczesnymi technologiami oraz wspieranie społeczności w realizowaniu projektów związanych z m.in. robotyką i automatyką, nowoczesnymi metodami produkcji oraz przemysłem kosmicznym.

Stowarzyszenie Robotyków SKALP swój warsztat robotyczny zlokalizowało w Space4Makers – nowoczesnej przestrzeni Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w której startupy, innowacyjne przedsiębiorstwa oraz wynalazcy mogą realizować swoje nieszablonowe pomysły.
 
SKALP swoje działania opiera na wspieraniu polskich firm w przeprowadzeniu oceny obecnej sytuacji na ścieżce rozwoju. Korzystając z metodologii ADMA opracowanej na zlecenie Komisji Europejskiej, zespół certyfikowanych audytorów nie tylko oferuje pomoc w ocenie wykorzystania nowoczesnych metod produkcyjnych ale też przygotuje plan dalszego rozwoju. Taki dokument, określany potocznie “mapą drogowa” rozwoju przedsiębiorstwa, jest niezwykle przydatnym narzędziem do świadomego rozwoju i wdrażania nowoczesnych technologii. Obecnie trudnością nie jest zakup robota przemysłowego - sukces opiera się na odpowiednim przygotowaniu procesów produkcyjnych tak, aby praca robota faktycznie usprawniła działanie przedsiębiorstwa.

Przygotowany raport służy jako dokument wewnętrzy i zewnętrzny. Wewnątrz przedsiębiorstwa pomaga przede wszystkim w przygotowaniu oceny, opracowaniu strategii czy analizie obecnego stanu firmy. Może również stanowić istotny element wniosku do uzyskania kredytu inwestycyjnego czy aplikacji konkursowej. Pokazuje, że planowane unowocześnienia są poparte racjonalną i obiektywną oceną działalności przedsiębiorstwa. 

Więcej informacji dotyczących proponowanych usług, zespołu audytorów oraz kontakt.

Zobacz również

Życzenia wielkanocne

>

Życzenia Wielkanocne

>

Życzenia Wielkanocne

>

Znamy zwycięzcę Konkursu Hej StartUP

>

Znamy półfinalistów konkursu Hej StartUP!

>