International Conference on Artificial Intelligence and Cybersecurity

Dodano

19.10.2022

Z okazji 40-lecia powołania Izby Radców Prawnych, Legal Tech Committee przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku zorganizowała konferencję na temat Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa „International Conference on Artificial Intelligence and Cybersecurity. Business. Algorithm. Law.” 

Konferencja poświęcona została aspektom prawnym i biznesowym związanym ze sztuczną inteligencją i cyberbezpieczeństwem, a także wyzwaniom stojącym przed biznesem i prawnikami w obliczu ich rozwoju oraz pojawiających się zagrożeń dla bezpieczeństwa transakcji. Wydarzenie związane było z 40-leciem powstania samorządu radców prawnych. Jego tematyka wybiegała jednak w przyszłość, ponieważ odnosiła się do najczęściej poruszanych zagadnień związanych ze zmieniającym się sposobem wykonywania zawodu i świadczenia usług prawnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, pojawiającymi się nowymi możliwościami. 

W czasie panelu "AI/E-Commerce - Challenges for business and law" jednym z prelegentów był Radosław Wika, Dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologicznych PSSE, który przedstawił koncepcję European Digital Innovation Hubs oraz założenia Pomeranian Digital Innovation Hub, którego Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdański Park Naukowo-Technologiczny są koordynatorami. Specjalizacją pomorskiego EDIH są rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, Robotyzacji, AI, VR/AR i Cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży morskiej. Zgodnie z założeniem modelu one-stop-shop wszystkie usługi będą dostępne w jednym miejscu - od audytów poziomu digitializacji oraz szkoleń, poprzez wdrożenia testowe, po wsparcie z zakresu poszukiwania finansowania i tworzenia odpowiednich rozwiązań prawnych. Łącznie planowanych jest wykonanie ponad 1600 usług w ciągu 3 lat, które z punktu widzenia firm sektora MŚP oraz sektora administracji publicznej będą dostępne w większości nieodpłatnie. Okręgowa Izba Radców Prawnych jest jednym z partnerów PDIH. 

Zwieńczeniem tej części konferencji był panel dyskusyjny moderowany przez Jarosława Parzuchowskiego, Interizon dotyczący możliwości i wyzwań związanych z wykorzystywaniem nowych technologii w biznesie. W roli panelistów wystąpili: Andrzej Nowodworski, SEVENET S.A., Bartosz Sobolewski, PIRXON S.A., Radosław Wika, Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Sebastian Zimnol, Quantum Cybersecurity Group.

Zobacz również

(R)ewolucja przemysłowa. Czy transformacja cyfrowa jest odpowiedzią na kryzys?

>

#PoznajcieGPNT: 11X

>

#PoznajcieGPNT: ARSYS, B-LABS, ULTIMA

>

#PoznajcieGPNT: AT Systems sp. z o.o.

>

#PoznajcieGPNT: Byte Barrel sp. z o.o.

>