Best Coding Marathon 2024

Dodano

16.01.2024

W poprzednim tygodniu, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, odbył się jedyny w swoim rodzaju BEST Coding Marathon 2024, przy którym zetknęły się nie tylko pasje, ale i umiejętności młodych programistów. Trzynaście zespołów rywalizowało w dwóch fascynujących kategoriach: Smart City i Industry 4.0, kreując rozwiązania, które mogą odmienić nasz świat. Wydarzenie skierowane było do studentów trójmiejskich uczelni wyższych, w głównej mierze Politechniki Gdańskiej.

W kategorii Smart City uczestnicy skupili się na wyzwaniach związanych z rozwijaniem nowoczesnych technologii, które poprawią jakość życia w miastach. Zadania obejmowały projektowanie inteligentnych systemów zarządzania transportem oraz urządzeniami transportu osobistego, takimi jak hulajnogi elektryczne oraz rowery napędzane silnikami elektrycznymi. Zespół "Gitcorp" zdobył pierwsze miejsce, prezentując rewolucyjne rozwiązania z zakresu elektromobilności i optymalizacji ruchu miejskiego.

W kategorii Industry 4.0, uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniami związanymi z nowoczesnymi technologiami w produkcji. Projekty obejmowały automatyzację procesów związanych z pakowaniem produktów, optymalizację zarządzania transportem na produkcji, oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla logistyki na halach produkcyjnych. Drużyna "Jestem Hardkodem" zaimponowała jury swoim systemem planowania logistyki w produkcji oraz graficznym rozwiązaniem problemu związanego z rozmieszczeniem paczek do wysyłki w transporcie masowym.

BEST Coding Marathon nie tylko dostarczył możliwości do eksploracji nowoczesnych technologii, ale także umożliwił uczestnikom nawiązanie kontaktów z profesjonalistami z branży, rozszerzenie swojej wiedzy i zdobycie cennego doświadczenia. Wszystkie zespoły zasługują na ogromne uznanie za zaangażowanie, kreatywność i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom BEST Coding Marathon 2024, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojego programistycznego potencjału! Nie możemy się już doczekać, co przyniesie przyszła edycja.

Zobacz również

(R)ewolucja przemysłowa. Czy transformacja cyfrowa jest odpowiedzią na kryzys?

>

#PoznajcieGPNT: 11X

>

#PoznajcieGPNT: ARSYS, B-LABS, ULTIMA

>

#PoznajcieGPNT: AT Systems sp. z o.o.

>

#PoznajcieGPNT: Byte Barrel sp. z o.o.

>