BioTech Daily 2023 – finał programu akceleracyjnego ścieżki Life Science

Dodano

24.10.2023

Czy wiedzieliście, że to właśnie w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w laboratorium Polpharma Biologics powstały dwa leki biopodobne, które otrzymały certyfikat od Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA)? Zarówno europejski EMA jak i amerykański certyfikat FDA dają możliwości wprowadzenia leków Polpharma Biologics na rynki w Europie i Stanach Zjednoczonych. Miedzy innymi o tym co to oznacza dla takiego przedsiębiorstwa jak Polpharma Biologics będziecie mogli posłuchać już 7 grudnia 2023 roku w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym na piątej edycji konferencji BioTech Daily. Wyjątkowy program tegorocznej edycji obejmie inspirujące prelekcje prowadzone przez najwyższej klasy ekspertów z trójmiejskich spółek biotechnologicznych między innymi Polpharma Biologics, QIAGEN oraz działu Healthcare firmy Kainos, a także naukowców z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konferencja BioTech Daily - 07.12.2023 r.
WYDARZENIE ZAKOŃCZONE
 
Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się gala finałowa Programu Strefa Akceleracji ścieżki Life Science organizowanego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w partnerstwie strategicznym z Polpharma Biologics. Młode, obiecujące firmy oraz grupy projektowe będą miały okazję na przedstawienie swoich projektów przed publicznością i specjalistami. To wyjątkowy czas, w którym prezentacje i innowacje startupów zostaną poddane szczegółowej analizie przez ekspertów. Demo Day jest nie tylko okazją do uhonorowania przedsiębiorców za ich ciężką pracę i zaangażowanie, ale także doskonałą okazją do inspirowania innych, którzy również marzą o przełomach w biotechnologii, medycynie i naukach ścisłych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wręczenie nagród laureatom programu.

Biotech Daily to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy, ale także doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń w dynamicznie rozwijającej się branży nowoczesnych technologii medycznych, prowadzonych prac B+R oraz projektów. Konferencja BioTech Daily 2023 stanowi most ku przyszłości biotechnologii, inspirując zarówno doświadczonych ekspertów, jak i nowe pokolenie badaczy, aby kontynuować odkrywanie granic możliwości w dziedzinie Life Science.

Wydarzenie będzie okazją do głębszego zrozumienia innowacyjnych trendów i technologii, które kształtują obecny i przyszły krajobraz branży nowoczesnych technologii medycznych. 
Patronat medialny nad programem akceleracyjnym Strefa Akceleracji – ścieżka Life Science oraz demo Day, który odbędzie się na Konferencji Biotech Daily objęło BioForum oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. Partnerem konferencji jest klaster ICT Interizon.

Zapraszamy do obowiązkowej rejestracji.

10:00

OTWARCIE KONFERENCJI 
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

GALA FINAŁOWA PROGRAMU STREFA AKCELERACJI
Ścieżki LIFE SCIENCE

10:10

Power Speech
Keynote Speaker Patryk Jar, Applied Innovation Team Tech Lead, Kainos 

10:40

PITCHING START-UPÓW

12:20

Przerwa kawowa oraz obrady Kapituły Oceniającej

12:40

Polpharma Biologics, na drodze do certyfikacji FDA – case study 
dr Rafał Derlacz, Polpharma Biologics 

13:00

Zmiany na rynku biotechnologii – partnerstwo jako model współpracy 
Tomasz Wrzesiński, General Director, QIAGEN Gdańsk

13:20

Szybkie skalowanie zespołów projektowych w odpowiedzi na kryzys - case study
Tomasz Świderek, Principal Delivery Manager, Healthcare, Kainos

13:40

Do czego biolog molekularny potrzebuje uczenia maszynowego?
Dr Anna Supernat, Adiunkt, Zakład Onkologii Translacyjnej, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

14:00

Wręczenie nagród w Programie Strefa Akceleracji ścieżka Life Science

14:30

Poczęstunek oraz networking
 

Zobacz również

Wesołych Świąt

>

Hack4change 2024 - relacja

>

Polska biotechnologia rośnie w siłę. Polpharma Biologics z certyfikacją FDA

>

Bożonarodzeniowe Życzenia

>

Spotkanie Informacyjne dot. Akceleracji Biznesów Społecznych

>