Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?” realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

27 maja zatrzymamy się na przystanku „Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu”. Spotkanie dotyczyć będzie poznania narzędzi i metodyk niezbędnych do przygotowania procesu do automatyzacji.
 
„Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu” - spotkanie tematyczne online 
27 maja 2021 r., godz. 10:00
Rejestracja
Link do spotkania zostanie przesłany w dniu wydarzenia.
 
Podczas spotkania uczestnicy poznają najnowsze technologie cyfrowe w zakresie rozwoju firmy oraz podstaw HiperAutomatyzacji a także dowiedzą się jakie korzyści niesie za sobą cyfryzacja i automatyzacja procesów w firmie. Eksperci – Piotr Kaczmarek i Rafał Podsiadło podpowiedzą jak szybko zidentyfikować proces do automatyzacji. 

W ramach spotkania Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technologiami oraz narzędziami Power Platform, a także poznają sposoby na zwiększenie poziomu użycia innowacji cyfrowych w swojej firmie.

W ostatniej części spotkania słuchacze będą mieli możliwość przedyskutowania nurtujących kwestii podczas sesji „Pytań i odpowiedzi” z ekspertami.

Agenda

Cele spotkania:
  1. Zapoznanie się z podstawowymi technologiami.
  2. Poznanie narzędzi i metodyk niezbędnych do przygotowania procesu do automatyzacji.
  3. Zapoznanie się z narzędziami Power Platform
  AGENDA - wersja do pobrania
10:00 Powitanie zaproszonych gości
Reprezentant PSSE
10:05 Otwarcie spotkania 
Reprezentant DRG UMWP
10:15 Cyfryzacja biznesu - omówienie najnowszych technologii cyfrowych w zakresie rozwoju firmy, podstawy HiperAutomatyzacji.
Omówienie takich pojęcia jak RPA, OCR, LowCode, chatbot i sztuczna inteligencja oraz ich zastosowanie w procesie cyfryzacji i automatyzacji.
10:45 Korzyści z cyfryzacji i automatyzacji procesów w firmie.
Studium przypadku, wdrożenia, redukcja kosztów, poprawa wydajności oraz dobre praktyki w czasie kryzysu.
11:45 Przerwa
12:00 Wdrażanie prostych narzędzi do szybkiej analizy potencjału cyfryzacji i automatyzacji.
Narzędzie do Process Miningu – jak szybko zidentyfikować proces do automatyzacji? Jak policzyć ROI dla inwestycji?
12:45 Zwiększenie poziomu użycia innowacji cyfrowych w firmie - studium przypadku rozwiązań do automatyzacji - power automate oraz power apps.
13:30 Podsumowanie, sesja Q&A
13:45 Zakończenie spotkania

 

Spotkanie tematyczne jest realizowane w ramach projektu pt. „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1. Komercjalizacja wiedzy, Działanie 1.1. Ekspansja przez innowacje, Poddziałanie 1.1.1. Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne.