Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu - relacja

27 maja zakończyliśmy naszą podróż w kierunku Innowacji w którą razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego wyruszyliśmy na początku marca. „Pomorska podróż. Kierunek innowacje” to spotkania tematyczne zaplanowane w trzech cyklach, podczas których uczestnicy mieli okazję skuteczniej wcielić się w rolę Innowatorów. Po raz ostatni, na przystanku „Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu” zatrzymaliśmy się razem z Parkową firmą Prixon S.A.

Pirxon jest pierwszą w Trójmieście firmą, która rozpoczęła popularyzację i wdrażanie technologii Robotic Process Automation, czyli robotów automatyzujących powtarzalne procesy wykonywane przy korzystaniu z systemów i aplikacji komputerowych. Firma tworzy także dedykowane roboty software’owe w technologii RPA. Pirxon Robot, czyli roboty tworzone w ramach rozwiązania znajdują wielostronne zastosowanie w procesach back office w wielu branżach i obszarach działalności, m.in. w finansach, logistyce, kadrach czy sprzedaży. Pirxon S.A. specjalizuje się także w rozwoju technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR, Augmented Reality) i oferuje dedykowane aplikacje mobilne AR dla biznesu, prowadzi także regularne prace badawczo-rozwojowe.
W ramach minionego spotkania uczestnicy mieli okazję poznać najnowsze technologie cyfrowe w zakresie rozwoju firmy oraz zaznajomić się z podstawami HiperAutomatyzacji. Zgromadzeni Innowatorzy dowiedzieli się jakie korzyści niesie za sobą cyfryzacja i automatyzacja procesów w firmie oraz jakie są narzędzia i metody niezbędne do przygotowania procesu do automatyzacji.

W rolę ekspertów wcielili się Piotr Kaczmarek i Rafał Podsiadło. Pan Piotr pracuje na stanowisku Business Development Director w spółce PIRXON, w której odpowiada za rozwój biznesu i kieruje współpracą z klientami. Doskonale identyfikuje obszary działalności i procesy, które mogą zostać usprawnione, a przez to generują oszczędności poprzez wdrażanie różnorodnych rozwiązań informatycznych. Z kolei Pan Rafał Podsiadło – RPA Project Manager w spółce PIRXON, odpowiada za zarządzanie projektami, analizę i optymalizację procesów oraz tworzenie i utrzymanie cyfrowych pracowników. Pan Rafał brał udział w ponad 300 wdrożeniach zakończonych sukcesem i przeszkolił ponad 1000 pracowników zarówno w sektorze komercyjnym, jak i publicznym. 

Pandemia zweryfikowała jak przedsiębiorstwa adaptują się do nowych warunków rynkowych, a nasi eksperci przedstawili najnowsze technologie cyfrowe, których użycie umożliwi optymalizację pracę w przedsiębiorstwach. Poznanie najnowszych technologii cyfrowych jest pomocne w rozwoju firmy i znalezieniu sposobów na zwiększenie użycia cyfryzacji bez której przedsiębiorstwo w obecnych czasch nie może istnieć.

Niezwykle interesujące spotkanie, przepełnione dużą ilością przykładów i praktycznej wiedzy, zakończone zostało sesją Q&A. W czasie dyskusji Jaśmina Zwierz, PM Zespołu do sparw wsparcia przedsiębiorczości i innowacyjności w GPN-T rozmawiała z ekspertami na temat przekonywania przedsiębiorstw, w szczególności MŚP, do korzystania z nowych technologii i wdrażania innowacji, których zarządzający firmami często się boją. Eksperci opowiedzieli również czym jest Agencja Pracy Robotów, którą jako pierwsza w Polsce założyła spółka Pirxon.
Serdecznie dziękujemy  licznie zgromadzonym za udział w wydarzeniu, my również byliśmy pod wrażeniem pracy wykonywanej przez spółkę Pirxon. Mamy nadzieję, że minione spotkanie spełniło Państwa oczekiwania i zachęciło do wdrażania cyfryzacji w przedsiębiorstwach.