Gdańska dolina biotechnologiczna się rozrasta!

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym doszło do podpisania umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, a Blirt S.A. na zwiększenie wynajmowanej powierzchni w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Od kilku lat nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na szybką i precyzyjną diagnostykę molekularną chorób i patogenów, w świetle obecnych wydarzeń ta potrzeba jest jeszcze bardziej nagląca. Doskonale rozumie to parkowa firma BLIRT (Biolab Innovative Research Technologies) – nowoczesna, europejska spółka biotechnologiczna specjalizująca się w wytwarzaniu wysokiej jakości wyspecjalizowanych enzymów oraz odczynników dedykowanych do zastosowania w Life Science, swoją działalność prowadzi w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym produkując białka na skalę przemysłową. BLIRT od lat zajmował się wytwarzaniem najwyższej jakości produktów przeznaczonych dla naukowców oraz badaczy z różnych dziedzin nauki.

Teraz nadszedł czas na dalszy rozwój! W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, za sprawą BLIRT, powstanie nowoczesne laboratorium, gdzie odbywać się będzie optymalizacja i produkcja białek oraz enzymów. Główne procesy, które będą tam zachodzić to: 
  • Optymalizacja różnych etapów produkcji białek rekombinantowych - USP i DSP (wraz z liofilizacją);
  • Skalowanie produkcji białek;
  • Produkcja białek: USP i DSP;
  • KJ – In-Process Control (IPC).
Biotechnologia jest jednym z filarów następującej rewolucji przemysłowej. Przykładem spektakularnego rozwoju przedsiębiorstw parkowych jest BLIRT S.A., który zwiększył swoją produkcję sześciokrotnie. Cieszymy się, że spółka odnalazła swoje miejsce w ramach różnorodnej i innowacyjnej działalności Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Sukces BLIRT S.A. jest niezwykle istotny dla całego regionu. – Podkreślił Radosław Wika, Dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologicznych PSSE - GPN-T.

Przypomnijmy, że z początkiem roku spółka otrzymała decyzję o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji wydaną przez Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.