EBN CONGRESS 2024

Dodano

19.06.2024

EBN CONGRESS 2024 to największe spotkanie europejskich inkubatorów, akceleratorów, centrów innowacji i wszelkiego rodzaju podmiotów wspierających innowacje.

W dniach 12-14 czerwca w Nantes we Francji odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń na mapie innowacji i przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Supporting Sustainable Industry, co dobrze odzwierciedla aktualne wyzwania, przed którymi staje świat nauki i biznesu. Sieć EBN (European Business and Innovation Centre Network) skupia różnego rodzaju organizacje z całej Europy i poza nią, które wspierają rozwój innowacji i przedsiębiorczości. Członkostwo w sieci uzyskał również Gdański Park Naukowo-Technologiczny, a jego przedstawiciel wziął udział w kongresie.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny|Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną reprezentował Radosław Wika, Dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologicznych. Konferencja zgromadziła ekspertów, liderów biznesu, naukowców i przedsiębiorców z całego świata, aby razem przemyśleć i podjąć dyskusję na temat roli innowacji w burzliwych i nieprzewidywalnych czasach. Podczas dwóch dni intensywnych sesji i paneli dyskusyjnych, prelegenci z różnych sektorów i dziedzin dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak radzić sobie z niepewnością, jak przekształcać wyzwania w możliwości oraz jak technologia i nauka mogą pomóc społeczeństwu poradzić sobie z kryzysem. Paneliści podkreślali, że zasadniczym narzędziem do innowacji jest wprawdzie technologia, natomiast kluczową rolę odgrywają również ludzie, ich kreatywność, zdolność do adaptacji i otwartość na zmiany.


Wydarzenie to było platformą do wymiany pomysłów, strategii i najlepszych praktyk w obszarze przedsiębiorczości i innowacji. Podczas niego nawiązaliśmy kontakty z europejskimi podmiotami, które tak jak my, wspierają zaawansowaną przedsiębiorczość. Dodatkowo uczestnictwo w takich wydarzeniach pozwala nam wdrażać najlepsze rozwiązania w rozwoju naszych startupów.

Zobacz również

12 listopada 2021 zamknięte

>

Eco-On Technologie Ekoefektywne 2022

>

15 kwietnia 2022 r. biuro nieczynne

>

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2022 - Podsumowanie

>

Wyzwania Robotyzacji

>