GPN-T ekosystemem innowacyjności

Dodano

30.10.2020

Firma Pirxon SA, mająca swoją siedzibę w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznego, została uhonorowana nagrodą w kategorii Najbardziej Innowacyjnej Firmy w rankingu TOP100 Pomorza.

Pirxon jest pierwszą w Trójmieście firmą, która rozpoczęła popularyzację i wdrażanie technologii Robotic Process Automation, czyli robotów automatyzujących powtarzalne procesy wykonywane przy korzystaniu z systemów i aplikacji komputerowych. Firma tworzy także dedykowane roboty software’owe w technologii RPA. Pirxon Robot, czyli roboty tworzone w ramach rozwiązania znajdują wielostronne zastosowanie w procesach back office w wielu branżach i obszarach działalności, m.in. w finansach, logistyce, kadrach czy sprzedaży. Pirxon SA specjalizuje się także w rozwoju technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR, Augmented Reality) i oferuje dedykowane aplikacje mobilne AR dla biznesu, prowadzi także regularne prace badawczo-rozwojowe.

Oczywiście nagroda dla najbardziej innowacyjnej firmy na Pomorzu w organizowanym od lat przez Dziennik Bałtycki konkursie to ogromne wyróżnienie. Oceny dokonuje niezależna kapituła, która doceniła nasze wysiłki w popularyzacji i wdrażaniu technologii RPA w biznesie. To nie jedyne innowacje, które staramy się upowszechniać w polskich przedsiębiorstwach; obecnie coraz więcej pracujemy nad rozszerzoną rzeczywistością i sztuczną inteligencją, by i te nowe technologie wykorzystywać w praktyczny sposób w biznesie. Chciałbym też dodać, że to wyróżnienie jest dla nas tym milsze, że nie wiedzieliśmy o nominacji. To potwierdza, że nasi partnerzy, tacy jak PSSE i GPN-T, są świadomi, co jest naszą mocną stroną i dzielą się tym z innymi. Dobrze być w takim towarzystwie. - Bartosz Sobolewski, Prezes Zarządu, PIRXON S.A.

Nie jest to pierwsza nagroda dla naszych Parkowiczów. Pirxon Robot podczas Targów IT Future Expo w 2019 r. otrzymał nagrodę w kategorii BPM Leader (zarządzanie procesami biznesowymi). Natomiast w 2020 roku zajęli I miejsce w kategorii INNOWACYJNOŚĆ podczas III edycji Forum Wizja Rozwoju.

Jesteśmy dumni z naszej Parkowej firmy i przekonani, że jest to dopiero początek ich sukcesów. Gdański Park Naukowo-Technologiczny wspiera innowacyjne firmy i z dumą obserwuje jak osiągają kolejne sukcesy. Firma Pirxon jest doskonałym przykładem jak spełniać biznesowe marzenia. - Radosław Wika, Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Ranking TOP100 Pomorza

W tym roku odbyła się już 24. Edycja rankingu TOP100 Pomorza, który wyłania największe firmy w województwie. To także druga edycja TOP100 Pomorza, za pośrednictwem której wyłaniane są najlepsze i najciekawsze firmy, bez względu na ich wielkość i wysokość wyników finansowych. Gala drugiej edycji konkursu TOP 100 Pomorza przypadła na czas drugiej fali epidemii koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo odbywa się w formule online wzbogacona o debatę na temat przyszłości gospodarczej regionu, kraju i Europy.

W pięciu kategoriach: Najlepsza Firma Branży Morskiej, Najlepszy Start-upo, Najlepsza Firma Odpowiedzialna Społecznie i Najbardziej Innowacyjna Firma, wyłonieni zostali laureaci w konkursie TOP100 Pomorza. Pretendentów do nagród wskazały instytucje, świat nauki, biznesu i samorządu. Przedstawiciele tych środowisk zgodnie z domeną swojej aktywności zostali zaproszeni także do kapituł, aby merytorycznie przyjrzeć się kandydatom i wyłonić laureatów. W kapitułach zasiadali również Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pan Przemysław Sztandera oraz Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Pan Radosław Wika. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wręczenia nagród laureatom.
 


Debata "Kto tworzy innowacje w Gdańsku"

Zachęcamy również do wysłuchania wypowiedzi Prezesa Zarządu Pirxon S.A. Bartosza Sobolewskiego w debacie "Kto tworzy innowacje w Gdańsku", której premiera miała miejsce podczas Nocy Innowacji w ramach tegorocznego Festiwalu Cyfryzacji - zapraszamy do obejrzenia debaty.

Zobacz również

Wesołych Świąt

>

Polska biotechnologia rośnie w siłę. Polpharma Biologics z certyfikacją FDA

>

Bożonarodzeniowe Życzenia

>

Spotkanie Informacyjne dot. Akceleracji Biznesów Społecznych

>

Solwit Level Up - Decoding AI

>