Hack4change 2024 - relacja

Dodano

02.07.2024

Zmienić świat w 48h. I choćby był to świat jednej osoby, to już warto to robić!  Wydaje się, że udało się nawet nieco więcej, bo była to już IV edycja tego technologiczno - ekologicznego hackathonu Hack4Change, wydarzenia które zgromadziło w murach Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego ponad 100 uczestników: programistów, grafików, marketingowców, pasjonatów nowych technologii i oczywiście osób, którym zależy na zmienianiu świata. Z Trójmiasta, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, a nawet z zagranicy!

Hack4chnage 2024 to 30 niezwykłych mentorów i ekspertów: z dużych i małych firm, organizacji pozarządowych, instytucji, uczelni wyższych, przedstawicieli miast, technologicznych społeczności czy mediów. To oni przez 48h wspierali uczestników i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Uczestnicy stworzyli 14 niezwykłych projektów. Trzymamy dalej kciuki za podbijanie świata, bo projekty (i zespoły!) mają potencjał! Jury w składzie: Stanislaw Szultka (Urzad Marszałkowski Województwa Pomorskiego), Alicja Gaładyk-Korytko (the:protocol), Rita Łyczywek (CODE:ME), Wojciech Leonowicz (Gdański Park Naukowo – Technologiczny|Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna) oraz Sergiusz Ryczel (Dobrze Gada) oraz sami uczestnicy jednogłośnie wybrali najlepszych z najlepszych:

I miejsce w kategorii projektu stworzonego na hackathonie oraz jako najlepszy projekt wyborem uczestników: Vampire Guide.
Vampire Guide to program dostarczający dane o cieniu budynków w dowolnym miejscu i czasie. Esktraktuje on ich wymiary z map, które w połączeniu z aktualną pozycją słońca określają miejsce padania cienia. Końcowo pokazaliśmy jego zastosowanie w interaktywnej aplikacji Shadow Walk, modyfikując istniejące algorytmy tak, by myślały, że nasłonecznione chodniki są dłuższe. Analizując inne źródła danych, zauważyliśmy możliwości rozwoju biznesu takie jak znajdowanie optymalnych miejsc parkingowych i identyfikowanie ścieżek z sponsorującymi kawiarniami.

I miejsce w kategorii projektu kontynuowanego: Leaf Love App
LeafLoveApp: Twoje Centrum Specjalistów od Roślin. LeafLoveApp to nowoczesna aplikacja, która wkrótce zrewolucjonizuje sposób, w jaki dbamy o rośliny w domu, biurze i przestrzeniach publicznych. Naszym celem jest połączenie wszystkich zainteresowanych specjalistów od roślin w jednym miejscu, oferując kompleksowe usługi od przygotowania planu opieki, przez aranżację przestrzeni, po jednorazową lub stałą opiekę nad roślinami. Wkrótce dzięki LeafLoveApp, klienci nie będą musieli szukać specjalistów w różnych miejscach. Wszystkie usługi związane z pielęgnacją roślin będą dostępne w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady dotyczącej wyboru roślin, planu opieki, aranżacji wnętrza, czy regularnej pielęgnacji, znajdziesz to w LeafLoveApp. LeafLoveApp to synonim jakości, zaufania i pasji do zieleni.

II miejsce: Energy park
Hardware’owe rozwiązanie, które celem jest wykorzystanie urządzeń na siłowni do generowania prądu.

III miejsce: Spacerowe bingo
Aplikacja, która zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Znajdując kolejne miejsca w rzeczywistej przestrzeni, odkrywamy karty niczym w grze „Kółko i krzyżyk”. Celem jest znalezienie minimum 3 miejsc, które ułożą się w rzędzie, by móc krzyknąć bingo!


Podczas wydarzenia nie zabrakło niezwykłego power speech'a Sergiusza Ryczela - mówcy, trenera wystąpień publicznych i jednego z mentorów. Swoją energią i pozytywnym przekazałem zagrzał uczestników do działania. Chwilę później podczas panelu eksperckiego rozmawiano o wyzwaniach współczesnego świata. Wiele ciekawych przemyśleń nt. zrównoważonego rozwoju, sztucznej inteligencji i jej wpływu na środowisko, rozwoju i idei uczenia się przez całe życie, ciekawych rozwiązań i problemów z jakimi obecnie się mierzymy, wnieśli: Patryk Jar - Lider Techniczny zespołu Innowacji, KainosRita Łyczywek – Head of Technology CODE:ME Foundation | Software Engineer️ D&D Beyond | Tech Blogger Mentor; Ewa Kryger – Założycielka Fundacji Art Hacks AI, TOP100 Women in Data Science; Art Meditation | AI Ethics | Art Tech; Stanislaw Szultka – Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego oraz Alicja Gaładyk-Korytko – specjalista ds. marketingu w the:protocol.

Gratulujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom, którzy zaangażowali się w Hack4Change! Za poświęcenie, energię, zaangażowanie, niezwykle inspiracyjne rozmowy, genialne pomysły i Wasze uśmiechy!

Zobacz również

AssisTech: Od innowacyjnego pomysłu do globalnego sukcesu

>

OPEN UP - doradztwo w zakresie wdrażania ścieżki rozwoju i negocjacji z inwestorem

>

Spotkanie Parkowiczów 2024

>

EBN CONGRESS 2024

>

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wyróżniona za rozwój regionu

>