Hacktoberfest 2021

Październik, miesiąc #OpenSource, już dawno za nami. Czas podsumować tegoroczny #Hacktoberfest, w który zaangażował się także Gdański Park Naukowo-Technologiczny i Hackerspace Trójmiasto!

Hacktoberfest to trwające cały miesiąc wydarzenie zapoczątkowane przez firmę DigitalOcean, podczas którego entuzjaści z całego świata, specjalizujący się w różnych technologiach i na różnych poziomach zaawansowania, poświęcają swój czas i umiejętności by ulepszać i popularyzować projekty Open Source. Przez cały październik odbywają się prelekcje, wykłady, warsztaty i hackathony, a uczestnicy mają za zadanie zgłosić co najmniej cztery poprawki do projektów biorących udział w wydarzeniu. Ci którym uda się zgłosić co najmniej 4 Pull Requesty otrzymują nagrody od organizatora akcji.

Na całym świecie w Hacktoberfest 2021 wzięło udział ponad 141 000 uczestników, kilkunastu z nich uczestniczyło w spotkaniu zrealizowanym na terenie GPN-T w dniu 23 października. Hackerspace Trójmiasto przy współpracy GPN-T zorganizował całodzienne wydarzenie podczas którego odbyły się 3 prelekcje i hackathon. Hackerspace Trójmiasto już od kilku lat uczestniczy w Hacktoberfest organizując hackathony, podczas których uczestnicy wspólnie pracują nad ulepszeniem projektów open source. W tym roku, zabawę połączyli z pomocą zagrożonym wykluczeniem cyfrowym podopiecznym Fundacji Sarigato. Sponsor akcji, firma MVP Match zobowiązał się wpłacić na ten cel 20 EURO w imieniu każdego uczestnika, który ukończy wyzwanie Hacktoberfest biorąc udział w naszym hackathonie.