Infoshare 2022 za nami!

Dodano

19.10.2022

Konferencja Infoshare 2022 za nami! Przez dwa dni prowadziliśmy inspirujące rozmowy na Strefowym stoisku zbudowanym w oparciu o koncepcję „Park w Parku”. Niezobowiązująca forma, rozmowy prowadzone na wakacyjnych leżakach, przy lodach różnego smaku zagwarantowały przyjazną atmosferę, a tym samym owocny networking. Uczestnicy mogli także przeprowadzić biznesowe rozmowy podczas gry w warcaby z Radosławem Wiką Dyrektorem Działu Parków Naukowo – Technologicznym, a jednocześnie trzykrotnym Mistrzem Polski w grze w warcaby. 

Uczestnicy tegorocznej konferencji Infoshare mieli okazję zapoznać się z szerokim wachlarzem projektów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego (GPN-T). Na stoisku przedsiębiorstwa skorzystały z doradztwa na temat uzyskania ulgi podatkowej na nowe inwestycje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Ulga przysługuje firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług niezależnie od ich wielkości oraz lokalizacji. Startupy z kolei miały szansę dołączyć do programów akceleracyjnych, które realizowane są przez Strefę we współpracy z firmą Northvolt oraz Polpharma Biologics. Programy dają możliwość pozyskania finansowania na realizację projektów, udziału w szkoleniach oraz konsultacjach z mentorami. Natomiast osoby planujące podnieść swoje kompetencje zapoznały się z ofertą szkoleń w ramach Centrum Programowania Robotów Przemysłowych między innymi z robotyki oraz druku 3D. 

Jesteśmy instytucją otwartą na nowe rozwiązania i pomysły biznesowe. Szeroki wachlarz naszej oferty pozwala nam na kreowaniu odpowiednich warunków inwestycyjnych od dostosowania podstaw edukacyjnych pod potrzeby rynku pracy, po wsparcie rozwoju światowych korporacji. Udział w konferencji infoShare jest dla nas niezwykle istotny ze względu na działania, które są dla nas istotne. Wspieramy innowacyjny biznes i chcemy pomagać w rozwoju obiecujących projektów. Organizujemy programy akceleracyjne skierowane do różnych branż, hackathony i sieciujące konferencje. Dostosowujemy infrastrukturę techniczną, przeprowadzamy kursy i szkolenia oraz otaczamy opieką mentoringową. Mamy nadzieję, że poprzez promocję naszej oferty i mówienie głośno o korzyściach płynących z dołączenia do społeczności Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego młodzi ludzie będą coraz chętniej i pewniej stawiać swoje kroki w biznesie, a my im w tym pomożemy – podkreśla Radosław Wika, Dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologiczny, PSSE.

Zobacz również

Solwit Level Up - Decoding AI

>

Pomorskie Dni Druku 3D: sustainability

>

Historyczny moment w polskiej biotechnologii!

>

Akceleracja podmiotów ekonomii społecznej – DEMO DAY OWES

>

Sukcesy społeczności Space4Makers

>