Nazwa, marka, brand czy logo - relacja

Dlaczego „miłość od pierwszego wejrzenia” przy wyborze brandu nie zawsze oznacza najlepszy wybór? Jak wybrać naprawdę silną markę i uzyskać maksymalną ochronę prawną? Dlaczego w tych kwestiach przyda Ci się pomoc prawnika? Odpowiedzi na powyższe pytania uzyskali uczestnicy poniedziałkowego webcastu „Przy kawie o prawie: Branding z punktu widzenia prawnika, czyli jak stworzyć silną markę w oparciu o prawo?”. Spotkanie organizowane było w Światowy Dzień Własności Intelektualnej – coroczne święto ustanowione w 2000 roku przez Światową Organizację Własności Intelektualnej. 

Przewodnikiem po zagadnieniach prawnych związanych z Brandingiem była Pani adwokat Justyna Alchimionek, partner w Kancelarii SK+ Siekierzyński Kochlewski, która na co dzień zajmuje się ochroną marki i doradza przedsiębiorcom jak zabezpieczyć ich produkty na rynku.
Pani adwokat przekazała uczestnikom krok po kroku praktyczną wiedzę pomocną w świadomym budowaniu marki, podpowiedziała jak znaleźć silną markę dopasowaną do naszego przedsiębiorstwa oraz czym są znaki towarowe. 

O czym warto pamiętać tworząc wizerunek swojej firmy? Przede wszystkim nie należy naruszać praw innych podmiotów, warto uruchomić swoją wyobraźnię i wymyślić coś naprawdę oryginalnego, wyróżniającego i wyjątkowego w czym mogą pomóc liczne dostępne bazy danych. Pamiętajmy, że marką może być niemal wszystko – słowo, grafika, kształt, dźwięk, kolor.

Webcast zakończony został długą sesją pytań i odpowiedzi. Uczestnicy pytali między innymi jak sprawdzić czy nie naruszają praw wyłącznych, czym różnią się oznaczenia TM, C i symbol R oraz czy Urząd Patentowy może odmówić rejestracji znaku towarowego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność w kolejnym spotkaniu z cyklu „Przy kawie o prawie”, mamy nadzieję, że było to inspirujące spotkanie.

Przypominamy, że tylko do końca kwietnia można zdecydować jaki będzie temat kolejnego ze spotkań. Podpowiedzcie nam za pośrednictwem ankiety jakie tematy Was jeszcze interesują – wskażcie hot topics, a nasi prawnicy rozwieją wasze wątpliwości związane z prawem własności intelektualnej podczas kolejnego webcastu, który już niebawem!