Nowoczesna platforma do kursów online

Pandemia koronawirusa znacznie zmieniła funkcjonowanie większości przedsiębiorstw, a tym samym podkreśliła jak istotną rolę pełni szeroko pojęta cyfryzacja gospodarki. Trójmiejskie firmy zmieniają model biznesowy i przekształcają swoją działalność tak, żeby spełnić nowe wymagania postawione przez zmieniającą się przez sytuację epidemiologiczną gospodarkę. Na uwagę zasługują szczególnie przedsiębiorstwa, które wprowadzają rozwiązania usprawniające pracę zdalną. Jedną z takich firm jest parkowe przedsiębiorstwo Codementors, które od 2016 r. oferuje szkolenia i świadczy usługi outsourcingu IT, współpracując tym samym m.in. z podmiotami z branży finansowej, doradczej i lotniczej.

Najnowszym narzędziem przygotowanym przez tą firmę jest „Teamsharq.com”.

Prace nad Teamsharq.com rozpoczęliśmy w sierpniu 2019 roku, a więc na długo przed wybuchem pandemii COVID-19. Pozyskaliśmy na ten cel niewielki grant z Unii Europejskiej. Okazał się on kroplą w morzu, jednakże pozwolił wypracować i przetestować wewnętrznie nasze założenia. – mówi Dominik Olszewski, współtwórca pełniący rolę PM w Teamsharq.com.
 
Teamsharq to przede wszystkim platforma pozwalająca na uruchomienie dowolnego desktopowego oprogramowania w przeglądarce internetowej i współpracy w jego ramach na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w Google Docs. Początkujący studenci nie muszą martwić się o wydajność swojego sprzętu komputerowego oraz czy sobie poradzą z zainstalowaniem i skonfigurowaniem wszystkich wymaganych programów (np. wchodzących w skład środowiska programistycznego), a w przypadku szkoleń specjalistycznych – bardziej doświadczeni pracownicy nie muszą tracić czasu na samodzielne ustawienie wszystkiego. Dodatkowo obsługiwany jest cały proces kształcenia, od płatności, przez dodawanie materiałów, programu szkolenia czy prowadzenie korespondencji z uczestnikami.

Cieszymy się, że Parkowe firmy tak prężnie się rozwijają, z naszej strony życzymy Codementors przede wszystkim dalszego rozwoju, nieustającej kreatywności oraz zgranego zespołu z wielkim sercem do programowania – podsumowuje Radosław Wika, Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego