Pomorskie Dni Druku 3D: sustainability

Dodano

29.09.2023

Tegoroczna edycja Pomorskich Dni Druku 3D była nie tylko znakomitą okazją do spotkania się pasjonatów druku 3D, ale także głębokim zanurzeniem się w tematykę zrównoważonego rozwoju i najnowszych osiągnięć w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Wydarzenie jest obecnie jednym z najważniejszych w Polsce, przyciągając uczestników z różnych zakątków kraju i branż.

Jednym z istotnych aspektów Pomorskich Dni Druku 3D było skoncentrowanie się na edukacji i wymianie wiedzy. Eksperci, badacze i pasjonaci mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat najnowszych osiągnięć w druku 3D, w tym odzyskiwania tworzyw sztucznych, stosowania materiałów biodegradowalnych i minimalizowania śladu węglowego w procesach produkcyjnych. Prelegenci podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, dostarczając uczestnikom inspirujących pomysłów i informacji.

Wyjątkowym momentem konferencji był udział Łukasza Pączkowskiego, znanego jako Zulu Kuki. Jako projektant i artysta multidyscyplinarny, Zulu Kuki wykorzystuje nowoczesne technologie do tworzenia obuwia za pomocą drukarek 3D. Jego prace stały się rozpoznawalne na całym świecie, a na Pomorskich Dniach Druku 3D podzielił się swoją wizją przyszłości druku 3D i jego roli w produkcji obuwia.

Pomorskie Dni Druku 3D to nie tylko konferencja, ale także miejsce rozwoju umiejętności. Warsztaty prowadzone przez Mirosława Pałysiewicza, eksperta w dziedzinie technologii 3D, były poświęcone rozwijaniu kompetencji związanych z technologią 3D i inżynierią odwrotną. Warto podkreślić, że tematyka warsztatów była zgodna z ideą zrównoważonego rozwoju, uwzględniając aspekty edukacji, równości płci, innowacji i odpowiedzialnej produkcji.

Nie zabrakło także części wystawienniczej, na której prezentowane były najnowsze rozwiązania technologiczne i materiały związane z drukiem 3D. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w tej dziedzinie i do nawiązywania kontaktów z dostawcami i producentami.

Pomorskie Dni Druku 3D 2023 to wydarzenie, które nie tylko zjednoczyło społeczność pasjonatów druku 3D, ale także zaowocowało cenną wymianą wiedzy i doświadczeń. Skoncentrowane na zrównoważonym rozwoju, te dni były inspiracją dla wszystkich, którzy widzą potencjał druku 3D w tworzeniu bardziej ekologicznych i efektywnych procesów produkcyjnych. To także dowód na to, że druk 3D to nie tylko przyszłość, ale także teraźniejszość, która kształtuje naszą rzeczywistość. 

Pomorskie Dni Druku 3D pozostawiły uczestnikom wiele inspiracji do dalszych badań i eksperymentów w tej fascynującej dziedzinie.

Zobacz również

Informacje od Zarządu PSSE

>

Informacja dla przedsiębiorców

>

Home office – jak efektywnie pracować z domu?

>

Życzenia wielkanocne

>

Tydzień pod znakiem popularyzacji branży IT

>