Pomysł na Lean

Webinar Jak tworzyc produkty Od pomyslu do aplikacji - GPN-T ModelingEvolution - podsumowanie - pomyslJak aplikacja miałaby „ugryźć” proces biznesowy? Jak zamodelować system informacyjny i aplikację, która wspiera ten proces? Rafał Maciąg z ModelingEvolution podczas webinarium uchylił nam rąbka tajemnicy związanego z optymalizacją i digitalizacją procesów biznesowych.

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Pamiętajmy, że ograniczenia są tylko w naszej głowie i nie warto zamykać się na jedną koncepcję. Trzeba próbować, eksperymentować i szukać różnych rozwiązań.

Założeniem minionego spotkania online było, aby pokazać poglądy na temat różnych metod umożliwiających tworzenie produktów cyfrowych. Pomocne będzie w tym przypadku pięć narzędzi do modelowania:
  • Lean model canvas – narzędzie służące do tworzenia i oceny modeli biznesowych.
  • Impact mapping – mapa korzyści wskazująca powiązania pomiędzy działaniami w projekcie, a jego celami. Może pomóc w dobrym zdefiniowaniu zakresu projektu.
  • Value proposition canvas – pozwala na upewnienie się iż nasze usługi i produkty są zbudowane na wartościach jakie klienci potrzebują. Robi to w usystematyzowany i wizualny sposób.
  • Event storming – metoda odkrywająca szczegóły procesów biznesowych, której sercem jest warsztat i komunikacja między ludzmi.
  • Event Modeling – metoda precezyjnie modelująca działanie projektowanej aplikacji, bez żargonu technicznego. W efekcie możemy zebrać wymagania i wyestymować koszty. 

Pamiętajmy, że event modeling nie uda się, gdy nie poznamy procesu biznesowego.

Webinar Jak tworzyc produkty Od pomyslu do aplikacji - GPN-T ModelingEvolution - podsumowanie - event modelingA czym właściwie jest Event modeling?  Jest to metoda, za pomocą której możemy opisać systemy informacyjne, jak informacje są procesowane pomiędzy różnymi elementami systemu, stworzona tak aby każdy mógł uczestniczyć w tym procesie. Zazwyczaj odbywa się w formie warsztatu.

Najbardziej obrazowym przykładem tej metody jest gra w szachy.

Digitalizacja procesów biznesowych może przebiegać na wiele różnych sposobów, za sprawą różnych metodologii, które należy dostosować do tego co już mamy i wiemy. Nie zdradzamy więcej szczegółów i po więcej informacji zapraszamy do ModelingEvolution.
- www.modelingevolution.com
- linkedin
- facebook