#PoznajcieGPNT: Camdrone

W kwietniu do społeczności Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego dołączyła firma Camdrone zapewniająca szeroki zakres usług oraz szkoleń z użyciem dronów.

Camdrone świadczy usługi z zastosowaniem dronów pod kątem zdjęć, filmów, monitoringu, inspekcji wizyjnych oraz termowizyjnych. Korzyści wynikające z zastosowania bezzałogowych statków powietrznych związane są z możliwością precyzyjnego lokalizowania i obrazowania terenów, obiektów z innej perspektywy. Usługi przy użyciu dronów są szybkim i bezpiecznym sposobem do zbierania, analizy oraz przetwarzania danych.

Firma zarejestrowana jest jako ośrodek szkoleniowy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i zajmuje się prowadzeniem szkoleń na pilotów dronów dla uprawnień w kategorii szczególnej n-STS. Ponadto uzupełnia kompetencje pilotów posiadających uprawnienia o dodatkowe umiejętności wykorzystując przy tym bezzałogowe statki powietrzne w zakresie fotogrametrii, inspekcji czy termowizji.

Ponadto realizują projekt związany z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym pod nazwą Uavmonitoring na terenie, którego testowany jest cały system. Wraz z SeaData tworzą system online oraz aplikację mobilną do zarządzania inspekcjami oraz naruszeniami środowiskowymi przy użyciu urządzeń mobilnych, IoT oraz dronów.
Więcej informacji: http://uavmonitoring.pl

Jednym z najnowszych projektów realizowanych przez Camdrone jest Solar Inspection – kompleksowa usługa w zakresie inspekcji / przeglądów instalacji fotowoltaicznych za pośrednictwem dronów z kamerami termowizyjnymi. Usługa skierowana jest do firm, odbiorców prywatnych oraz instytucji publicznych posiadających instalacje fotowoltaiczne. Więcej informacji: http://solarinspection.pl/ 

W celu uzyskania pełnego zakresu usług zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy Camdrone. Przekonajcie się sami, że drony pomocne są nie tylko w robieniu zdjęć z wakacji!