#PoznajcieGPNT: Geopartner Geomatics i Geopartner Inżynieria

Dodano

08.06.2021

Z początkiem maja, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, powitaliśmy nowych Parkowiczów – Geopartner Geomatics sp. z o.o. oraz Geopartner Inżyniera sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Geopartner Geomatics zajmuje się prowadzeniem działań w obszarze geodezji zwanej geomatyką czyli dziedziną związaną z pozyskiwaniem i przetwarzaniem informacji o charakterze geoprzestrzennym.

Oferta usługowa obejmuje specjalistyczne oprogramowanie dedykowane branży geodezyjnej, lecz przeznaczone również do stosowania w innych branżach, automatyzację procesów w branży geodezyjnej oraz oprogramowanie do zarządzania procesem archiwizacji i przechowywania danych w repozytoriach.

W 2021 roku spółka podpisała umowę z Pomorską Koleją Metropolitarną S.A. na zaprojektowanie, budowę, dostarczenie i wdrożenie kompleksowego zintegrowanego systemu teleinformatycznego wraz z dokumentacją przeznaczonego m.in. do kompleksowego zarządzania zasobem geodezyjnym i kartograficznym na potrzeby zarządcy infrastruktury kolejowej.

Główną innowacją Geopartner Geomatics jest usprawnienie procesu tworzenia i zasilania powiatowych geodezyjnych baz danych z modernizowanymi danymi. Innowacja w zakresie tworzenia skraca czas wykonania opracowania o około 30% poprzez zautomatyzowanie procesu nadawania atrybutów, budowania relacji między obiektami i walidacji danych. Spółka za sukces uważa każdy zrealizowany projekt, który spotkał się z pozytywną oceną Zamawiającego.
 
Z kolei spółka Geopartner Inżyniera to firma działająca w branży budowlanej w całym zakresie procesu inwestycyjnego (od koncepcji do użytkowania) dróg oraz kolei.

Duży potencjał zespołu Geopartner to także tworzone aplikacje oraz nowoczesne metody pozyskiwania danych i obróbka dużej ilości danych przestrzennych. 
Istotnym działem w zespole Geopartner jest inżynieryjny dział kolejowy i drogowy – gdzie spółka jest rozpoznawalną marką w całym kraju, a w realizacji dróg – również w Szwecji. 
Geopartner Inżyniera jest również twórcą aplikacji dla:
  • zarządzania zasobami w firmie, 
  • portalu do zarządzania zleceniami budowlanymi i laboratorium na budowach, z których do tej pory skorzystało już ponad 2 tysiące użytkowników,
  • zgłaszania prac, oraz monitoringu rewizji projektu,
  • danych numerycznych – w jednym oknie (granice z GUGIK, projekty budowlane, ortofotomapy, dowolne pliki KML, możliwość komunikacji i raportowania)

Spółka działa w realizacjach drogowych i kolejowych – była m.in. głównym wykonawcą geodezyjnym takich realizacji jak: Obwodnica południowa Miasta Gdańska, obsługa budowy portu DCT czy przystanek kolejowy Gdańsk Osowa, PKM osnowa realizacyjna i znaki regulacji. Ma również doświadczenie w największych realizacjach w kraju – A1 na odcinku Rusocin-Toruń, S7 Pasłęk-Miłomłyn  czy S6 Gdynia-Lębork. 

Geopartner Inżynieria podkreśla, że sukces to każdy rok, kiedy zespół się powiększa o kolejne osoby, a klienci dzwonią i zapraszają na rozmowy o nowym kontrakcie lub projekcie. Stawiamy na długofalową współpracę. Zapewniamy wysoką jakość i innowacje, a Zleceniodawcy dają nam radość i finansowanie. Sukcesem jest z całą pewnością nasza pozycja na rynku branży geodezyjnej –jedna z trzech największych firm w kraju o tym profilu i cały czas z chęcią rozwoju wspierając tradycyjną wiedzę z nowoczesnym podejściem i innowacjami.

Cieszymy się, że kolejne tak innowacyjne przedsiębiorstwa znalazły swoje miejsce wśród społeczności Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i sukcesy naszych nowych Najemców!

Zobacz również

#PoznajcieGPNT: ARSYS, B-LABS, ULTIMA

>

#PoznajcieGPNT: AT Systems sp. z o.o.

>

#PoznajcieGPNT: Byte Barrel sp. z o.o.

>

#PoznajcieGPNT: Camdrone

>

#PoznajcieGPNT: Inero Software

>