Spotkanie Parkowiczów 2024

Dodano

01.07.2024

Gdański Park Naukowo-Technologiczny jest miejscem pełnym inspirujących spotkań biznesowych, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju firm mających tu swoją siedzibę. Jednak najważniejsze z nich to spotkanie przedstawicieli firm Parkowych.

Zgromadzonych uczestników powitał Radosław Wika, Dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologicznych | Pomorska Specjalna Strefa Eknomiczna. W swojej prezentacji podkreślił, że GPN-T nie tylko oferuje innowacyjne otoczenie, ale także stwarza dogodne warunki do wymiany pomysłów i współpracy, co umożliwia wzajemne wspieranie się w rozwoju i osiąganiu sukcesów. W swojej prezentacji skupił się na osiągnięciach oraz istotnych projektach, które zostały zrealizowane w minionym roku. Ponadto zaprezentował plany rozwoju na rok 2024, podkreślając możliwości współpracy dla firm zlokalizowanych w Parku.

Drugie wystąpienie dotyczyło oferowanych przez Park Specjalistycznych Usług Doradczych w ramach projektu partnerskiego "Tripolis". Katarzyna Balcewicz, Project Manager przedstawiła ofertę specjalistycznych usług doradczych oferowanych przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w ramach działalności GPN-T, które zostały stworzone z myślą o przedsiębiorcach pragnących osiągnąć nowy poziom konkurencyjności i efektywności swoich firm. Z kolei o usługach realizowanych w ramach Europejskiego Hubu Innowacji Cyfrowych opowiedziała Agata Marszołek, Kierownik Zespołu ds. Rozwoju Inicjatyw Strategicznych. Specjalizacją pomorskiego EDIH są rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, Robotyzacji, AI, VR/AR i Cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży morskiej.

Podczas prezentacji Pauliny Garczewskiej, Specjalisty ds. pozyskiwania inwestorów oraz współpracy międzynarodowej uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat zwolnień z podatku dochodowego na nowe projekty inwestycyjne. W ramach prezentacji przedstawiono rodzaje działalności na które można uzyskać wsparcie, kryteria ilościowe i jakościowe, zachęcając jednocześnie przedstawicieli firm do zgłaszania nowych projektów, na które mogą skorzystać z ulg podatkowych.

Po oficjalnej części spotkania, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji, które zostały zaplanowane na ten dzień. Poczęstunek w formie grilla, wspólne malowanie pamiątkowego obrazu oraz degustacja lodów stworzyły atmosferę sprzyjającą spontanicznym rozmowom i budowaniu relacji między przedstawicielami firm. Najważniejszym aspektem spotkania było umożliwienie przedstawicielom firm interakcji i nawiązywania kontaktów, by budować sieci potencjalnych partnerstw.

To spotkanie nie tylko umożliwiło przedstawicielom firm zapoznanie się z najnowszymi projektami oraz inwestycjami realizowanymi w Parku i planami na przyszłość, ale również stworzyło doskonałą platformę do networkingowych interakcji. Budowanie sieci biznesowych jest kluczowym aspektem dla rozwoju firm w GPNT, umożliwiając współpracę, wymianę pomysłów i wzajemne wsparcie w dynamicznym środowisku innowacji i technologii.

Zobacz również

AssisTech: Od innowacyjnego pomysłu do globalnego sukcesu

>

OPEN UP - doradztwo w zakresie wdrażania ścieżki rozwoju i negocjacji z inwestorem

>

Hack4change 2024 - relacja

>

EBN CONGRESS 2024

>

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wyróżniona za rozwój regionu

>