ŚTP 2019 w GPNT

Dodano

25.11.2019

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny zaangażowała się w międzynarodowy projekt pn. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. 
Fundacja ŚTP
prowadzi szereg działań aby poprawić jakość nauczania przedsiębiorczości w Polsce. Głównym celem projektu jest nie tylko promowanie podejmowania biznesowych inicjatyw, ale także świadomego rozwoju i efektywnej postawy wobec życia. 

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się kilka wydarzeń mających na celu naukę przedsiębiorczości, pomoc w podjęciu decyzji biznesowych czy wsparcie w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej.

Jedno ze spotkań obyło się w ramach projektu „Morskie Kompetencje”, którego zadaniem jest podejmowanie działań służących wsparciu rozwoju doradztwa zawodowego i przyczyniający się do bardziej świadomego wyboru zawodu. Elementem spotkania jest także wizyta w Zakładzie Ochrony Środowiska Instytutu Morskiego. W spotkaniu brała udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie. 

Najmłodsi Parkowicze, czyli dzieci z Edu Przedszkola, także uczestniczyły w specjalnie zorganizowanej dla nich lekcji przedsiębiorczości. 22 listopada 2019 r. „Sówki” złożyły wizytę w Wirtualnym Biurze Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pracownicy Wirtualnego Biura opowiedzieli na czym polega ich praca, dzieci rozwiązywały zagadki i rysowały rysunki, które musiały później spakować w koperty oraz „wysłać” pocztą, umieszczając swoją kopertę na odpowiedniej półce wielkiego regału. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie zeskanować oraz skserować swoje listy. Wierzymy, że ta jedna z pierwszych lekcji przedsiębiorczości, była dla przedszkolaków ciekawym przeżyciem. 

Niemałym zainteresowaniem cieszyło się doradztwo w zakresie możliwości finansowania na rozwój działalności innowacyjnej udzielanej przez doświadczonego pracownika PSSE, na co dzień zajmującego się zarządzaniem projektami unijnymi oraz świadczeniem usług doradztwa biznesowego.

Nie brakowało także chętnych do odwiedzenia Wirtualnego Biura Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zainteresowani mogli uzyskać tam informacje dotyczące prowadzenia działalność nie wymagającą stałego adresu, bądź jakie istnieją rozwiązania, kiedy na początku swojej działalności gospodarczej nie chcemy ponosić kosztów wynajmu.

Wszystkim zaangażowanym w 12. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbywającego się w dniach 18-24 listopada 2019 r. serdecznie dziękujemy!

Zobacz również

NNT wchodzi na rynki Ameryki Północnej i Australii

>

BioTech Daily

>

BioTech Daily za nami

>

Bożonarodzeniowe Życzenia

>

Z punktu widzenia dzieci

>