Sztuczna inteligencja w praktyce biznesowej

17 listopada w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie członków Gdańskiego Klubu Biznesu.

Spotkanie, którego tematyką była „Sztuczna inteligencja w praktyce biznesowej” otworzył Marszałek Jan Zarębski, Przewodniczący Rady Gdańskiego Klubu Biznesu, a zgromadzonych gości powitał gospodarz tego spotkania, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Sztandera.

Zgromadzeni goście z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji dotyczących działalności oraz projektów realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną i Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się działania PSSE na rzecz szkolnictwa zawodowego oraz wspierania przedsiębiorców w tworzeniu kard przyszłości. W spotkaniu uczestniczyli również eksperci z przedsiębiorstw, którzy opowiedzieli o wyzwaniach robotyzacji w dobie rewolucji Przemysł 4.0.
Andrzej Kubiak współzałożyciel PIRXON S.A. opowiedział o zastosowaniu sztucznej inteligencji w praktyce biznesowej, czyli w jaki sposób można zaoszczędzić 66% czasu wykonywanej pracy dzięki automatyzacji wybranych procesów. Michał Kułaczkowski prezes Devopsbay na przykładach case studies przedstawił wyzwania jakie stawia sztuczna inteligencja i jej wdrożenie w biznesie. Z kolei Wiceprezes TMA Automation Piotr Orlikowski odpowiedział na pytanie jak odnaleźć swoją drogę do automatyzacji.

Zwieńczeniem spotkania była wizyta w prototypowni Space4Makers, gdzie odbył się pokaz obsługi robotów przemysłowych w Centrum Programowania Robotów, a także długie rozmowy kuluarowe.
Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim gościom.