Szybka Ścieżka od pomysłu do przemysłu - Webinar

Dodano

31.07.2020

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny mają zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu online dotyczącym konkursu Szybka Ścieżka skierowanego do MŚP oraz ich konsorcjów.

Szybka Ścieżka - od pomysłu do przemysłu
26 sierpnia 2020 r. godz. 10:00
REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Celem webinaru jest poznanie oferty konkursów NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w szczególności konkursu Szybka Ścieżka. Uczestnik spotkania dowie się jakie prowadzimy aktualnie nabory w NCBR w ramach POIR, pozna kluczowe zasady aplikowania jak również dowie się co to jest projekt B+R oraz co w ramach takiego projektu może sfinansować. Podczas szkolenia przekażę cenną wiedzę, która może pomóc w aplikowaniu o środki NCBR.
 


Prowadzący


Łukasz Kurek - z NCBR jestem związany od czterech lat. Przez dwa lata, z ramienia NCBR uczestniczyłem w ocenie wniosków o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w konkursach: sektorowych, Programach Aplikacyjnych oraz Szybkiej Ścieżce. Od dwóch lat zajmuje się kwestią szkoleń potencjalnych przedsiębiorców w aplikowaniu o środki NCBR z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.Konkurs 6/1.1.1/2020 Szybka ścieżka


Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego od ponad dekady wspiera działalność innowacyjną rodzimych przedsiębiorstw i jednostek naukowych. Inicjuje bliższą współpracę nauki i biznesu, wspiera je w tworzeniu nowatorskich rozwiązań mających potencjał komercjalizacji. Oferta NCBR dopasowana jest nie tylko do cyklu życia projektu, różnego poziomu gotowości technologicznej, ale również uwzględnia zróżnicowanie co do etapu rozwoju przedsiębiorstw i planowanych kierunków ich dalszych działań.

NCBR prowadzi szereg konkursów w formule grantowej. Największym i najchętniej wybieranym przez przedsiębiorców jest prowadzony w ramach Funduszy Europejskich POIR horyzontalny (projekty muszą wpisywać się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje) program Szybka Ścieżka, w którym z roku na rok Centrum wprowadza kolejne udogodnienia i upraszcza język dokumentacji. W dopiero co zakończonym naborze, którego zdecydowana większość przypadła na czas epidemii, przedsiębiorstwa i konsorcja złożyły około 800 wniosków. Łącznie w samej Szybkiej Ścieżce na wsparcie ok. 1500 nowatorskich projektów NCBR przeznaczył 9,3 mld zł.

Ostatni już w tej, kończącej się perspektywie unijnej, nabór do konkursu Szybka Ścieżka bez ograniczeń tematycznych rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa do 14 września. Na wsparcie prac B+R przedsiębiorstw i konsorcjów w konkursie NCBR przeznaczy 300 milionów złotych.

Szczegóły programu >

Zobacz również

Życzenia wielkanocne

>

Życzenia Wielkanocne

>

Życzenia Wielkanocne

>

Znamy zwycięzcę Konkursu Hej StartUP

>

Znamy półfinalistów konkursu Hej StartUP!

>