Top Innowacyjni: AronPharma

„Czerpiemy inspirację z natury” – to hasło przyświeca kolejnej Parkowej firmie, o której chcielibyśmy napisać w ramach Festiwalu Cyfryzacji. AronPharma sp. z o.o. to firma, której działalność koncentruje się przede wszystkim na badaniach i rozwoju nowych produktów (nutraceutyki, wyroby medyczne, żywność specjalnego przeznaczenia medycznego) opartych na naturalnych ekstraktach bogatych w związki polifenolowe pochodzące z owoców jagodowych (aronii, czarnego bzu, czarnej porzeczki i innych), jak i innych roślin bogatych w polifenole.

Głównym celem przedsiębiorstwa jest dostarczanie osobom potrzebującym wsparcia produktów najwyższej jakości, o potwierdzonej laboratoryjnie efektywności działania. Dlatego poza własnym laboratorium, gdzie przeprowadzany jest szereg eksperymentów na różnych modelach komórkowych, AronPharma prowadzi również badania we współpracy z uczelniami oraz klinikami, w celu przeniesienia danych uzyskanych w laboratorium oraz potwierdzenia efektywności na ludziach. Firma wykorzystuje również wiedzę badawczą i doświadczenie firm partnerskich – Greenvit i Bart w pozyskiwaniu surowców w produkcji.
W podejściu przedsiębiorstwa widoczne jest innowacyjne podejście do opracowywania nowych produktów i terapii. Działania skupione są na badaniach oraz rozwoju produktów i formuł na bazie naturalnych ekstraktów. Tworzone nutraceutyki są unikatowe, a ich działanie poparte jest badaniami przedklinicznymi i klinicznymi.

Przewagą AronPharma jest posiadanie własnego zaplecza badawczego i stosowanie ekstraktów z rodzimych roślin, w szczególności kombinacji ekstraktów standaryzowanych na zawartość polifenoli. W produktach stosowane są proste składy wyznając zasadę „clean label”. Firma specjalizuje się szczególnie w pozyskiwaniu i standaryzacji ekstraktów bogatych w związki przeciwutleniające, pochodzących z owoców jagodowych.
Połączenie kompetencji badawczo-rozwojowej i produkcyjnej nie jest modelem biznesowym często spotykanym na rynku, a daje wymierną przewagę nad konkurencją z racji kompleksowości usługi oraz zapewnienia jakości na każdym etapie rozwoju produktu. Tak zwany „one-stop-shop”, do którego AronPharma dąży, jest w branży farmaceutycznej i nutraceutycznej rzadko spotykany z racji dużej specjalizacji poszczególnych firm w danych segmentach rynku. Kompleksowe działanie to przede wszystkim większa kontrola nad każdym aspektem projektu, ale również pewność, że każdy z etapów produkcji będzie dostosowany specjalnie pod potrzeby danego produktu. Wysoka jakość produktu osiągana jest właśnie dzięki całościowemu spojrzeniu na proces projektowania i produkcji.

Przedsiębiorstwo nieustannie bada i udoskonala zarówno składniki jak i wyroby gotowe. Dzięki nowoczesnemu laboratorium oraz dostępie do sprawdzonych surowców tworzy produkty unikatowe, o potwierdzonym działaniu.
W minionym roku Aronpharma została nagrodzona Nagrodą Pomorską Gryf Gospodarczy 2020. Firma otrzymała wyróżnienie w kategorii Pomorski Start-up. W tym roku przedsiębiorstwo zostało nominowanie przez Marszałka Województwa pomorskiego do nagrody gospodarczej prezydenta RP w kategorii start-up.

Linia produktów OxiPAC to preparaty istotnie poprawiające jakość i komfort życia. Dzięki wszechstronnemu działaniu i wysokiej jakości składnikom zostały docenione przez konsumentów, uzyskując nagrodę – Laur Klienta Odkrycie Roku 2020.

Dodatkowo firma rozwija linię produktów Berroxin, której bazą jest autorska kompozycja standaryzowanych ekstraktów. Formuła ta jest chroniona zgłoszeniami patentowymi. 

Z zainteresowaniem i podziwem obserwować będziemy dalszy rozwój firmy AronPharma, dla której, jak widać, nie ma rzeczy niemożliwych. – podkreśla Radosław Wika, Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.