W Space4Makers witamy firmę Byotta

Gdańska firma Byotta świadczy usługi inżynierskie w zakresie mechaniki, elektroniki i oprogramowania,  od projektu inżynierskiego, przez prototyp aż po organizację produkcji. To właśnie w przestrzeni Space4Makers prowadzić będzie prace warsztatowe przy realizacji prototypów.

W swoim portfolio zespół ma liczne przedsięwzięcia w zakresie baterii litowo-jonowych (m.in. projekt baterii do małego pojazdu elektrycznego), układów chłodzenia (m. in. pilotażowy układ chłodzenia baterii autobusu elektrycznego zrealizowany wspólnie z jednym z rynkowych liderów firmą Solaris Bus&Coach w ramach programu IndustryLab2) czy projektów elektronicznych (komputer pokładowy pojazdu elektrycznego, panele sterowania, telemetria, optymalizacja czujnika temperatury do zastosowań medycznych). Firma tworzy rozwiązania bazujące na autorskich układach elektroniki i sterowania. Obecnie zespół prowadzi pilotażowe testy z klientami i planuje wdrożyć pierwsze produkty już w 2021 roku.

W ostatnim czasie w przestrzeni Space4Makers zespół Byotta wykonał prototypy baterii bazujących na stabilnej, a co za tym idzie bezpieczniejszej chemii LFP.

Firma Byotta zaprasza do współpracy w zakresie realizacji projektów mechanicznych, elektronicznych, oprogramowania i innych działań R&D, w szczególności związanych z bateriami litowo-jonowymi.