Za nami Infoshare 2023!

Dodano

29.05.2023

Zakończyła się największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej – Infoshare 2023. Działo się dużo, było inspirująco, innowacyjnie, intensywnie i ciekawie! Cieszymy się, że nasza oferta wzbudzała wasze zainteresowanie, a słodkie lody dodawały energii na kolejne godziny rozmów i wymiany doświadczeń.

Uczestnicy tegorocznej konferencji InfoShare mieli okazję zapoznać się z szerokim wachlarzem projektów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) i należącego do niej Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego (GPN-T). Na naszym stoisku przedsiębiorstwa skorzystały z doradztwa na temat uzyskania ulgi podatkowej na nowe inwestycje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Ulga przysługuje firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług niezależnie od ich wielkości oraz lokalizacji. Start-upy miały szansę zapoznać się z ofertą programów akceleracyjnych realizowanych przez Strefę we współpracy z firmami z naszego regionu. Dostępne były również konsultacje z pracownikami Parku oraz Mentorami. Niezobowiązująca forma rozmowy prowadzona na wakacyjnych leżakach, przy słodkim poczęstunku zagwarantowała przyjazną atmosferę, a tym samym owocny networking.Po raz kolejny wyrazistym elementem konferencji była Strefa Pomorska. Przedstawiciele organizacji publicznych, zogniskowanych wokół biznesu i nauki, wspólnie prezentowali potencjał województwa pomorskiego.

Jesteśmy instytucją otwartą na nowe rozwiązania i pomysły biznesowe. Szeroki wachlarz naszej oferty pozwala nam na kreowanie odpowiednich warunków inwestycyjnych od dostosowania podstaw edukacyjnych pod potrzeby rynku pracy, po wsparcie rozwoju światowych korporacji. Udział w konferencji infoShare jest dla nas niezwykle istotny ze względu na działania, które są dla nas istotne. Wspieramy innowacyjny biznes i chcemy pomagać w rozwoju obiecujących projektów. Organizujemy programy akceleracyjne skierowane do różnych branż, hackathony i sieciujące konferencje. Dostosowujemy infrastrukturę techniczną, przeprowadzamy kursy i szkolenia oraz otaczamy opieką mentoringową. Mamy nadzieję, że poprzez promocję naszej oferty i mówienie głośno o korzyściach płynących z dołączenia do społeczności Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego młodzi ludzie będą coraz chętniej i pewniej stawiać swoje kroki w biznesie, a my im w tym pomożemy” – podkreśla Radosław Wika, Dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologiczny, PSSE.

Zobacz również

(R)ewolucja przemysłowa. Czy transformacja cyfrowa jest odpowiedzią na kryzys?

>

#PoznajcieGPNT: 11X

>

#PoznajcieGPNT: ARSYS, B-LABS, ULTIMA

>

#PoznajcieGPNT: AT Systems sp. z o.o.

>

#PoznajcieGPNT: Byte Barrel sp. z o.o.

>