Aktualności


Pomorska podróż - podsumowanie cyklu spotkań

Innowacyjność może przybierać różne formy, a każdy z nas ma szansę stać się Innowatorem, np. poprzez wprowadzenie zmian w procesach czy nowe spojrzenie na pojawiające się w firmie problemy. Naprzeciw potrzebom wszystkich Innowatorów wyszedł Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego realizując wraz z wykonawcami 15 webinarów pod hasłem „Pomorska podróż. Kierunek innowacje!” w ramach unijnego projektu Smart Progress.

#PoznajcieGPNT: AT Systems sp. z o.o.

AT SYSTEMS sp. z o.o. to nowy najemca Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który dołączył do naszej społeczności wraz z początkiem czerwca.

Przedsiębiorstwo od wielu lat działa w branży elektrycznej, automatyki przemysłowej i teletechniki. Wykonuje różnego rodzaju instalacje elektryczne i sieci energetyczne. Firma specjalizuje się także w projektowaniu i wdrażaniu systemów automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów telemetrycznych i teletechnicznych.

Eco-ON technologie ekoefektywne

Konferencja ECO-ON to trzecia edycja wydarzenia poświęconego tematyce innowacji i prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie ISP 3 - technologii ekoefektywnych w magazynowaniu produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii oraz w inteligentnym budownictwie. 

Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu - relacja

27 maja zakończyliśmy naszą podróż w kierunku Innowacji w którą razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego wyruszyliśmy na początku marca. „Pomorska podróż. Kierunek innowacje” to spotkania tematyczne zaplanowane w trzech cyklach, podczas których uczestnicy mieli okazję skuteczniej wcielić się w rolę Innowatorów. Po raz ostatni, na przystanku „Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu” zatrzymaliśmy się razem z Parkową firmą Prixon S.A.

4 czerwca 2021 biuro zamknięte

Szanowni Paśńtwo,
Informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 roku biuro Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego będzie nieczynne.

Bardzo prosimy o kontakt w sprawach pilnych jeszcze w dniu dzisiejszym telefonicznie lub mailowo.

 

Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?” realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

27 maja zatrzymamy się na przystanku „Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu”. Spotkanie dotyczyć będzie poznania narzędzi i metodyk niezbędnych do przygotowania procesu do automatyzacji.

PGRacing dołącza do grona Space4Makers

PGRacing Team jest projektem Koła Naukowego Mechanik z Politechniki Gdańskiej, młodych inżynierów, których połączyła pasja do motoryzacji. Pasję tą realizują w zespole, w którym projektują i budują bolidy startujące w międzynarodowym cyklu zawodów akademickich Formuła Student.

VUCA – zarządzanie i skuteczność w czasach zmienności - relacja

W ostatni czwartek razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego kontynuowaliśmy naszą podróż w kierunku Innowacji. Spotkania pod hasłem „Pomorska podróż. Kierunek innowacje.”, zatrzymaliśmy się na przystanku „Turbulencje w podróży. Czyli jak z kryzysu uczynić szansę na rozwój?" w ramach którego rozmawialiśmy o koncepcji VUCA i VUCA PRIME. W rolę eksperta wcieliła się Paula Wąsowska, DBA, która w swojej prelekcji przedstawiła praktyczne przykłady organizacji charakteryzujących się adaptacyjnością do zmian, a także omówiła skuteczne sposoby na wykorzystanie dynamiki zmiany.

Audyty Technologiczne - Stowarzyszenie Robotyków SKALP

Przemysł 4.0, Fabryka Przyszłości, digitalizacja produkcji - takie i podobne tematy pojawiają się coraz częściej w dyskusjach dotyczących polskiej gospodarki. Przed postępem nie ma odwrotu, czy nam się to podoba czy nie, każda branża będzie musiała przejść cyfrową transformację. Tylko od czego zacząć? Gdzie szukać wsparcia?

Każde przedsiębiorstwo swoją przygodę z cyfrową transformacją powinno rozpocząć od wykonania oceny dojrzałości technologicznej firmy. Chcąc się rozwijać, musimy wiedzieć w którym miejscu obecnie się znajdujemy pod kątem nowoczesnych technologii.