Aktualności


Ulga B+R, IP Box i dotacje - webcast

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz KPMG Poland zapraszają na bezpłatne spotkanie online pt „Dofinansowanie działalności przedsiębiorstw ulgą B+R, IP Box i dotacjami, w tym z nowej Perspektywy UE 2021-2027”, które odbędzie się 16 marca 2021 r. w godz. 11.00-12.00 za pośrednictwem platformy webcastowej.

Podczas wirtualnego spotkania, oprócz części prezentacyjnej przewidzieliśmy możliwość interakcji ekspertów i uczestników w postaci sesji Q&A, podczas której będą mogli Państwo zadać pytania i odnieść się poruszanej tematyki.

Rozwiązywanie problemów i myślenie innowacyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?” realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Już 5 marca zatrzymamy się na przystanku „Od inspiracji do innowacji – wsparcie przy starcie”. Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie rozwiązywania problemów i myślenia innowacyjnego.

Strefa Dialogu - odcinek 3 - NNT

Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka Strefy Dialogu w którym gościmy przedstawicieli firmy NNT - założonej przez polskich naukowców i przedsiębiorców w celu rozwijania i wdrażania do praktyki przemysłowej innowacyjnego podejście do badań nieniszczących (NDT) jako narzędzia poprawy efektywności w przemyśle.

Z współzałożycielami spółki NNT, Grzegorzem Kilarskim oraz Adamem Augustyniakiem, rozmawiała Jaśmina Zwierz, Project Manager w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Strefa Relaksu w GPN-T

Drodzy Parkowicze do waszej dyspozycji oddaliśmy nową przestrzeń w GPN-T – Strefę relaksu. „Park w Parku” to miejsce pozwalające na spontaniczną i nieformalną wymianę wiedzy pomiędzy pracownikami firm zlokalizowanych w GPN-T.

Gryf Gospodarczy trafia do QSAR Lab

Dzisiaj w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym mieliśmy okazję gościć Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Pana Leszka Bonna, który osobiście wręczył statuetkę „Gryf Gospodarczy 2020” parkowemu przedsiębiorstwu biotechnologicznemu QSAR Lab.

Kombajn Game Jam 2021

Ogólnopolski maraton programistyczny, organizowany w ramach Global Game Jam, cyklicznej imprezy zrzeszającej co roku twórców gier na całym świecie. W dniach 27-31 stycznia w wirtualnej przestrzeni pasjonaci będą tworzyć gry oparte o jedną wspólną tematykę.

W Space4Makers wystartowały… rakiety

Witamy na swoim pokładzie niezwykły zespół z kosmicznym projektem. SimBA, bo o nich tu mowa, to zespół Koła Naukowego SimLE z Politechniki Gdańskiej. Trójmiejscy studenci znaleźli się wśród 150 drużyn z całego świata biorących udział w Spaceport America Cup, największym studenckim konkursie budowy rakiet.

2020 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Jak podsumować rok 2020 jednym słowem? Chyba nie jest to możliwe ponieważ był to rok trudnych decyzji i niespodziewanych wydarzeń, ale też zmiany nawyków i zdobywania nowych doświadczeń.

Ostatni rok był całkiem inny niż wszystkie, zarówno dla nas, jak też dla przedsiębiorców i całego biznesowego otoczenia. Chcąc zostawić to co już było za sobą przygotowaliśmy krótkie podsumowanie minionych miesięcy w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym:

Zagłębie biotechnologicznych firm w GPN-T

Pomimo pandemii sektor biotechnologii postawił na dynamiczny rozwój. Rezydenci Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, jednego z największych ośrodków skupiających branżę biotechnologiczną na Pomorzu, rozwijają się, zwiększając konkurencyjność na rynku.

Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się na łamach portalu trojmiast.pl

Blirt z decyzją o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji

Biotechnologiczna firma Blirt S.A. zainwestuje ponad 10 mln zł w rozwój swoich laboratoriów w Gdyni i Gdańsku, w szczególności w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym. Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Notowany na NewConnect producent enzymów, zainwestuje w adaptację i przebudowę laboratoriów, zakup specjalistycznego wyposażenia oraz w zwiększenie wynajmowanej powierzchni w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym.