Aktualności


W Space4Makers wystartowały… rakiety

Witamy na swoim pokładzie niezwykły zespół z kosmicznym projektem. SimBA, bo o nich tu mowa, to zespół Koła Naukowego SimLE z Politechniki Gdańskiej. Trójmiejscy studenci znaleźli się wśród 150 drużyn z całego świata biorących udział w Spaceport America Cup, największym studenckim konkursie budowy rakiet.

Hackerspace Game Jam

Już 29-31 stycznia rusza kolejny Hackerspace Game Jam. Jest to inicjatywa w ramach większej akcji - Global Game Jam, która odbywa się na całym świecie w tym samym czasie. Polega on na stworzeniu grywalnego prototypu gry w 48 godzin.  

Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, nie tylko dlatego, że to już 5 edycja tego wyjątkowego wydarzenia, ale także dlatego, że tym razem hackathon odbędzie się wyłącznie w formule online.  

Zagłębie biotechnologicznych firm w GPN-T

Pomimo pandemii sektor biotechnologii postawił na dynamiczny rozwój. Rezydenci Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, jednego z największych ośrodków skupiających branżę biotechnologiczną na Pomorzu, rozwijają się, zwiększając konkurencyjność na rynku.

Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się na łamach portalu trojmiast.pl

Blirt z decyzją o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji

Biotechnologiczna firma Blirt S.A. zainwestuje ponad 10 mln zł w rozwój swoich laboratoriów w Gdyni i Gdańsku, w szczególności w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym. Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Notowany na NewConnect producent enzymów, zainwestuje w adaptację i przebudowę laboratoriów, zakup specjalistycznego wyposażenia oraz w zwiększenie wynajmowanej powierzchni w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym. 

Space4Makers wystartował

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym powstał Space4Makers –  nowoczesna przestrzeń do prototypowania w której startupy, innowacyjne przedsiębiorstwa oraz wynalazcy mogą realizować swoje nieszablonowe pomysły. Na przestrzeni 400 m2 w GPN-T funkcjonuje Protolab II oraz laboratorium robotyczne DIH4.AI. Udostępniona została również przestrzeń do indywidualnej pracy twórczej w postaci zamykanych boxów.

Wesołych Świąt

Życzymy spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. 
Niech ten czas pozwoli Wam na chwilę wytchnienia od codzienności, a nowy rok niech przyniesie Wam wiele sukcesów prywatnych i zawodowych.

Nowoczesna platforma do kursów online

Parkowe przedsiębiorstwo Codementors stworzyło platformę Teamsharq pozwalającą na uruchomienie dowolnego desktopowego oprogramowania w przeglądarce internetowej i współpracy w jego ramach.

Nauka i nowe technologie

Miniona edycja BioTech Daily koncentrowała się na bloku nowe technologie, poprzez prezentację projektów badawczo-rozwojowych oraz innowacyjnych rozwiązań ICT stosowanych w medycynie. 

W spotkaniu udział wzięli eksperci z przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność w branży biotechnologicznej, m.in. z takich firm jak Blirt S.A., QSAR lab, Eurofins Dermscan Poland, Polpharma Biologics, ośrodków naukowych takich jak Gdański Uniwersytet Medyczny czy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz inne przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność w branży biotechnologicznej.

BioTech Daily

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o., Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz partnerzy Interizon Pomorski Klaster ICT, MEDmeetsTech mają zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w konferencji online BioTech Daily - 10 grudzień 2020 r. godz. 10:00.

BioTech Daily to pomost wiedzy między NAUKĄ, BIZNESEM, a NOWYMI TECHNOLOGIAMI.

Gdańska Dolina Biotechnologii - artykuł

W grudniowym wydaniu magazynu FORBES ukazał się artykuł dotyczący biotechnologicznych przedsiębiorstw z Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Można w nim przeczytać między innymi o laboratoriach i rozwoju Polpharma Biologics, BLIRT i Eurofins Dermscan Poland, a także projektach QSAR Lab, czy star-upów Chitone czy Recepton. Zachęcamy do lektury – pełna treść artykułu poniżej.