Aktualności


Przy kawie o prawie: Gamedev | Aspekty Prawne | HR

Interesuje Cię tematyka procesu tworzenia gier komputerowych? Jeżeli tak, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie!

Podczas meet up’u uczestnicy dowiedzą się: 
  • na jakie aspekty prawne należy zwrócić uwagę tworząc gry komputerowe? 
  • Jak zabezpieczyć swoje interesy?
  • Jakie są najistotniejsze aspekty zawierania umów ze współpracownikami i pracownikami?
  • Jakie zagadnienia związane z ochroną własności intelektualnej (IP) powinniśmy znać działając w branży gier?

Sztuczna inteligencja w praktyce biznesowej

17 listopada w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie członków Gdańskiego Klubu Biznesu na spotkaniu pn. „Sztuczna inteligencja w praktyce biznesowej”.

BioTech Daily

Biotech Daily to już trzecia edycja interdyscyplinarnej konferencji łączącej w sobie elementy medycyny, biotechnologii oraz rozwiązań ICT. W czasie konferencji odbędzie się gala finałowa konkursu LIFE SCIENCE organizowanego przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny w partnerstwie z Polpharma Biologics.

12 listopada 2021 zamknięte

Szanowni Paśńtwo,
Informujemy, że w dniu 12 listopada 2021 roku biuro Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego będzie nieczynne.

Bardzo prosimy o kontakt w sprawach pilnych jeszcze w dniu dzisiejszym telefonicznie lub mailowo.

#PoznajcieGPNT: ARSYS, B-LABS, ULTIMA

Listopad to miesiąc w którym do społeczności GPN-T dołączyły przedsiębiorstwa ARSYS, B-LABS oraz ULTIMA. Każda z nich bierze udział w programie inkubacyjnym Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który przeznaczony jest dla nowo powstałych przedsiębiorstw działających na rynku nie dłużej niż 3 lata o wysokim potencjale rozwojowym. Inkubator Technologiczny GPN-T ma na celu poprawę konkurencyjności oraz innowacyjności poprzez wspieranie i rozwój przedsiębiorstw, zakładanych i prowadzonych między innymi przez absolwentów uczelni wyższych.

PSSE na Infoshare 2021

Największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona biznesowi, nowym technologiom i startupom, odbędzie się w tym roku zarówno online jak i stacjonarnie, w gdańskim AmberExpo, w dniach 14-15 października. Na uczestników czeka 5 scen tematycznych, na których wystąpi blisko 150 czołowych ekspertów z całego świata. Ponadto na uczestników czekają targi zarówno offline jak i wirtualne expo, na których zapraszamy do stoiska Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej.

DEBATA w Noc Innowacji

Podczas Nocy Innowacji, 9 października, transmitowano online debatę „EDIH – czy Polska ma szansę zaistnieć na mapie Europy i świata jako Hub Cyfrowych Innowacji?” przeprowadzoną z ekspertami w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Hilary Koprowski

www.gigancinauki.pl to dodatek powstały we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Niedawno w ramach projektu pojawił się artykuł prof. Bolesława Orłowskiego opisujący życiorys prof. Hilarego Koprowskiego – wybitnego uczonego polskiego pochodzenia, specjalisty z dziedziny wirusologii i immunologii.

Najlepsze praktyki działalności innowacyjnej

7 października br. w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego miała miejsce wizyta delegacji polityków regionalnych, szefów administracji lokalnej oraz partnerów społeczno-gospodarczych z Kłajpedy (Litwa) oraz regionu Kurzeme (Łotwa) w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Podczas wizyty, której celem było poznanie gdańskiego ekosystemu innowacyjności delegacja odwiedziła również Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Agencję Rozwoju Pomorza, Inkubator STARTER, Port Gdańsk oraz siedzibę Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. 

#PoznajcieGPNT: Byte Barrel sp. z o.o.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny zyskał kolejnego nowego lokatora. Przedsiębiorstwo Byte Barrel to studio gier komputerowych, którego celem jest tworzenie ciekawych, unikalnych, ambitnych i niezależnych produkcji. Spółka została założona w 2017 roku i przez cały ten czas prowadziła projekty podwykonawcze dla innych podmiotów.