CandidFuture - rekrutacje po ludzku

Dodano

12.10.2020

Z początkiem października, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, powitaliśmy nowego Parkowicza – firmę CandidFuture  (dawniej candIT).

Spółka zajmuje się rekrutacją na stanowiska managerskie i specjalistyczne w obszarach tech i digital dla startup’ów oraz scaleup’ów z Polski i Europy. Ponadto buduje efektywne i różnorodne zespoły IT. Profile kandydatów dopasowywane są do celów biznesowych firm, ich kultur organizacyjnych oraz profili osób w zespole.

- Rozwijamy firmę doradczo-rekrutacyjną, która pomaga firmom realizować cele biznesowe poprzez odpowiednio dobrany zakres kompetencji. Stworzyliśmy własny model rekrutacji, oparty na badaniach cech osobowościowych, postawy, motywacji, a także weryfikacji obszarów merytorycznych, dzięki czemu przedstawiamy właściwych kandydatów dla firm. Dodatkowo budujemy różnorodne, zdalne zespoły programistyczne dla startup' ów z Europy. Stosujemy unikatowy w branży rekrutacji model współpracy, w którym bierzemy odpowiedzialność finansową za dopasowanie kandydata do potrzeb i kultury firmy. – tłumaczy Agnieszka Myśliwczyk, założycielka CandidFuture.
 
Jako uzupełnienie rekrutacji, CandidFuture wspiera klientów w długofalowym rozwoju talentów i biznesu. Pomaga zrozumieć, jakie obszary firmy potrzebują solidnego lidera, określić jego profil i strategiczne cele do realizacji. Dzięki temu zatrudniona zostaje osoba, z którą rzeczywiście biznes rozwijany jest w pożądanym kierunku. Wypracowuje spójny i atrakcyjny wizerunek firmy, z którą współpracuje w celu rekrutacji. Podpowiada jak mówić o wartościach i korzyściach dla kandydatów, aby przyciągać właściwych ludzi. Dodatkowo spółka wspiera pracowników w rozwoju kompetencji, prowadzi szkolenia z umiejętności przywódczych i biznesowych, oferuje indywidualny coaching i mentoring dla menadżerów. W rezultacie kluczowi pracownicy staną się akceleratorem rozwoju biznesu. Ponadto CandidFuture dba o zaangażowanie i motywację pracowników, wspólnie z klientami wprowadzając dobre praktyki w zakresie pracy zdalnej, pracy zespołowej, zwiększania różnorodności i poczucia przynależności.
 
- W dobie rozpowszechnionej pracy zdalnej, chcemy pomagać innowacyjnym firmom z Polski i Europy w dostępie do talentów, mocno promując i wspierając aspekt różnorodności i jego wpływu na innowacyjność w biznesie. – dodaje Agnieszka. 
CandidFuture posiada doświadczenie w konkretnych obszarach biznesowych: sprzedaż, operacje, tech, produkt, project management, marketing, co sprawia, że rozumie potrzeby swoich klientów. Siedziba spółki jest w  Gdańsku, natomiast w Den Bosch w Holandii jest zlokalizowane biuro komercyjne na Europę.

Firma - planuje rozwijać platformę do weryfikacji kompetencji merytorycznych, ale także cech osobowościowych, motywacji, predyspozycji itp. Zaprojektowała i wdrożyła autorski proces rekrutacyjny na stanowiska managerskie.

Ponadto spółka rozwija projekty not-for-profit promujące różnorodność w obszarach tech i digital. FAIRit to projekt szkoleniowo-rekrutacyjny, który bezpośrednio zwiększył udział kobiet w zespołach IT. Obejmował między innymi mentorskie spotkania i warsztaty z praktykami IT i HR, które trwały od 17 lutego do 15 kwietnia 2020. Dzięki tej inicjatywie 19 kobiet zostało świetnie przygotowanych do wejścia na rynek pracy IT, a 47%  z nich rozpoczęło już pracę programistki. Partnerem merytorycznym projektu było infoShare Academy.

Zobacz również

BioTech Daily

>

NNT wchodzi na rynki Ameryki Północnej i Australii

>

ŚTP 2019 w GPNT

>

BioTech Daily za nami

>

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2020

>