ECO-ON Przyszłość inteligentnej energetyki

Dodano

19.03.2025

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna serdecznie zaprasza na spotkanie branżowe Eco-on Inteligentna energetyka, które odbędzie się 15 kwietnia 2025 r. w budynku C, sala ABC. Zbliżające się spotkanie branżowe "Eco-On Inteligentna Energetyka" stanowi doskonałą okazję do zgłębienia najnowszych trendów i innowacji w sektorze energetycznym. Współczesna branża energetyczna dynamicznie się rozwija, wprowadzając innowacyjne rozwiązania mające na celu zwiększenie efektywności i zrównoważonego rozwoju. Spotkanie branżowe Eco-on zgromadzi ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie inteligentnych technologii energetycznych. 

15 kwietnia 2025 r.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
bud. C, sala ABC, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk

Rejestracja >


Poruszone zostaną takie tematy jak: magazynowanie energii i jej inteligentne zarządzanie, innowacje w stosowaniu OZE, transformacja energetyczna przedsiębiorstw. Spotkanie zostanie rozbudowane o warsztaty z finansowania projektów związanych z transformacją energetyczną.
 
Spotkanie będzie również doskonałą okazją do poznania oferty usługowej Laboratoriów Molanote, w szczególności Modułu technologii inteligentnej energetyki (LAB-6), gdzie przeprowadzane są  kompleksowe badania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) urządzeń elektronicznych i badania bezpieczeństwa ich użytkowania, co stanowi podstawę oceny zgodności z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej w związku z oznaczeniem CE. LAB-6 oferuje kompleksowe usługi, w tym audyty energetyczne budynków oraz badania efektywności energetycznej na potrzeby tzw. białych certyfikatów. 

Magazynowanie energii odgrywa kluczową rolę w nowoczesnych systemach zarządzania energią. Umożliwia stabilizację sieci energetycznych, integrację odnawialnych źródeł energii i zapewnia elastyczność w dostarczaniu energii. Analiza trendów wskazuje na rosnące zainteresowanie tymi technologiami, choć nadal wyzwaniem pozostają koszty implementacji oraz efektywność tych systemów. Integracja odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych staje się coraz bardziej powszechna. Wykorzystanie technologii takich jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła pozwala na redukcję kosztów energii oraz zmniejszenie emisji CO₂. Jednak wdrożenie tych technologii, podobnie jak w przypadku magazynów energii wiąże się z wyzwaniami, takimi jak dostosowanie infrastruktury czy kwestie prawne. To właśnie legislacja wskazuje na to, że transformacja energetyczna przedsiębiorstw to proces nieunikniony w obliczu globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi. Wdrażanie zrównoważonych praktyk energetycznych staje się standardem, jednak wymaga to strategicznego podejścia, inwestycji oraz adaptacji do nowych technologii. Kluczowe jest, aby przedsiębiorstwa postrzegały te zmiany nie jako obciążenie, lecz jako okazję na innowacje i zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku i o tym właśnie będą rozmawiać eksperci z branży energetycznej już 15 kwietnia w Gdańskim Parku-Naukowo-Technologicznym. 

Zwieńczeniem spotkania będą praktyczne warsztaty na temat finansowania projektów związanych z zieloną transformacją. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są dostępne źródła finansowania i jak je skutecznie pozyskiwać. 

Spotkanie branżowe Eco-on będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i technologii w dziedzinie inteligentnej energetyki. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu.

10:00

Otwarcie spotkania

10:15

0-export – problem czy przyszłość dla wysp energetycznych, spółdzielni i OSDn? A może marzenie? Wyzwania dla systemów informatycznych w energetyce na podstawie zebranych doświadczeń
Mariusz Paszkiewicz, CEO, INWEBIT

10:30

Magazyn energii - serce inteligentnego zarządzania energią
Paweł Godlewski, Dyrektor Techniczny, Altineo
Bartłomiej Błaziak, Dyrektor Zarządzający, Altineo

10:45

Moduł technologii inteligentnej energetyki Laboratoriów Molanote - Innowacyjne rozwiązania oraz ich zastosowania w branży energetycznej
Jakub Goryszewski, Chief Innovation Officer, Centrum Badawczo-Rozwojowe Future Solutions

11:00

Transformacja energetyczna przedsiębiorstw, prawdziwa fikcja czy rewolucyjna zmiana
Krzysztof Kulesza, Inkol

11:15

Przerwa kawowa i networking

11:30

Ładowanie pojazdów ciężarowych w warunkach ograniczonej mocy przyłączeniowej sieci dystrybucyjnej.
Damian Ściepko, Dyrektor zarządzający, EV Volta

11:45

AI na usługach zarządzania energią
Bartłomiej Tuleja, Prezes Zarządu, Da Vinci Green Energy
Krzysztof Lalik, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Da Vinci Green Energy

12:00

Innowacje w stosowaniu OZE w budynkach wielorodzinnych
Adrian Kajtek, Członek Zarządu, Energy On

12:15

Byotta Boost - mobilna stacja zasilania z magazynem energii
Mariusz Smentoch, Prezes Zarządu, Byotta

12:30

Przerwa kawowa i networking

12:45

Warsztaty na temat finansowania zielonej transformacji
Możliwości finansowania transformacji energetycznej przedsiębiorstw przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki – Kredyt ekologiczny FENG, Gwarancja Ekomax FENG.
Mateusz Szulc, Departament Instrumentów Bezzwrotnych, Bank Gospodarstwa Krajowego

13:30

Lunch i rozmowy kuluarowe


Zobacz również

Wesołych Świąt

>

Hack4change 2024 - relacja

>

Polska biotechnologia rośnie w siłę. Polpharma Biologics z certyfikacją FDA

>

ECO-ON Przyszłość inteligentnej energetyki - podsumowanie

>

Bożonarodzeniowe Życzenia

>