Finaliści konkursu Hej StartUP

Dodano

24.05.2022

W miniony poniedziałek odbył się półfinał konkursu Hej StartUp, podczas którego wyłoniono finalistów - 9 zespołów. W trakcie 3 minutowych prezentacji uczestnicy konkursu musieli zaprezentować swój projekt z jak najlepszej strony, a następnie odpowiedzieć na pytania jurorów.

Gratulujemy wszystkim zespołom, z finalistami widzimy się na preparatom camp w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Podczas dnia pełnego warsztatów uczestnicy dowiedzą się między innymi jak profesjonalnie przygotować krótką wypowiedź biznesową, poruszona zostanie także tematyka tworzenia i zarządzania innowacyjnymi projektami oraz ich finansowania. Ponadto finalistów czeka próbny pitching pod czujnym okiem mentorów oraz speed dating z 9 ekspertami ze świata finansów, prawa nowych technologii, przedsiębiorczości oraz twórcami startupów.

Stawka finałów jest wysoka, na zwycięzców konkursu czeka wyjątkowa nagroda, którą jest udział w InCredibles, wszechstronnym programie mentoringowo-edukacyjnym dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów.

MIło nam poinformować, że do grona finalistów zakwalifikowały się:
  1. Biolife Technologies - firma technologiczna, która łączy medycynę z branżą IT. Celem jest stworzenie internetowej platformy dla chorych na nowotwory złośliwe, która zapewni dostęp do spersonalizowanego zestawu przepisów na posiłki w okresie leczenia.
  2. Colorinio.com - aplikacja z kolorowankami dla dzieci (online i do druku), umożliwiająca automatyczne wstawienie twarzy dziecka ze zdjęcia.
  3. DBR77 Robotics - pierwsza na świecie platforma B2B, która łączy firmy produkcyjne, wymagające robotyzacji lub automatyzacji z firmami integratorskimi oraz dostawcami technologii i wyposażenia zakładów produkcyjnych. Całość pracy na Platformie odbywa się całkowicie zdalnie w autorskim Studio 3D - narzędziu służącym do wizualizacji przepływu pracy wyposażonemu w algorytmy sztucznej inteligencji.
  4. Hibox – firma oferująca ogólnodostępny system skrytek depozytowych mogących pełnić funkcję automatów paczkowych. Produkt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców takich jak firmy kurierskie, sklepy e-commerce, lokalne punkty handlowo-usługowe oraz prywatni użytkownicy potrzebujący szybko i sprawnie przekazać dowolną rzecz.
  5. Plantswapp - to wirtualny targ roślinny, gdzie każdy może sprzedawać i wymieniać swoje nadwyżki - zarówno lokalnie jak i z wysyłką. Jest to także miejsce dla ekspertów od uprawy roślin i platforma społecznościowa nastawiona na dzielenie się wiedzą o roślinach domowych.
  6. TATTOOARTIST - platforma skupiającą najlepszych polskich tatuażystów w jednym miejscu. TattooArtist.pl ma skrócić czas poszukiwania tatuażysty/klienta umożliwiając łączenie tatuażystów i piercerów z ich klientami oraz firmami branżowymi.
  7. VisionX - start-up zajmujący się tworzeniem systemów wizyjnych dla przemysłu. Producent spersonalizowanych, kompleksowych systemów kontroli wizyjnej oraz zautomatyzowanych rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb.
  8. Vuyap - narzędzie wspierające proces bezgotówkowego fundraisingu. Za pośrednictwem naklejki NFC lub kodu QR darczyńca może za sprawą dwóch kliknięć przekazać darowiznę (nie jest wymagana aplikacja).
  9. WETOG PL - przedsiębiorstwo zajmujące się polepszeniem jakości cyberbezpieczeństwa w działalnościach przedsiębiorców. Współtwórca i współproducent platformy, utworzonej początkowo przez WETOG GmbH. Platforma korzysta z unikalnego szyfrowania, zapewniając możliwość bezpiecznej i wygodnej współpracy w przedsiębiorstwie.
Szczegóły konkursu >

Organizatorzy

Zobacz również

Wesołych Świąt

>

Polska biotechnologia rośnie w siłę. Polpharma Biologics z certyfikacją FDA

>

Bożonarodzeniowe Życzenia

>

Spotkanie Informacyjne dot. Akceleracji Biznesów Społecznych

>

Solwit Level Up - Decoding AI

>