Noc innowacji w GPN-T - podsumowanie

Dodano

23.10.2023

Inspirowaliśmy, odkrywaliśmy i kształtowaliśmy przyszłość!

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się niezwykła Noc Innowacji, która przyniosła inspirację, odkrycia i spojrzenia w przyszłość. To wydarzenie, które połączyło naukę, technologię, sztukę i kulturę, a wynikiem było fascynujące spojrzenie na świat innowacji.

Wieczór rozpoczęliśmy od wystąpienia Mateusza Dyrdy, Prezesa Stowarzyszenia Robotyków SKALP, który zaintrygował uczestników pytaniem, jak Sztuczna Inteligencja kształtuje naszą przyszłość. Czy maszyny mogą zastąpić naszą kreatywność? To tylko jedno z wielu pytań, na które starał się odpowiedzieć. ,Goście dowiedzieli się w jaki sposób technologia wpływa na naszą cywilizację.

Kolejnym krokiem były praktyczne warsztaty z robotyki w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Uczestnicy mieli okazję zgłębić się w tajemnice funkcjonowania różnych rodzajów robotów, ich zastosowań i możliwości. Dowiedzieli się także, jak bezpiecznie pracować z tymi maszynami oraz odkryli różnorodne obszary, na których roboty już odnajdują swoje miejsce.
Dla miłośników kina przygotowaliśmy prawdziwą perełkę - przedpremierową projekcję filmu "W nich cała nadzieja" autorstwa Piotra Biedronia. Ta produkcja stawia ważne pytania o przyszłość naszego świata w obliczu zmian klimatycznych i postępu technologicznego. Pokaz filmowy został zorganizowany we współpracy z Fundacją Horyzont Zdarzeń, która jest laureatem naszego programu akceleracyjnego – Akceleracja Biznesów Społecznych realizowanej w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitalny” a uczestnictwo w programie pozwoliło Fundacji na zakup niezbędnego sprzętu do organizacji tego typu spotkań i popularyzacji sztuki i nauki. 

Nie zapomnieliśmy również o technologii, dlatego przez cały wieczór trwały warsztaty dotyczące Systemów Wizyjnych. Uczestnicy mieli szansę poznać technologię, która rewolucjonizuje procesy produkcyjne i kontrolę jakości. To było okno do rozmów z doświadczonymi inżynierami i poznania bliżej funkcji systemów VisionX jednego z rezydentów GPN-T..

Noc Innowacji w GPN-T była ponownie niezwykłym wydarzeniem, które łączyło naukę i technologię z kulturą i sztuką. To okazja do inspirowania się, odkrywania nowych horyzontów i kształtowania przyszłości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom i organizatorom za ten niezapomniany wieczór!


Zobacz również

BioTech Daily

>

NNT wchodzi na rynki Ameryki Północnej i Australii

>

ŚTP 2019 w GPNT

>

BioTech Daily za nami

>

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2020

>