Noc innowacji w GPN-T

Dodano

26.09.2023

Tegoroczna edycja Digital Festival odbędzie się w dniach 01.10-10.11. 
Nie przegap okazji, aby poszerzyć swoje horyzonty i być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Dołącz do nas na Digital Festival 2023 i przekonaj się, że #MożeszWięcej, gdy korzystasz ze sztucznej inteligencji.


Noc Innowacji jest prawdziwą okazją dla wszystkich, którzy z bliska chcą zobaczyć najnowocześniejsze technologie oraz odwiedzić miejsca, w których królują wyjątkowe rozwiązania.

Gdański Park-Naukowo-Technologiczny ponownie bierze udział w tej największej edukacyjno-technologicznej inicjatywie w Polsce!

W tym roku ponownie zapraszamy na wykłady, warsztaty i pokazy. Piątkowy wieczór rozpocznie się od wykładu Mateusza Dyrdy, Prezesa Stowarzyszenia Robotyków SKALP, który będzie wyjątkową okazją do zrozumienia, jak Sztuczna Inteligencja kształtuje przyszłość cywilizacji. Na uczestników ponadto czekają odbywające się w dwóch turach warsztaty z robotyki w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Dowiedz się, jak różne rodzaje robotów mogą odmienić przyszłość produkcji, odkrywając ich zastosowania i możliwości. To także okazja do zrozumienia, jak bezpiecznie pracować z maszynami oraz do odkrycia różnorodnych obszarów, na których roboty znalazły swoje miejsce. Noc Innowacji w GPN-T będzie także okazją do zagłębienia się w świat kina, z pełnometrażowym debiutem Piotra Biedronia, "W nich cała nadzieja". Film ten stawia pytania o przyszłość świata w obliczu globalnych katastrof i postępującej technologii. Ponadto przez cały wieczór będzie można wsiąść udział w warsztatach dotyczących Systemów Wizyjnych, które pomogą zgłębić technologię zmieniającą oblicze produkcji i kontroli jakości. Zapraszamy do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Noc Innowacji w GPN-T

20.10.2023 r. (piątek), godz. 18:00
Gdański Park Naukowo-Technologiczny,
ul. Trzy Lipy 3, budynek C, Gdańsk
Program >

18:00

Wykład: Jak będzie wyglądał świat po rewolucji AI? - Mateusz Dyrda, Prezes Stowarzyszenia Robotyków SKALP

Najpierw wydawało nam się, że pracować mogą tylko ludzie. Gdy pojawiły się maszyny parowe, okazało się, że są od nas dużo silniejsze, szybsze, bardziej wydajne. Potem uważaliśmy, że maszyna nigdy nie będzie mogła myśleć równie szybko, jak człowiek. Komputery udowodniły, że w tym wypadku też się myliliśmy. Dziś widzimy, jak Sztuczna Inteligencja odbiera nam jeden z ostatnich bastionów człowieczeństwa - kreatywność. Jak będzie wyglądać przyszłość cywilizacji, w której AI znajdzie zastosowanie w każdym aspekcie naszego życia? Czy dla ludzi zostanie jeszcze cokolwiek do robienia? Czego uczyć się w przyszłości, którą opanują myślące roboty? Na te wszystkie pytania postara się odpowiedzieć Mateusz Dyrda, Prezes Stowarzyszenia Robotyków SKALP, podczas prezentacji w trakcie Nocy Innowacji.
 
Organizatorem wykładu jest Stowarzyszenie Robotyków SKALP, interdyscyplinarna organizacja, mająca na celu promocję robotyki, wsparcie przemysłu związane z innowacyjnymi technologiami oraz edukację dot. robotyki i automatyki, nowoczesnych metod produkcji oraz przemysłu kosmicznego. Budujemy prototypy, rozwijamy nowe technologie i podejmujemy się zadań zbyt trudnych dla innych. Oferujemy usługi doradztwa technologicznego dla firm, w tym audyty gotowości technologicznej.

19:00

Przedpremierowy pokaz filmu „W nich cała nadzieja”

Pełnometrażowy debiut Piotra Biedronia „W nich cała nadzieja” porusza temat przyszłości świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się technologii. Produkcja sprawnie osadzona w gatunku sci- fi oraz postapo. Ewa główna bohaterka mierzy się z następstwami katastrofy klimatycznej, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem - zobacz zwiastun.

Film zadaje bardzo ważne pytania, nie sugerując odpowiedzi - "W nich cała nadzieja" jest pierwszym polskim filmem podejmującym tematykę zmian klimatycznych i związanych z tym następstw - mówi producentka Beata Pisula.

To opowieść niezwykle estetyczna, świadomie oszczędna w środkach, nawiązująca do klasyków gatunku. W rolach głównych występują: Magdalena Wieczorek ("Zadra", "Kryptonim Polska") oraz Jacek Beler ("Inni ludzie", "Wesele").

Film zdobył nagrodę dla najbardziej ekologicznej produkcji filmowej oraz wyróżnienie w konkursie filmów mikro budżetowych na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Więcej informcaji o filmie.

Organizatorem pokazu jest Fundacja HORYZONT ZDARZEŃ, której działania są zorientowane na podnoszenie umiejętności osób zainteresowanych rozwojem w sztuce filmowej i teatralnej, szukających szkoleń i kursów praktycznych podnoszących ich umiejętności w danej dyscyplinie.

19:00

Warsztaty z robotyki w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych


Zapraszamy osoby, które chcą spróbować swoich sił w obsłudze robotów przemysłowych. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się o różnych typach robotów wykorzystywanych w przemyśle, ich zastosowaniach i funkcjonalnościach. Poznać zasady i procedury bezpiecznej pracy z robotami, oraz różnorodne obszary, w których roboty znajdują zastosowanie, od produkcji po logistykę i inne. Przedstawimy roboty dostępne w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych (CPRP) oraz ich możliwości. Zaprezentujemy podstawy budowy robota, w tym jego komponenty i konstrukcję. Będzie można dowiedzieć się, jak sterować ramieniem zrobotyzowanym i jakie są podstawowe techniki jego programowania.
 
Organizatorem warsztatów jest Centrum Programowania Robotów Przemysłowych (CPRP). W czasie wydarzenia będzie także możliwość zapisania się na kursy i szkolenia związane z drukiem 3D oraz obsługą i programowaniem robotów przemysłowych w CPRP. To doskonała okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności i poznać świat nowoczesnych technologii.
 

20:00

Wykład: „Wizja przyszłości” – poznaj sekrety skutecznego systemu wizyjnego 
 
Kontrola jakości to ważny aspekt każdej produkcji, zwłaszcza w epoce produkcji masowej. Tradycyjne metody ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom, a systemy wizyjne odgrywają tu kluczową rolę. Jakie są tajniki skutecznego systemu? Dlaczego światło jest tak ważne i jak uniknąć błędów w jego doborze? Na te pytania odpowiedzą Wam nasi inżynierowie – Sebastian Kowanda i Mateusz Mikołajczuk.
 
Organizatorem wykładu jest VisionX - Gdańska firma specjalizująca się w zaawansowanych systemach wizyjnych. Dostarczamy innowacyjne oraz kompleksowe rozwiązania uwzględniające dobór kamer, oświetlenia oraz technologii, które pomagają Klientom w różnych branżach osiągnąć doskonałość w kontroli jakości, monitoringu i automatyzacji procesów. W VisionX, dzięki pasji i zaawansowanej wiedzy technicznej, przyczyniamy się do poprawy efektywności i jakości działań naszych Klientów w Polsce i w Europie.

21:00

Warsztaty z robotyki w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych
 
Zapraszamy osoby, które chcą spróbować swoich sił w obsłudze robotów przemysłowych. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się o różnych typach robotów wykorzystywanych w przemyśle, ich zastosowaniach i funkcjonalnościach. Poznać zasady i procedury bezpiecznej pracy z robotami, oraz różnorodne obszary, w których roboty znajdują zastosowanie, od produkcji po logistykę i inne. Przedstawimy roboty dostępne w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych (CPRP) oraz ich możliwości. Zaprezentujemy podstawy budowy robota, w tym jego komponenty i konstrukcję. Będzie można dowiedzieć się, jak sterować ramieniem zrobotyzowanym i jakie są podstawowe techniki jego programowania.
 
Organizatorem warsztatów jest Centrum Programowania Robotów Przemysłowych (CPRP). W czasie wydarzenia będzie także możliwość zapisania się na kursy i szkolenia związane z drukiem 3D oraz obsługą i programowaniem robotów przemysłowych w CPRP. To doskonała okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności i poznać świat nowoczesnych technologii.

Tryb ciągły

Warsztaty: Systemy wizyjne
 

To doskonała okazja, by poznać technologię, która rewolucjonizuje procesy produkcyjne i kontrolę jakości. Będziecie mogli porozmawiać z naszymi inżynierami i na przykładowych detalach bliżej zapoznać się z funkcjonalnościami systemów VisionX. Dowiecie się, jak istotny jest odpowiedni dobór oświetlenia i jak wygląda system wizyjny „od zaplecza”. 
 
Organizatorem warsztatów jest VisionX - Gdańska firma specjalizująca się w zaawansowanych systemach wizyjnych. Dostarczamy innowacyjne oraz kompleksowe rozwiązania uwzględniające dobór kamer, oświetlenia oraz technologii, które pomagają Klientom w różnych branżach osiągnąć doskonałość w kontroli jakości, monitoringu i automatyzacji procesów. W VisionX, dzięki pasji i zaawansowanej wiedzy technicznej, przyczyniamy się do poprawy efektywności i jakości działań naszych Klientów w Polsce i w Europie.


Zobacz również

International Conference on Artificial Intelligence and Cybersecurity 2023

>

Young Business Festival 2023

>

IDA - Program rozwoju technologii podwójnego zastosowania

>

Strefa Akceleracji - start programu 2023

>

BioTech Daily 2023 – finał programu akceleracyjnego ścieżki Life Science

>