PGRacing dołącza do grona Space4Makers

PGRacing Team jest projektem Koła Naukowego Mechanik z Politechniki Gdańskiej, grupą młodych inżynierów, których połączyła pasja do motoryzacji. Pasję tą realizują w zespole, w którym projektują i budują bolidy startujące w międzynarodowym cyklu zawodów akademickich Formuła Student.

Formuła Student to ogólnoświatowa seria zawodów dla zespołów akademickich. Założeniem organizatorów jest umożliwienie studentom rozwoju przy jednoczesnym pogłębianiu swoich zainteresowań́ sportami wyścigowymi. Mimo, że na torach nie dochodzi do bezpośredniego starcia miedzy pojazdami, emocje towarzyszące zespołom są̨ niemałe.

Każda ze startujących konstrukcji jest na wstępie dogłębnie oceniana pod kątem zgodności z regulaminem, co ma zapewnić́ bezpieczeństwo kierowców na torze oraz sprawiedliwą rywalizację.

Dopuszczony do zawodów pojazd bierze udział w szeregu konkurencji dynamicznych, które sprawdzają̨ jego zwrotność́, prędkość́ i wytrzymałość́. To właśnie jazda po znanych torach, na których zmagają̨ się̨ chociażby kierowcy F1, jest głównym elementem programu zawodów. Oprócz tego PGRacing bierze udział w konkurencjach statycznych, które mają za zadanie wytypować́ najlepiej przygotowany zespół pod kątem merytorycznym. Prezentacja zastosowanych technologii, rozwiązań́ technicznych, sporządzonego kosztorysu czy modelu biznesowego zespołu pomaga sędziom zadecydować́ o zwycięzcy.

W Space4Makers zespół PGRacing będzie pracował nad najnowszą, piątą edycją bolidu PGR-05. Pojazd ten będzie rewolucyjny względem swoich poprzedników, ponieważ jego konstrukcja nośna będzie opierać się na monocoque z włókna węglowego. Ponadto zastosowano w nim szereg innych usprawnień dotyczących między innymi układu hamulcowego, pakietu aerodynamicznego i zawieszenia.

Inżynierowie PGRacing Team obecnie dopracowują finalny projekt bolidu, na bieżąco odbywają się również testy wytrzymałościowe elementów konstrukcji. Wierzymy, że dzięki przestrzeni Space4Makers zespołowi uda się złożyć bolid, który pozwoli walczyć o wyższe miejsca w mistrzostwach Formuły Student i skupi na sobie uwagę fanów tej dyscypliny.