#PoznajcieGPNT: Stowarzyszenie Robotyków SKALP

Społeczność Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego wzbogaciła się w grudniu o nowego najemcę – Stowarzyszenie Robotyków SKALP, które do tej pory wynajmowało przestrzeń w warsztatowni Space4Makers

SKALP to interdyscyplinarna organizacja non profit, mająca na celu promocję robotyki, edukację związaną z nowoczesnymi technologiami oraz wspieranie społeczności w realizowaniu projektów związanych z m.in. robotyką i automatyką, nowoczesnymi metodami produkcji oraz przemysłem kosmicznym. Celem działań Stowarzyszenia jest stworzenie środowiska skupiającego osoby zajmujące się robotyką i nowoczesnymi technologiami na wszystkich polach: od Inżynierów, przez Startupy i duże firmy aż po artystów. Jest to miejsce w którym „dzieją się projekty, ludzie rozwijają swoje umiejętności, a firmy otrzymują rozwiązania problemów.

Stowarzyszenie chętnie bierze udział w działaniach organizowanych w GPN-T. Samodzielnie przygotowuje również warsztaty, spotkania czy hackathony angażujące naszą społeczność. Jednym z ostatnich osiągnieć tego najemcy było zdobycie uznania jury i zajęcie drugiego miejsca (projekt Argos) w kategorii profesjonaliści w konkursie LIFE SCIENCE współorganizowanym przez Gdański Pak Naukowo-Technologiczny i Polpharma Biologics.

Stowarzyszenie Robotyków SKALP to przede wszystkim ludzie: pełni pasji, umiejętności i chęci rozwoju. W Space4Makers pozostaje przestrzeń warsztatowa SKALP, w której nadal będą wspierać pozostałych innowatorów, a teraz na powierzchni biurowej w GPNT będą mogli tworzyć koncepcje kolejnych projektów i pójść krok dalej w rozwoju swojej działalności. Życzymy powodzenia!