Program Eco-On - nabór

Dodano

28.09.2022

Rusza nowy program akceleracyjny Eco-On. Jeśli posiadasz nowatorski pomysł na projekt z dziedziny magazynowania energii, automatyzacji lub robotyzacji ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! Najciekawsze pomysły otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe oraz możliwość zaprezentowania projektu przed gronem ekspertów i inwestorów.

NABÓR ZAKOŃCZONY
 
Program Eco-On to nowy program akceleracyjny organizowany przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Pomorską Specjalna Strefę Ekonomiczną w partnerstwie z Northvolt
O Programie Eco-On >
Regulamin Programu Eco-On >

Poszukujemy start-upów, które posiadają nowe rozwiązania lub produkty z obszarów:
 • magazynowania energii rozumianego w szczególności jako zestaw metod usprawniających magazynowanie energii w bateriach litowo-jonowych oraz rozwiązania z zakresu recyklingu zużytych ogniw,
 • szeroko pojętej automatyzacji poprzez zwiększenie potencjału maszyn w trakcie procesów produkcyjnych obejmującej zrównoważone podejście do produkcji tak aby chemiczne i energochłonne procesy były realizowane w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska,
 • usprawniających wykorzystanie robotów na terenie zakładów produkcyjnych zawierające między innymi propozycje zmian sposobu wytwarzania przyspieszające poszczególne procesy, eliminuje błędy, zapewniające większe bezpieczeństwo i zwiększające konkurencyjność w duchu Przemysłu 4.0.

Wsparcie merytoryczne oraz finansowanie

Program Eco-On to możliwość szkoleń i konsultacji z mentorami i zewnętrznymi ekspertami, wsparcie polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, organizacji i funduszy inwestycyjnych.

Zakwalifikowane podmioty wezmą udział w szeregu warsztatów kompetencyjnych podczas których dowiedzą się między innymi jak profesjonalnie przygotować krótką wypowiedź biznesową, poruszona zostanie także tematyka tworzenia i zarządzania innowacyjnymi projektami oraz ich finansowania. Ponadto będzie okazja do przedstawienia próbnego pitchingu pod czujnym okiem mentorów oraz speed dating z ekspertami.

Przedstawiciele start-upów podczas Demo Day w sesji pitchingu zaprezentują swoje rozwiązania. Zwycięzcy Programu Eco-On otrzymają dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie 20 000 PLN, 10 000 PLN, lub 5 000 PLN.


Proponowane wyzwania technologiczne do rozwiązania:

 1. Metoda pomiaru i jakości izolacji instalacji kanałów MPI
 2. Opracowanie metody demontażu ogniw z modułów bateryjnych
 3. Zautomatyzowany system rozładowywania pakietów bateryjnych na potrzeby recyklingu
 4. Opracowanie metody weryfikacji jakości połączenia typu wire-bondKryteria oceny pomysłów:

 • zbieżność z tematyką Programu;
 • atrakcyjność i wykonalność Pomysłu, model biznesowy;
 • doświadczenie, kompetencje, kompletność zespołu;
 • poziom zaawansowania Pomysłu, jego dojrzałość, gotowość do wdrożeń;
 • potencjał rozwojowy biznesu (rozmiar i dojrzałość rynku, skalowalność).


Masz pytania?

Wojciech Leonowicz – Specjalista ds. rozwoju startupów
601 993 611  |  w.leonowicz@strefa.gda.pl-------------------------------------------

Zobacz również

12 listopada 2021 zamknięte

>

Eco-On Technologie Ekoefektywne 2022

>

15 kwietnia 2022 r. biuro nieczynne

>

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2022 - Podsumowanie

>

Wyzwania Robotyzacji

>