Program Eco-On

Program Eco-On to program akceleracyjny skierowany do start-upów ukierunkowany na wsparcie rozwoju najciekawszych pomysłów z branży magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Wsparcie obejmuje mentoring podnoszący kompetencje biznesowe członków zespołu, udostępnienie miejsca do pracy (przestrzeń biurowa i techniczna) oraz grant finansowy na rozwój pomysłu.

Program Eco-on to nowy program akceleracyjny organizowany przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Pomorską Specjalna Strefę Ekonomiczną w partnerstwie z Northvolt.

Regulamin Programu Eco-On >

 

Proponowane wyzwania technologiczne do rozwiązania:

  1. Metoda pomiaru i jakości izolacji instalacji kanałów MPI
  2. Opracowanie metody demontażu ogniw z modułów bateryjnych
  3. Zautomatyzowany system rozładowywania pakietów bateryjnych na potrzeby recyklingu
  4. Opracowanie metody weryfikacji jakości połączenia typu wire-bond

Nabór wniosków

Do Programu Eco-On może aplikować każdy z pomysłem na projekt z obszaru magazynowania energii, automatyzacji lub robotyzacji. To szansa dla osób, które chcą zrealizować ciekawy produkt czy usługę i poszukują wsparcia merytorycznego oraz finansowania.

Zakwalifikowane podmioty wezmą udział w szeregu warsztatów kompetencyjnych, a następnie podczas Demo Day w sesji pitchingu zaprezentują swoje rozwiązania. Zwycięzcy Programu Eco-On otrzymają dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie 20 000 PLN, 10 000 PLN, lub 5 000 PLN.

NABÓR ZAKOŃCZONY

Szczegóły naboru >

Start akceleracji

W przedostatni dzień października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się pierwszy dzień akceleracji Programu Eco-On.

Przedstawiciele start-upów, które dostały się do fazy akceleracji, wzięli udział w dwóch warsztatach poświęconych wystąpieniom publicznym oraz pitchdeckowi. Uczestnicy mieli także możliwość przećwiczenia swoich występów i zweryfikowania swoich prezentacji.

Szczegóły >

Gala finałowa

Zakończyła się pierwsza edycja programu akceleracyjnego Eco-On organizowanego przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w partnerstwie z Northvolt. Spośród projektów zakwalifikowanych do fazy akceleracji Kapituła Oceniająca wyłoniła 3 najciekawsze pomysły. 

Ocenie podlegał nie tylko projekt zgłoszony do programu i forma jego prezentacji i , ale także praca zespołu i jego zaangażowanie podczas całej akceleracji. Wybór był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie projekty były na bardzo wysokim poziomie.

Szczegóły >