Space4Makers wystartował

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym powstał Space4Makers –  nowoczesna przestrzeń do prototypowania w której startupy, innowacyjne przedsiębiorstwa oraz wynalazcy mogą realizować swoje nieszablonowe pomysły. Na przestrzeni 400 m2 w GPN-T funkcjonuje Protolab II oraz laboratorium robotyczne DIH4.AI. Udostępniona została również przestrzeń do indywidualnej pracy twórczej w postaci zamykanych boxów.

Jednocześnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wpisuje miejsce w szerszą inicjatywę Inkubatora Technologicznego, gdzie poza środowiskiem do prototypowania dostępne będzie także wsparcie mentorów, szkolenia i networking z partnerami, funduszami VC, aniołami biznesowymi współpracującymi ze Strefą.

ProtoLab II

Laboratorium ProtoLab II to kontynuacja i uzupełnienie już funkcjonującego na Politechnice Gdańskiej laboratorium ProtoLab. Przestrzeń ta przeznaczona jest dla studentów, interdyscyplinarnych zespołów pracujących w ramach projektów grupowych, projektu e-Pionier, prac dyplomowych, a także naukowców Politechniki Gdańskiej. Dostęp do laboratorium możliwy jest przez całą dobę, dla studentów, dyplomantów, uczestników projektu e-Pionier oraz kadry naukowej Politechniki Gdańskiej jest bezpłatny.

DIH4.AI

W Space4Makers został umieszczony także Digital Innovation Hub, który proponuje osobom zainteresowanym dostęp do prototypowni oraz szereg szkoleń związanych z Przemysłem 4.0. Jego oferta jest kierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm.

Hub Innowacji Cyfrowych, dih4.ai, współtworzony jest przez konsorcjum Voicelab.ai i Politechniki Gdańskiej przy współpracy z prawie 20 partnerami. DIH4.AI jest jednym z liderów Hubów Innowacji Cyfrowych (Digital Innovation Hubs) w Polsce, wyłonionych w październiku 2019 roku przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.

Laboratorium Robotyczne, które mieści się w Space4Makers, to otwarta przestrzeń warsztatowa zarządzana przez Stowarzyszenie Robotyków SKALP, która jest częścią inicjatywy Digital Innovation Hub. Drzwi laboratorium robotycznego stoją otworem dla wszystkich osób zainteresowanych prototypowaniem, testowaniem, budowaniem i działaniem w szerokiej dziedzinie jaką jest robotyka czy elektronika. Oferta w szczególności skierowana jest do firm chcących opracować rozwiązanie wymagające przestrzeni oraz narzędzi do prototypowania.