Tydzień pod znakiem popularyzacji branży IT

W 256 dzień roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Programisty. Fundacja CODE:ME po raz trzeci przedłużyła świętowanie i w dniach 06-12.09.2020 zorganizowała Tydzień Programisty, którego głównym celem była popularyzacja branży IT. Takie idee są dla nas bardzo bliskie, dlatego zostaliśmy Partnerem tego wydarzenia. 

Całe wydarzenie miało formułę hybrydową, czyli odbywały się zarówno spotkania offline, jak i online.
 
 
zdjęcia Fundacja CODE:ME
Niedzielne, zdalne warsztaty CODE{sun}DAY dla początkujących rozpoczęło cały cykl. Uczestnicy spróbowali swoich sił w testowaniu, Javie i Pythonie, a dzięki udziale w warsztatach mogli zdecydować, czy to jest technologia dla nich i czy są gotowi na kolejny krok w tym kierunku.

Poniedziałkowy webinar „Idziesz dalej!” był poświęcony w całości rekrutacji w branży IT i okazał się strzałem w dziesiątkę, bo pytań było mnóstwo. Kolejne dni to warsztaty stacjonarne, które w obecnej sytuacji budziły najwięcej wątpliwości i obaw.

Wtorkowe warsztaty „Narzędzia do przetwarzania danych” odbyły się w naszej siedzibie w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Pozostałe w wersji offline w Gdyni (w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii), Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

9 września, czyli na półmetku Tygodnia Programisty w Dzień Testera, zostało zorganizowane spotykanie „Jak wejść do IT? – ścieżka testerska”, dedykowane wszystkim, którzy myślą o rozpoczęciu przygody z testowaniem. Główny meetup – Cloud IT, poświęcony został w całości rozwiązaniom chmurowym, z musiały się zmierzyć prawie wszystkie firmy, nie tylko te z branży IT.

Na zakończenie odbyły się sobotnie warsztaty CODE level up, na których osoby mające już swoją podstawową wiedzą, mogły rozwijać się w nowych technologiach.
materiały graficzne Fundacja CODE:ME
Podczas całego Tygodnia Programisty odbyło się łącznie 18 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 900 osób z 55 miast Polski i Europy. Uczestnicy poza praktyczną wiedzą otrzymali również mnóstwo porad od ekspertów, dzięki którym wejście do branży IT i dalszy w niej rozwój będzie o wiele prostszy.

- Wspieranie inicjatyw takich jak Tydzień Programisty jest dla nas szczególnie istotne, ponieważ Park skupia środowisko ICT. Wiemy jak istotne jest szkolenie kadr dla tej branży – powiedział Radosław Wika Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Całe wydarzenie mimo złożoności okazało się sukcesem, co potwierdzają opinie uczestników wydarzenia, którzy bardzo chwaliły poziom warsztatów:

Jedne z najlepszych warsztatów/szkoleń na jakich miałem okazję być biorąc pod uwagę ilość przerobionego materiału/przykładowy projekt/sposób tłumaczenia i rozwiązywania problemów.

jak i samą organizację:  

Chciałem również wyrazić uznanie dla organizatorów kursu (promocja na FB z kuponami, maile przypominające, odpowiedzi, dane kontaktowe, strona przygotowująca do udziału w zajęciach, ankiety, poradnik). To bardzo budowało atmosferę profesjonalizmu i radosnego oczekiwania na zbliżające się szkolenie.

Dla wszystkich tych, którzy nie mogli wziąć udziału w tej edycji wydarzenia i nie mogą się doczekać kolejnej, mamy dobrą wiadomość Fundacja CODE:ME przez cały rok organizuje mnóstwo mniejszych warsztatów, w tym wiele z nich w Gdańskim Parku Naukwo-Technologicznym, dlatego warto śledzić między innymi profile społecznościowe.