Tydzień pod znakiem popularyzacji branży IT

Dodano

15.09.2020

W 256 dzień roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Programisty. Fundacja CODE:ME po raz trzeci przedłużyła świętowanie i w dniach 06-12.09.2020 zorganizowała Tydzień Programisty, którego głównym celem była popularyzacja branży IT. Takie idee są dla nas bardzo bliskie, dlatego Gdański Park Naukowo-Technologiczny został Partnerem tego wydarzenia. 

W tym roku Tydzień Programisty miał formułę hybrydową, czyli odbywały się zarówno spotkania offline, jak i online.

Niedzielne, zdalne warsztaty CODE{sun}DAY dla początkujących rozpoczęło cały cykl. Uczestnicy spróbowali swoich sił w testowaniu, Javie i Pythonie, a dzięki udziale w warsztatach mogli zdecydować, czy to jest technologia dla nich i czy są gotowi na kolejny krok w tym kierunku. Poniedziałkowy webinar „Idziesz dalej!” był poświęcony w całości rekrutacji w branży IT i okazał się strzałem w dziesiątkę, bo pytań było mnóstwo.

Kolejne dni to warsztaty stacjonarne, które w obecnej sytuacji budziły najwięcej wątpliwości i obaw. Wtorkowe warsztaty „Narzędzia do przetwarzania danych” odbyły się w naszej siedzibie w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Pozostałe w wersji offline w Gdyni (w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii), Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. 9 września, czyli na półmetku Tygodnia Programisty w Dzień Testera, zostało zorganizowane spotykanie „Jak wejść do IT? – ścieżka testerska”, dedykowane wszystkim, którzy myślą o rozpoczęciu przygody z testowaniem. G

łówny meetup – Cloud IT, poświęcony został w całości rozwiązaniom chmurowym, z musiały się zmierzyć prawie wszystkie firmy, nie tylko te z branży IT.  

Na zakończenie odbyły się sobotnie warsztaty CODE level up, na których osoby mające już swoją podstawową wiedzą, mogły rozwijać się w nowych technologiach.
Podczas całego Tygodnia Programisty odbyło się łącznie 18 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 900 osób z 55 miast Polski i Europy. Uczestnicy poza praktyczną wiedzą otrzymali również mnóstwo porad od ekspertów, dzięki którym wejście do branży IT i dalszy w niej rozwój będzie o wiele prostszy.

- Wspieranie inicjatyw takich jak Tydzień Programisty jest dla nas szczególnie istotne, ponieważ Park skupia środowisko ICT. Wiemy jak istotne jest szkolenie kadr dla tej branży – powiedział Radosław Wika Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Całe wydarzenie mimo złożoności okazało się sukcesem, co potwierdzają opinie uczestników wydarzenia, którzy bardzo chwaliły poziom warsztatów:

Jedne z najlepszych warsztatów/szkoleń na jakich miałem okazję być biorąc pod uwagę ilość przerobionego materiału/przykładowy projekt/sposób tłumaczenia i rozwiązywania problemów jak i samą organizację.  

Chciałem również wyrazić uznanie dla organizatorów kursu (promocja na FB z kuponami, maile przypominające, odpowiedzi, dane kontaktowe, strona przygotowująca do udziału w zajęciach, ankiety, poradnik).To bardzo budowało atmosferę profesjonalizmu i radosnego oczekiwania na zbliżające się szkolenie.


Dla wszystkich tych, którzy nie mogli wziąć udziału w tej edycji wydarzenia i nie mogą się doczekać kolejnej, mamy dobrą wiadomość Fundacja CODE:ME przez cały rok organizuje mnóstwo mniejszych warsztatów, w tym wiele z nich w Gdańskim Parku Naukwo-Technologicznym, dlatego warto śledzić między innymi profile społecznościowe.

 

Zobacz również

NNT wchodzi na rynki Ameryki Północnej i Australii

>

ŚTP 2019 w GPNT

>

BioTech Daily

>

BioTech Daily za nami

>

Bożonarodzeniowe Życzenia

>