Własność intelektualna w praktyce

W dniach 16-22 listopada miała miejsce 13. Edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem „Nowa Normalność”.

"Niecodzienna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy na całym świecie prowokuje do dyskusji na wiele tematów. Zmiana zasad biznesowej gry i konieczność zasadniczej reorganizacji pracy to tylko początek długiej listy wyzwań, z jakimi w tym roku musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego chcemy zaprosić do debaty o tym, jak sprawdzają się różne metody organizacji zdalnej pracy, czym jest nowa normalność i jakie regulacje prawne mogłyby ułatwić życie ludziom związanym z biznesem. Przede wszystkim jednak, chcielibyśmy spojrzeć na pandemię jako szansę i zapytać, które z nowatorskich sposobów zarządzania zdały egzamin i powinny zostać z nami na dłużej" - informują organizatorzy.

W tym roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdański Park Naukowo-Technologiczny ponownie zostały partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach tego projektu GPN-T wraz z kancelarią prawną SK+ Siekierzyński Kochlewski przygotowały webinar nt. zarządzania prawami własności intelektualnej zatytułowany „Przy kawie o prawie: Zarządzanie Prawami Własności Intelektualnej”.
Webinarium poprowadziła adwokat Justyna Alchimoniek, partner w Kancelarii SK+ Siekierzyński Kochlewski, o wieloletnim i bogatym doświadczeniu w ochronie praw własności intelektualnej, w tym nowych technologii.

Uczestnicy webinarium dowiedzieli się czym są prawa własności intelektualnej, jakie są modele zarządzania prawami IP oraz jak wybrać odpowiednią strategię dla swojej firmy.

Pani adwokat Justyna Alchimionek przedstawiła różnice pomiędzy patentem, wzorem użytkowym, wzorem przemysłowym, a znakiem towarowym posługując się przy tym wieloma przykładami obrazującymi omawianą tematykę. Zaprezentowała też praktyczne rozwiązania dla problemów, a przede wszystkim wytłumaczyła, jak należy łączyć rolę prawnika, partnera i doradcy w biznesie. 

Nasze merytoryczne spotkanie zakończyło się bardzo aktywną sesją pytań i odpowiedzi. 

Serdecznie wszystkim dziękujemy za uczestnictwo w webinarium. Po Państwa pozytywnych reakcjach widzimy, że spotkania tego typu są potrzebne, więc mamy nadzieję, że to dopiero początek współpracy z kancelarią prawną SK+ Siekierzyński Kochlewski.


Jeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania lub chcieliby uzyskać prezentację zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z Panią adwokat Justyną Alchimionek:. j.alchimionek@skplus.eu