Znamy zwycięzcę Konkursu Hej StartUP

Dodano

09.06.2022

9 czerwca w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER miał miejsce finał Pomorskiego Konkursu Startupowego – „Hej StartUP”. Pośród dziewięciu finalistów Jury wybrało zwycięzcę, który otrzymał zaproszenie do udziału w piątej edycji programu akceleracyjnego i mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka. Nagroda główna tegorocznego konkursu trafiła do twórców aplikacji Vuyap.

Po półfinale zorganizowanym w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, dziewięć startupów zakwalifikowanych do kolejnego etapu, przygotowywało się do finałowych prezentacji podczas Preparation Camp, zorganizowanego przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Celem spotkania było przede wszystkim zweryfikowanie i przećwiczenie prezentacji przed Finałem Konkursu.

Vuyap to pierwsza polska naklejka fundraisingowa wspierająca zbiórki offline dzięki mobilnym i zbliżeniowym płatnościom bezgotówkowym wykonywanym za pomocą telefonu pracującego w technologii NFC (od ang. near-field communication). Rozwiązanie powstało z myślą o organizacjach charytatywnych. Jego twórcy są jednak otwarci na wykorzystanie go na rynku komercyjnym, w sytuacjach, w których tradycyjnie używana była gotówka, np. do przekazywania napiwków w restauracjach.
 
Dodatkowo przyznano również dwa wyróżnienia:
  • VisionX – otrzymuje złoty bilet do konkursu Techseed organizowanego przez Inkubator Starter 
  • Plantswapp - Wirtualny targ roślinny – otrzymuje złoty bilet do finału konkursu Life Science organizowanego przez Gdański Park Naukowo- Technologiczny 
Szczegóły konkursu >

Organizatorzy


Partner: 

 

Zobacz również

Wesołych Świąt

>

Polska biotechnologia rośnie w siłę. Polpharma Biologics z certyfikacją FDA

>

Bożonarodzeniowe Życzenia

>

Spotkanie Informacyjne dot. Akceleracji Biznesów Społecznych

>

Solwit Level Up - Decoding AI

>