MEDmeetsTECH 2023 - Patient Design

Added

08.02.2023

MEDmeetsTECH uruchamia Akademię oraz zaprasza na kolejną edycję konferencji pod hasłem Patient Design!

W autorskich materiałach wideo opracowanych wspólnie z Kancelarią Prawną Smok – partnerem merytorycznym Akademii – będą poruszane między innymi zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia, certyfikacji wyrobów medycznych, dotacji i pozyskiwania dofinansowań oraz szeroko rozumianej materii na styku prawa medycznego i nowoczesnych technologii – każdorazowo z uwzględnieniem kwestii podatkowych.

W ramach nowo uruchomionego projektu Akademia MEDmeetsTECH przygotowywane są comiesięczne przeglądy najnowszych informacji ze świata medtech, a na kanale YouTUBE dostępne będą wspomniane materiały wideo opracowane we współpracy z Kancelarią Prawną Smok oraz z zaufanymi partnerami biznesowymi.

Dynamiczny rozwój prawa nowoczesnych technologii bez wątpienia przysłużył się również branży medycznej. Naszym zdaniem jednak, aby sukcesywnie działać na styku technologii i medycyny, niezbędne jest solidne zaplecze prawne z jednoczesnym pełnym zrozumieniem specyfiki branży. Dlatego właśnie, nasza Kancelaria, zdecydowała się przystąpić do projektu Akademia MEDmeetsTECH. Dzięki tej współpracy, staramy się edukować oraz nawigować środowisko branżowe – jak umiejętnie realizować innowacyjne przedsięwzięcia oraz pomysły biznesowe, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo prawne. Poprzez udział we współtworzeniu z MEDmeetsTECH cyklu filmów edukacyjnych oraz comiesięcznego newslettera wierzymy, że aktywnie uczestniczymy w budowaniu społeczności na styku biznesu, technologii, nauki i prawa.” – komentuje Maciej Smok, Adwokat z Kancelarii Prawnej Smok.

O tym jak rozwija się obszar Patient Design dowiemy się już 18 maja 2023 r. w Warszawie, gdzie po raz piętnasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy wiosennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach związanych z Patient Design. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni konferencyjnej Centralnego Domu Technologii przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: „Trendy”, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży medtech. Dowiemy się z niej m.in. co w podejściu do tworzenia innowacyjnych rozwiązań zmienia Patient Design, a także w jaki sposób technologia, w tworzeniu której uczestniczą pacjenci zmienia obraz współczesnej medycyny. W tej części wystąpi prof. dr hab. n. med. Michał O. Zembala, który przedstawi uczestnikom konferencji „Nowe technologie stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń”. Drugą prezentację przedstawi Michał Czornak, Product Owner Medonet który przybliży temat „Patient design a product design. W jaki sposób wykorzystać patient design przy tworzeniu nowego produktu.

Z sesji „Patient Design w praktyce" uczestnicy dowiedzą się jakie są obecnie trendy w rozwijaniu i wykorzystywaniu tego podejścia. Dzięki konkretnym przypadkom wykorzystania podejścia Patient design przez startup’y oraz największe firmy technologiczne uczestnik zdobędzie wiedzę, jak można praktycznie ją wdrożyć. Sesję rozpocznie wystąpienie Mateusza Pawelca, który przestawi prezentację „Gdzie jest pacjent – czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika”. W tej części konferencji wystąpi również Joanna Szyman, Prezes Zarządu Neo Hospital z wystąpieniem: „Jak nowe technologie, robotyka, rozszerzona rzeczywistość, mogą poprawić doświadczenie pacjenta w opiece szpitalnej?” Na ten dzień zaplanowano również sesję „Rynkowy know-how – urządzenia medyczne” oraz Debatę pt. „Rola pacjenta w kształtowaniu rynku zdrowia”, w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Organizacji Pacjenckich, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, firm produkujących sprzęt medyczny oraz firm farmaceutycznych.

Konferencję oraz debatę poprowadzi Diana Żochowska, Head of Medonet.

Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów. Do połowy kwietnia przyjmowane są zgłoszenia startupów chcących zaprezentować się na konferencji.

Warto nadmienić, iż po raz pierwszy partnerem merytorycznym wydarzenia został Medonet – największy serwis zdrowotny w Polsce.


Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup Early Bird Ticket już dziś!

Zobacz również

Pomeranian 3D Printing Days: Retrospection

>

International Conference on Artificial Intelligence and Cybersecurity

>

Infoshare 2022 is behind us!

>

Digital Festival 2022 - Innovation Night at GSTP

>

PSEZ on Infoshare 2022

>