#MeetGSTP: Krupiński Cranes

Added

19.05.2022

W maju szeregi najemców Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zasiliło działające od 2018 roku przedsiębiorstwo Krupiński Cranes Sp. z o.o. Firmę założyli Jacek Krupiński, Daniel Gwóźdź i Maciej Mongird. Celem firmy jest projektowanie i produkcja najnowocześniejszych polskich żurawi wieżowych.

Krupiński Cranes jest najnowocześniejszym producentem żurawi wieżowych, obecnie jedynym w Polsce. Jej główny założyciel, Jacek Krupiński, dostarczył główną ideę i unikalne rozwiązania oraz zaprosił kilku innych, aby pomogli projektowi odnieść sukces.

Przedsiębiorstwo dostarcza wysokiej jakości dźwigi stosując sprawdzone, niezawodne i nowoczesne rozwiązania, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki znajomości polskich i europejskich placów budowy żurawie sprostają wymaganiom Klientów i wyzwaniom, jakie czekają na nich na współczesnych budowach. 
Oprócz działu inżynieryjnego, odpowiedzialnego za projektowanie i analizę statyczną suwnic, przedsiębiorstwo posiada również dział serwisu, który może pomóc klientowi zlokalizować wszelkie problemy – on-line i z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Krupiński Cranes realizuje projekty Unii Europejskiej, które umożliwią wprowadzenie na rynek nowoczesnego żurawia i wykorzystanie innowacyjnych technologii. Fundusze unijne pozwalają przetestować kilka nowych funkcji w warunkach laboratoryjnych i na prototypie, zapewniając pełną niezawodność produktu, zanim trafi on do Klientów. Firma Krupiński Cranes zrealizowała również projekt współfinansowany przez NCBiR, którego wynikiem jest żuraw wieżowy z silnikiem elektrycznym i magnesem trwałym. Zastosowanie tego typu napędu pozwoliło na znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenie emisji hałasu. Napędy zastosowane spełniają wysoką klasę energetyczną oraz pozostawiają niski ślad węglowy.

W niedalekiej przyszłości firma rozpocznie produkcję żurawi wieżowych w najnowocześniejszej fabryce w Europie, z wykorzystaniem zrobotyzowanych manipulatorów i zautomatyzowanych linii montażowych.

Zobacz również

Pomeranian Special Economic Zone awarded for regional development

>

#MeetGSTP: CPSdrone

>

Eco-On 2024 Conference - Summary

>

Pomeranian Digital Innovation Hub - inauguration

>

PARK in the spring at PSEZ – Open Day

>