URBAN TECH

O projekcie

URBAN TECH to program akceleracyjny dla europejskich startupów, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności branż Health Tech, Smart City i Greentech. Poszukujemy innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań międzysektorowych i transgranicznych organizacji i łączymy różnych interesariuszy łańcucha wartości. Projekt zapewnia wsparcie MŚP i start-upom w zwiększaniu potencjału ich rozwiązania.

Szczegóły >

Masz pytania?

Anna Zielińska – Koordynator Projektu
603 700 010  |  a.zielinska@strefa.gda.pl

Wojciech Leonowicz – Specjalista ds. rozwoju startupów
601 993 611  |  w.leonowicz@strefa.gda.pl

ETAP 1

Open Call
Otwarty nabór dla europejskich MŚP i startupów, które podejmą się rozwiązania wyzwań z obszarów HealthTech, Smart City i GreenTech.


ETAP 2

320 MŚP i startupów - zostanie wybranych, oficjalnie ogłoszonych i zaproszonych do wzięcia udziału w hackhatonach do 31 października 2022 r.

160 MŚP i startupów (najlepiej ocenianych) - otrzyma kupon podróżny o wartości do 850 EUR, aby wziąć udział w jednym hackathonie.

ETAP 3

80 MŚP i startupów - zostanie wybranych do 1 etapu wsparcia i otrzyma voucher w wysokości do 9.500 EUR (Minimum Viable Product).
 

ETAP 4

30 MŚP i startupów - spośród 80 MŚP i startupów zostanie wybranych do 2 etapu wsparcia i otrzyma voucher w wysokości  20 000 - 30 000 EUR (Piloting Voucher).

ETAP 5

20 MŚP i startupów - spośród 30 MŚP i startupów zostanie wybranych do 3 etapu wsparcia i otrzyma voucher w wysokości do 14 000 EUR (Market Discovery Voucher).

Konsorcjum

URBAN TECH tworzy konsorcjum złożone z 11 podmiotów w tym 8 europejskich parków naukowo-technologicznych.

Open Call - etap 1

Podejmij wyzwanie URBAN TECH!

Zapraszamy do składania wniosków do otwartego naboru projektu URBAN TECH. Poszukujemy europejskich startupów i MŚP, które podejmą się rozwiązania wyzwań z obszarów Health Tech, Smart City i GreenTech. Właściciele Wyzwań czekają na Wasze innowacyjne pomysły. W Wirtualnej Bibliotece znajduje się ponad 300 wyzwań z podziałem na branże, państwa i sektory usług.


Dlaczego warto?

Najciekawsze projekty zostaną wybrane do pierwszej fazy inkubacji i otrzymają 9500 EUR na przygotowanie planu wdrożenia pomysłu w strukturach Właściciela Wyzwania.
Kolejne etapy wsparcia mogą rozszerzyć tę kwotę nawet do 54,5 tys. EUR.

Kogo szukamy?

MŚP i start-upów z osobowością prawną z siedzibą w krajach Unii Europejskiej lub krajach stowarzyszonych z programem H2020 lub Wielkiej Brytanii. Kwalifikujące się kraje są wymienione w załączniku 1 do programu prac H2020 na lata 2018-2020. Małe i średnie przedsiębiorstwa z siedzibą lub powiązanie z Rosją lub Białorusią NIE kwalifikują się do złożenia wniosku.

Szczegóły >

Harmonogram - etapu 1 projektu URBAN TECH

Nabór zgłoszeń rozpoczyna się od 22 czerwca, został przedłużony do 28 września. Autorzy najciekawszych zgłoszeń zostaną zaproszeni na hackaton, który odbędzie się w dniach 29/30 listopada w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Wirtualna biblioteka

W Wirtualnej Bibliotece dostępnych jest ponad 300 wyzwań, których rozwiązanie przyczyni się do powstania zdrowego, inteligentnego i zielonego środowiska miejskiego przyszłości. Katalog umożliwia także filtrowanie po branżach, państwach oraz sektorach usług związanych z wyzwaniami.

Szczególnie zachęcamy do podjęcia jednego z naszych wyzwań lub wyzwań naszych Partnerów. Łącznie, z Polski, zebraliśmy 31 wyzwań, które dają realną szansę na długofalową współpracę komercyjną z dużym klientem. Szerszy opis poszczególnych wyzwań znajduje się w Wirtualnej Bibliotece.

Podejmij wyzwanie >

Info Day

18 sierpnia br. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się wydarzenie informacyjno-promocyjne projektu URBAN TECH. Podczas spotkania mieliśmy przyjemność przybliżyć startupom, przedsiębiorcom i przedstawicielom MŚP założenia programu akceleracyjnego URBAN TECH.

Szczegóły >

Urban Tech Hackathon #Gdańsk

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 29-30 listopada br. odbył się pierwszy międzynarodowy Hackathon zrealizowany w ramach projektu URBAN TECH. Podczas dwóch dni wydarzenia 26 startupów z Estonii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Polski, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowenii, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii prezentowały swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie zielonych technologii oraz inteligentnych miast.

Szczegóły >