HejStartUP Preparation Camp

Added

01.06.2022

W ostatni dzień maja w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym finaliści konkursu HejStartUP uczestniczyli w Preparation Camp, którego celem było przede wszystkim zweryfikowanie i przećwiczenie prezentacji przed Finałem Konkursu. Poza pitchingiem odbyły się warsztaty oraz speed dating z ekspertami. 

Na początku Uczestnicy wzięli udział w trzech warsztatach poprowadzonych przez naszych Ekspertów: 

Zarządzanie projektami innowacyjnymi - Anna Zielińska, Project Manager | Dział Parków Naukowo-Technologicznych
Terminowość i sukces projektów innowacyjnych błyskawicznie przekłada się na sukces Twój i całego zespołu. Warsztaty dotyczące zarządzania projektami innowacyjnymi to świetna okazja do uzyskania specjalistycznej wiedzy oraz rozwinięcia praktycznych umiejętności. Uczestnicy dowiedzieli się jak zarządzać projektami aby realizować je sprawnie i zakończyć z sukcesem. Ponadto, omówione zostały dobre i złe praktyki z zakresu realizacji innowacyjnych projektów realizowanych w zespołach międzynarodowych.

Pozyskiwanie dobrych źródeł finansowania - Wojciech Leonowicz, Specjalista | Dział Parków Naukowo-Technologicznych
W czasie warsztatu zapoznaliśmy się z tematyką tworzenia innowacyjnych projektów oraz ich finansowania, poznaliśmy jego alternatywne źródła oraz dowiedzieliśmy się jak należy projekt "oprawić w odpowiednie ramki", aby był wart miliony.

Wystąpienia publiczne - Jaśmina Zwierz, Project Manager | Dział Parków Naukowo-Technologicznych
W czasie warsztatu dowiedzieliśmy się jak profesjonalnie przygotować krótką wypowiedź biznesową. Zastanowiliśmy się nad zasadami skutecznych wystąpień i rodzajach wystąpień. Porozmawialiśmy o naszych lękach, o stresie i o tym jak możemy go pokonać. W czasie warsztatu rozłożyliśmy również na czynniki pierwsze pitch biznesowy i porozmawiamy o błędach w wystąpieniach. Poznaliśmy nasze bariery w komunikowaniu się i dowiedzieliśmy się jak je przezwyciężyć.


W drugiej części dnia odbył się pitching start-upów pod czujnym okiem Mentorów. Uczestnicy mieli możliwość przećwiczenia swoich występów przed galą finałową. Każdemu zespołowi Mentorzy wystawili feedback, podkreślając mocne i słabe strony prezentacji. Na sam koniec Preperation Camp miał miejsce Speed dating z Mentorami, gdzie na Uczestników czekało 9 ekspertów ze świata finansów, prawa nowych technologii i przedsiębiorczości:

  • Radosław Wika - Master of Business Administration. Z wykształcenia ekonomista, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży finansowej potwierdzone realizacją kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych oraz doświadczeniem w zarządzaniu zespołami projektowymi. Ekspert w zakresie pozyskiwania funduszy, w tym europejskich. Praktyk w transferze technologii oraz w realizacji projektów B+R. Twórca programów akceleracyjnych i inkubacyjnych m.in. w ramach projektu scale-up. Członek Rady Pomorskiego Klastra ICT Interizon.
  • Jaśmina Zwierz - Project Manager, Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Absolwentka prawa międzynarodowego na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii. Obecnie zajmuje się wspieraniem start-upów  w rozwoju projektów badawczo-rozwojowych poprzez świadczenie i organizację usług doradczych w zakresie prezentacji projektów biznesowych oraz zarządzania w przedsiębiorstwie. Wiedzę i doświadczenie zdobyte na podyplomowych studiach menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie wykorzystuje jako mentor biznesowy, kierownik programowy konferencji dla środowiska star-upowego i biznesu, przewodniczący komisji oceniającej przedsiębiorstwa w Gdańskim Parku. 
  • Marcin Młyński - Entuzjasta nowych technologii. Koordynator wielu wydarzeń IT oraz organizator kilkudziesięciu hackathonów. Co-founder & CEO CODE:ME, jednej z największych polskich szkół programowania oraz założyciel Hackerspace Trójmiasto tworzącego największą technologiczną społeczności w północnej Polsce. Uczestnik PFR School of Pioneers, realizowanego we współpracy z University of Cambridge, międzynarodowego programu dedykowanego przedsiębiorcom i wizjonerom w obszarze nowych technologii.
  • dr Marta Dargas-Draganik - radca prawny, absolwentka studiów Podyplomowych „Prawo nowych technologii” w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, stypendystka China Youth University of Political Studies w Pekinie. Wykładowca w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, członek komisji ds. LegalTech, Komisji ds. współpracy z zagranicą oraz Komisji ds. doskonalenia zawodowego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku oraz pełnomocnik ds. współpracy z Chinami Pracodawców Pomorza. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie nowych technologii, w tym prawie własności intelektualnej, prowadzi obsługę prawną spółek prawa handlowego, zarówno polskich, jak i chińskich.
  • Marek Stanke - radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Prawa Nowych Technologii Polskiej Akademii Nauk. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze kompleksowej obsługi prawnej i korporacyjnej spółek kapitałowych, specjalizując się w prawie spółek oraz doradztwie w obrocie prawno-gospodarczym, obejmującym przede wszystkim obsługę procesów inwestycyjnych, zagadnienia prawa nowych technologii czy obszar compliance. Praktyk w podmiotach zajmujących się obsługą inwestorów, oferujących instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców, dyrektor działu prawnego PSSE. Absolwent programu Legal MBA oraz Ernst & Young Academy of Business. Członek komisji LegalTech przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku
  • Dominik Żakowski – Ekspert w dziedzinie finansów i ekonomii. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w realizacji i finansowaniu projektów infrastrukturalnych, a także prowadzeniu i rozliczaniu projektów Unijnych. Obecnie Prezes Zarządu PSSE Media Operator oraz p.o. Dyrektora Działu Ekonomiczno – Finansowego w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Prywatnie miłośnik sportu i podróży.  
  • Karina Człapińska - entuzjastka pracy zwinnej. Posiada ponad 5 letnie doświadczenie w branży IT, obecnie na stanowisku Dyrektora działu Agile & Product Design w firmie Neoteric. Jej background jest związany z zarządzaniem projektami, realizacją strategii organizacji, zwinnością w organizacji, transformacją cyfrową i budowaniem aplikacji webowych i mobilnych. Ma doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń dla startupów w ramach programów akceleracyjnych. Chętnie angażuje się w inicjatywy mentoringowe i szkoleniowe. Kierowała zespołami projektowymi i produktowymi m.in. dla branż takich jak: online fitness, transport i logistyka, media i marketing.
  • Magdalena Stalewska – od dekady obserwuje trendy i przekłada je na strategie i decyzje biznesowe. Przez wiele lat była związana z dużą polską marką modową, aktualnie wspiera przedsiębiorców, freelancerów i studentów w rozwijaniu ich projektów biznesowych w ramach Strefy Startup Gdynia. Po pracy lubi dobrą książkę, podcasty kryminalne i trochę poboksować. 
  • Bogdan Zhukevych - od 6 lat działa w ekosystemie wsparcia startupów. Pracował w funduszu venture capital, akceleratorze i aktualnie w Inkubatorze Starter.

Dziękujemy wszystkim zespołom za obecność podczas Preparation Camp i życzymy powodzenia!
Już 9 czerwca w Inkubatorze STARTER odbędzie się FINAŁ!

Stawka finałów jest wysoka, na zwycięzców konkursu czeka wyjątkowa nagroda, którą jest udział w InCredibles, wszechstronnym programie mentoringowo-edukacyjnym dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów.Organizers

Zobacz również

2021 in GSTP

>

Can works created by artificial intelligence be protected?

>

Eco-ON eco-efficient technologies 2022

>

Robotization Challenges

>

Eco-ON eco-efficient technologies 2022 - report

>